Štítky: | Opravy | školka |

Školka v Třebechovické je opravená. Myslelo se i na netopýry a rorýse

Školka v Třebechovické si prošla opravami.
Školka v Třebechovické si prošla opravami.

Letošní zimu si děti z Mateřské školy Třebechovická užívají v novém. Město v prosinci dokončilo zateplení celého objektu, a tím došlo i ke snížení energetické náročnosti budovy. Součástí rekonstrukce byla také instalace vzduchotechnických rekuperačních jednotek. Práce byly zahájeny v létě letošního roku a převážně probíhaly za provozu, celkem město vyšly na téměř 15,7 milionu korun bez DPH.

 

„Ve škole či školce stráví děti spoustu času, a i pro samotné vzdělávání je důležité, aby tento čas trávily v prostředí, které je kvalitní, moderní a ideálně udržitelné. Chystáme postupně opravy i rekonstrukce řady škol po celém městě,“ uvádí náměstek primátorky pro městské investice Lukáš Řádek. Město nyní dokončilo zateplení budovy MŠ Třebechovická. Hlavním smyslem této rekonstrukce bylo snížení energetické náročnosti budovy, což bylo provedeno hned několika způsoby. „Jedním z takových jsou vzduchotechnické rekuperační jednotky umístěné na střeše školy. Funkce těchto jednotek spočívá v akumulaci tepla. Vzduch ze tříd a kuchyně je prakticky vyměněn za čerstvý vzduch zvenčí, který ale není tak chladný. Díky tomuto systému se ve školách větrá, ale není zde zima,“ popisuje náměstek Řádek. Do části budovy byly také doplněny exteriérové žaluzie, které snižují ohřívání místností v letních měsících. Současně lze využít rekuperaci i k obrácenému efektu. Město zároveň myslelo i na chráněné živočichy, kteří ve střeše hnízdí, a v rámci nové fasády zde byly umístěny také budky pro netopýry a rorýse.

Na tuto akci má město schválené dvě dotace z Operačního programu Životní prostředí, jehož cílem je právě snížit energetickou náročnost veřejných budov a zvýšit využití obnovitelných zdrojů energie. Dotace město využije na zateplení a rekuperaci, celkem se jedná o částku přibližně pět milionů korun.

V příštím roce město plánuje investiční akce v dalších dvou mateřských školách. MŠ Pohádku čeká rekonstrukce, v rámci které dojde k dispoziční úpravě budovy. I v tomto případě bude provedena rekuperace. Ve druhé polovině roku by se pak řemeslníci měli pustit do celkové rekonstrukce MŠ Kamarád ve Veverkově ulici. Termíny zahájení prací i finanční prostředky, které bude město muset do oprav vynaložit, budou známé až po dokončení zadávacích řízení. Právě vypsání zadávacího řízení na rekonstrukci MŠ Pohádka schválila v prosinci rada města, zhotovitele chce město mít vybraného ještě během zimy.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do ulice V Kopečku se opět vrátí stroje. Budou se opravovat kanalizace a vodovody

Od zítřka budou opět zahájeny práce na obnově vodovodu a kanalizace V Kopečku, které byly přerušeny zimní technologickou přestávkou. Společnost Vodovody a kanalizace Hradec Králové dokončila obnovu vodovodu a kanalizace v ulici V Kopečku s koncem listopadu a nyní bude pokračovat…
Čtěte více

Velké náměstí by mohlo mít novou podobu. Do diskuze se zapojila i veřejnost

Sdílená zóna pro chodce, cyklisty i automobily, zeleň, nové osvětlení či zázemí pro konání akcí. Nejen tyto prvky přináší nový koncept studie rekonstrukce Velkého náměstí v historickém centru Hradce Králové. Město chce původní projekt upravit a doplnit o nové přístupy a…
Čtěte více

Základní škola Sever bude mít novou jídelnu s kuchyní. Na opravy se mohou těšit i další školy

Hradec připravuje rekonstrukci části Základní školy Sever v Lužické ulici. Dojít by mělo k rozsáhlým úpravám jídelny a kuchyně, nové budou rozvody kanalizace, vody, tepla i elektřiny, vyměněny budou podlahy i podhledy a dodáno nové odvětrávání. Nyní se bude vybírat projektant.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme