Štítky: | školka | Ukrajina |

Hradecká sbírka pomohla při rekonstrukci školky v Černihivu

Rozstřílená okna školky už jsou minulostí.
Rozstřílená okna školky už jsou minulostí. | autor: youtube.com

Výtěžek z transparentního účtu města, na který posílali lidé peníze, právě nyní pomáhá s rekonstrukcemi školky v Černihivu. V současné době probíhá instalace oken, která byla financována právě ze sbírky. Budova školky, která se nachází v ulici Mazepa byla významně poškozena v březnu kvůli masivnímu ostřelování ruskými útočníky, kdy byl Černihiv jednou z nejvíce zasažených oblastí. Před invazí do školky docházelo zhruba 170 dětí a nyní je zaregistrováno přibližně 100 žáků.

„V naší školce chybí 71 oken. Lidé z Hradce Králové, našeho sesterského města, vytvořili sbírku, díky které obdržela naše školka neskutečných 12 tisíc eur na obnovu provozu a děti se k nám budou moci brzy vrátit. Jsme nesmírně vděční za ochotu a solidaritu, protože bez ní by renovace budovy nebyla možná,“ děkuje vedoucí DNZ Olena Tiškevič.

Transparentní účet založilo město Hradec Králové těsně po zahájení ruské invaze a na jaře se z něj podařilo pořídit speciální hloubkové čerpadlo, které bylo nutné k obnovení dodávek vody v Černihivu. Dalším projektem, který sbírka podpořila, je právě zajištění a instalace oken, která byla kompletně vystřílena.

Základní opravy fasády a přední stěny začaly již září, kdy se školka také dozvěděla o pomoci z Hradce Králové a minulý týden odstartovala instalace oken. V průměru bylo zasazováno 5 - 6 oken denně, podle možností dobrovolníků.

Rodiče, děti i zaměstnanci školky si váží neskutečné solidarity a věří, že se děti budou moci brzy vrátit do školky.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Voda Hradečákům podraží až o dvacet procent

Na konci listopadu oznámily navýšené sazby některé vodárny v Královéhradeckém kraji. Zatím k nejvyššímu ohlášenému zdražení přistoupila hradecká společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové. Zatímco v letošním roce zaplatili hradečtí za vodné a stočné v…
Čtěte více

Město bude vlastnit bývalou ubytovnu sester. Chce tam zřídit nové byty

Zastupitelé města Hradec Králové schválili na svém úterním zasedání dlouho připravovanou směnu nemovitosti. Za pozemky v okolí nemocnice a provizorní parkoviště získá město od hradecké fakultní nemocnice ubytovnu v ulici Jana Masaryka na Moravském Předměstí. V rámci této směny…
Čtěte více

Ukrajinští uprchlíci se stěhují z internátu do ubytovny nemocnice

Ukrajinští občané, kteří utekli před válkou a byli doposud ubytováni v internátu SOŠ a SOU Vocelova v Hradci Králové, se během dnešního dne stěhují do ubytovny Jana Masaryka. Celkem jich zde bude ve třech patrech bydlet 78. Město tyto prostory opravilo a připravilo k bydlení,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme