Štítky: | Kultura | dotace | sociální | město | volnočasové | příspěvky |

Hradec přispěje desítky milionů na sociální, volnočasové a kulturní projekty

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: pixmac.cz

Na pečovatelské a terénní služby pro seniory, integraci osob se zdravotním postižením či projekty nízkoprahových zařízení pro děti a mládež přispěje Hradec Králové v příštím roce téměř 35 miliony korun. O dotaci města požádaly desítky neziskových organizací, spolků a institucí, které se věnují aktivitám v sociálně zdravotní oblasti a rodinné politice. Dalších více než jeden a půl milionu z městského rozpočtu podpoří menší kulturní a volnočasové akce.

„Na území města je rozvinutá síť sociálních a navazujících služeb poskytujících pomoc, podporu a případně péči dětem, seniorům či celým rodinám v obtížné sociální situaci, se kterou si nedovedou poradit sami. Na financování těchto služeb se vedle kraje a státu významně podílí i město Hradec Králové, které na ně vyčlenilo v rozpočtu pro příští rok téměř 35 milionů korun," vysvětlila Anna Maclová, náměstkyně primátora odpovědná za oblast sociálních věcí a zdravotnictví.

Město obdrželo více než 90 žádostí o dotace z této oblasti za téměř 90 milionů korun.  „Hodnotící komise žádosti posoudila v kontextu se schváleným komunitním plánem i koncepcemi sociální prevence a prorodinné politiky. Nakonec doporučila podpořit 86 projektů," doplnila Maclová.

Další desítky spolků a institucí dostanou od města dotaci v celkové výši 850 tisíc korun na menší projekty v oblasti volnočasových aktivit dětí a mládeže v prvním pololetí příštího roku. 

„Jde o podpory v řádu tisíců korun, často se jedná o příspěvek na pořádání jednorázových akcí. Například na soustředění mladých hasičů, víkendové akce skautů, recitační soutěž, sportovní turnaje škol," uvedl Milan Jaroš, náměstek primátora pro oblast školství. Další milion korun má město připravené na podporu podobných projektů v druhé polovině roku 2018.

Stejným způsobem město podporuje drobnější kulturní akce na území Hradce Králové. Na pořádání školních koncertů, ochotnická divadelní představení či výstavy v prvním pololetí příštího roku město ze svého rozpočtu přispěje 700 tisíci korunami.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
27.12.2017 10:38
Vtipalek (neregistrovaný)
Jo, ale hlavně, že jste důchodcům v jídelně zdražili vcelku výrazně obědy a tady dotujete kde jaký nesmysl, který si někdo vymyslí.
27.12.2017 12:47
B. (neregistrovaný)
RE:
To víte, ručka ručku myje, tak dobře z daní některým se žije...

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradečtí sportovci se mohou těšit na podporu města. Rozdělí si mezi sebou přes 15 milionů

Hradečtí sportovci mohou počítat s finančí podporou od města. Rada města odsouhlasila poskytnutí dotace ve výši 15,5 milionů korun na basketbal, tenis, cyklistiku, atletiku, vodní polo, stolní tenis, squash a další. Finanční podpory ve výši až 960 tisíc korun by se také měly…
Čtěte více

Lidem v nouzi by mělo sloužit plánované sociální bydlení v Kuklenách

V Kuklenách ve stávajícím v domě v Pražské ulici 559 by mělo vzniknout celkem 11 nových sociálních bytů. Sloužit by měly jednotlivcům i rodinám v nouzi. Rekonstrukce budovy by měla být zahájena ještě na podzim letošního roku. Rada města na tuto akci přijala dotaci z Ministerstva…
Čtěte více

Omega minimalistická - královéhradecký fotoklub pořádá výstavu

Každoročně pořádá královéhradecký Fotoklub Omega klubovou výstavu, na níž prezentuje aktuální tvorbu svých členů. Po předchozích přehlídkách Omega pětiletá a Omega abstraktní přichází s novým tématem - Omega minimalistická. Výstava se uskuteční v únoru ve výstavní síni…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme