Štítky: | dotace |

Ještě jste nevyměnili kotel? V květnu rozdělí kraj posledních 20 milionů v rámci kotlíkové dotace

| autor: hradeckralove.cz

Na začátku května můžete zažádat o dotaci na kotle spalující biomasu nebo na tepelná čerpadla, kraj vám na ně přispěje až 127 500 korunami. Poslední výzvou na 20 milionů korun na obnovitelné zdroje energie tak skončí první vlna kotlíkových dotací v Královéhradeckém kraji. Při sběru žádostí nehrozí fronty, protože o dotace se bude žádat elektronickou formou.

„Prostředky ve výši 20 milionů korun, které budeme nyní rozdělovat, mohou být použity výhradně na obnovitelné zdroje energie. Jedná se o poslední přerozdělení peněz z první vlny kotlíkových dotací, kterou tímto uzavřeme a ve které bylo včetně této poslední výzvy k dispozici dohromady 220 milionů korun. Další vlna bude vyhlášena na podzim už za zcela jiných podmínek, které budou upřesněny," řekl krajský radní pro regionální rozvoj, evropské granty a dotace Pavel Hečko. 

Podobu dotačního programu kotlíkových dotací na obnovitelné zdroje schválilo v pondělí krajské zastupitelstvo. Dotaci mohou žadatelé získat, když vymění starý kotel na pevná paliva s ručním přikládáním za kotel spalující výhradně biomasu nebo za tepelné čerpadlo. Maximální výše podpory může být 127 500 korun.

Nejdůležitější termín pro všechny zájemce o dotaci je 2. květen 2017 8:00. Od této doby bude možné v elektronickém systému DOTIS žádat o přidělení pořadového čísla. K tomuto kroku je nutná registrace v systému, kterou mohou žadatelé provést kdykoliv, nemusí vyčkávat až do květnového termínu. Pokud již žadatel někdy v minulosti o jakoukoliv dotaci skrze tento portál žádal, nová registrace není nutná.

"Pracovníci úřadu také poskytují technickou a metodickou podporu pro registrace a přípravu na proces podávání žádostí. Žadatelé se na ně mohou obrátit od zveřejnění této výzvy nejpozději do 24. dubna 2017, a to telefonicky každý pracovní den od 8:00 do 14:00 hodin, případně e-mailem," uvedla Martina Götzová z odboru kanceláře hejtmana.

Postup podání žádosti:

  • Dne 2. 5. 2017 od 8:00 bude žadatelům na stránce dotačního portálu zpřístupněn formulář k zadání přihlašovacího jména a hesla uživatele. Následně se zapíší do Pořadníku žadatelů, jehož kapacita je s ohledem na alokaci nastavena na 250 míst.

  • Každý žadatel, který získá místo v pořadníku, obdrží od systému informaci o úspěšném zápisu a rovněž mu bude v průběhu dne odeslána e-mailová zpráva s dalšími pokyny.

  • Umístění v Pořadníku žadatelů je hlavním kritériem pro určení pořadí následně podané žádosti. V případě vyčerpání stanovené alokace rozhoduje pořadí zápisu žadatele do Pořadníku žadatelů určené přesným časem.

  • Dne 3. 5. 2017 od 8:00 bude žadatelům, kteří získali místo v Pořadníku žadatelů, umožněno po přihlášení do systému DOTIS podat elektronickou žádost. Podrobný postup vyplnění žádosti v aplikaci DOTIS bude ke stažení na stránkách kraje zde. Při samotném podání žádosti už pak nemusí žadatelé spěchat, ukončení elektronického příjmu žádostí je 5. 5. 2017 ve 12:00. Kritériem pro určení pořadí podané žádosti je výhradně čas zápisu do Pořadníku žadatelů, ne čas odeslání žádosti.

  • Po vyplnění a odeslání elektronické verze žádosti v aplikaci DOTIS je žadatel povinen ve lhůtě 10 pracovních dnů doručit na krajský úřad žádost i v listinné podobě, včetně požadovaných příloh, a to osobně na podatelnu, nebo poštou.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Díky městským dotacím se tenisté dočkají nové antuky a další sportovci tribun či šaten

Mezi provozovatele sportovišť rozdělí město Hradec Králové dotace ve výši více než 4,16 miliony korun. Třeba TJ Sokol Hradec Králové bude moci zastřešit tribuny a hlasatelny a tenisté se dočkají generální rekonstrukce a výměny povrchů devíti antukových kurtů. Město tak…
Čtěte více

Hradec podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

Hradec Králové vyplatí v rámci dotací přes devět milionů, které rozdělí mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků. Sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, dostnou od radnice osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků…
Čtěte více

Projekty vstřícné k přírodě Hradec podpoří milionem korun

Čištění řek, výsadba nových stromů nebo podpora druhové rozmanitosti, takové projekty zaměřené na ekologii a rozvoj životního prostředí město Hradec Králové podpoří v rámci svého dotačního programu.  Rozděleno by mohlo být až jeden milion korun. Část dotací již schválila…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme