Štítky: | Opravy | kiosky |

Kiosky na Pražském mostě už se opět neopravují. Firma skončila, pro město byla drahá

Kiosky u Pražského mostu mají smůlu.
Kiosky u Pražského mostu mají smůlu. | autor: hradeckralove.org

Jsou tak malé a tak velké jsou s nimi problémy. Kiosky na Pražském mostě už se zase přestaly opravovat. Práce byly přerušeny, město se s firmou, která budovy opravuje, nedohodlo na ceně. Na zbytek rekonstrukce vypíše další, v pořadí už čtvrtou soutěž. Uvádí to Hradecký deník.

Oprava dvou kiosků na Pražském mostě nebude ani letos dokončena. Na problém zadělala dřevomorka, která napadla dřevěné konstrukce střech. Magistrát proto jednal s dodavatelem o pracích navíc. Zádrhel ale nastal kvůli ceně. „Cena některých komponent překračovala obvyklou cenu, proto jsme s dodavatelem ukončili smlouvu,“ vysvětlil pro Deník náměstek primátora pro rozvoj města Jindřich Vedlich.

Město tedy vypíše nové výběrové řízení na zbytek rekonstrukce, která bude rozšířena o opravy střechy a interiérů. Původní rozsah prací se týkal pouze rekonstrukce obvodových stěn, omítek, dveří, oken a plechování v hodnotě 1,9 milionu korun.

Kiosky jsou nyní zakonzervované, aby přečkaly zimu. Rekonstrukce se snad dokončí v příštím roce. Hotovo přitom mělo být už v říjnu letošního roku. Navýšení rozsahu potřebných prací a nová soutěž ale posune termín dokončení oprav opět o několik měsíců. „Záleží na tom, kdy se uskuteční stavebně historický průzkum, rekonstrukci musí také znovu posoudit projektant,“ upřesnil Vedlich. Zohlednit se musí i požadavky památkářů.

O kolik peněz se opravy kiosků prodraží, zatím podle náměstka není jasné. Kiosky mají za sebou již tři soutěže a rekonstrukce stále není u konce. Do prvního výběrového řízení se nikdo nepřihlásil, v druhé soutěži uspěla firma, která rekonstrukci nedotáhla do konce. Proti této firmě je vedena exekuce, do které se město přihlásilo. Spolupráci s třetím dodavatelem oprav musela ukončit sama radnice, čtvrté výběrové řízení teprve bude vypsáno.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké školy místo dětí o prázdninách zaplní řemesníci. Opravy vyjdou na 18 milionů

Za více než 18 milionů korun město Hradec Králové opraví budovy a zázemí svých základních a mateřských škol během letošních prázdnin. Technické služby opraví například střechu školní jídelny základní školy v Kuklenách, venkovní kanalizaci areálu školy v Habrmannově ulici nebo…
Čtěte více

Opravy hradecké umělecké školy Střezina by mohly začít do půl roku. Na podzim se bude vybírat firma

Rekonstrukce Základní umělecké školy Střezina pokračuje vypsáním výběrového řízení na zhotovitele první etapy. Během ní by mělo dojít k opravě tanečního a výtvarného pavilonu a zbourání stávající a výstavbě nové kryté spojovací chodby. Zadávací podmínky na svém pondělním…
Čtěte více

Školní jídelny a kuchyně dostanou nové vybavení, střední škola v Ruseku fasádu

Město Hradec Králové se chystá podobně jako v loňském roce přispět hradeckým základním školám na vybavení školních kuchyní a jídelen. Kromě speciálních myček nádobí se budou pořizovat také konvektomaty, elektrické smažicí pánve nebo plynové kotle. Celkově vyjde nové…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme