Štítky: | Sport | Ocenění |

Hradec ocenil sportovní talenty. Děkujeme trenérům i rodičům, řekl primátor

Cenu za nejlepší žákovský kolektiv dostal tým fotbalistů FC Hradec U12.
Cenu za nejlepší žákovský kolektiv dostal tým fotbalistů FC Hradec U12. | autor: Jakub Misík

Sedmnáct jednotlivců a pět kolektivů dostalo v pondělí večer ocenění v hradecké filharmonii. Město Hradec Králové už od roku 2005 uděluje titul Naděje královéhradeckého sportu za mimořádné sportovní výsledky dětí a mládeže do osmnácti let.  Roli patrona patnáctého ročníku ankety přijal Lukáš Hodboď, atlet a běžec, který byl v minulosti také oceněn titulem Naděje královéhradeckého sportu.

„V Hradci Králové jsme jedineční mimo jiné tím, že zde máme velkou různorodost sportů. Opět jsme se snažili pokrýt tuto škálu a ocenit co nejvíce mladých talentů. Mezi kolektivy jsme kromě nejrozšířenějšího fotbalu a hokeje, ocenili také týmy basketbalistek, karate a taekwonda. Všem oceněným sportovcům, jejich trenérům, kmenovým organizacím a také jejich rodičům patří veliký dík za vytváření příkladů pro ostatní mládež a vzornou reprezentaci,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Během včerejšího slavnostního večera v hradecké filharmonii bylo oceněno sedmnáct sportovců a pět sportovních kolektivů. V doprovodném programu se představila řada úspěšných sportovních organizací z Hradce Králové.

Za kolektivní sport byli oceněni fotbalisté z FC Hradec Králové (mladší žáci), hokejisté z Mountfield HK (dorost), karatistky z SK Karate Spartak Hradec Králové (juniorky), basketbalistky z TJ Sokol Hradec Králové (žákyně U14) a taekwondisté také z TJ Sokol Hradec Králové (kadeti).

V kategorii jednotlivců byli titulem Naděje královéhradeckého sportu oceněni: Jakub Bělík za vynikající atletické výkony, judisté Viktorie Drahošová a Zdeněk Venclů, vodní slalomář Matyáš Drábek, rychlostní kanoista Filip Truhlář, plavkyně Sabina Zimová, fotbalista Filip Firbacher, hokejista Jakub Naar, vytrvalostní běžkyně Sofie Erbsová, orientační běžci Jakub Chaloupský a Adéla Vandasová, zápasník Andrej Lysenko, reprezentant taekwonda Jan Hypský, karatistka Adina Matoulková, za karate – kyokushin Daniel Pošík a Olexandr Travianko a reprezentantka královského sportu šachy Lada Zelbová.

Úspěchy a sportovní výsledky sportovců a kolektivů v kategoriích mládeže do osmnácti let město Hradec Králové oceňuje každoročně. Konkrétní jména oceněných navrhuje výběrová komise složená ze zástupců města, Královéhradecké unie sportu a sportovních novinářů z regionu. Tento návrh následně sportovní komise rady města projedná a doporučí ke schválení radě a zastupitelstvu města Hradec Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradečtí sportovci se mohou těšit na podporu města. Rozdělí si mezi sebou přes 15 milionů

Hradečtí sportovci mohou počítat s finančí podporou od města. Rada města odsouhlasila poskytnutí dotace ve výši 15,5 milionů korun na basketbal, tenis, cyklistiku, atletiku, vodní polo, stolní tenis, squash a další. Finanční podpory ve výši až 960 tisíc korun by se také měly…
Čtěte více

Město investuje miliony do oprav sportovního zázemí ZŠ Štefcova

Hradecká základní škola Štefcova se dočká opravy sportovní fotbalové plochy. V plánu je nahradit stávající umělý trávník a celkově obnovit sportovní plochu. Do konce května by měl být vybrán zhotovitel, zahájení rekonstrukcí je naplánováno od poloviny června. Začátkem prosince…
Čtěte více

V hale hradecké Slavie je nyní rušno. Opravuje se podlaha, na řadu přijde i zázemí a střecha

Víceúčelová hala hradecké Slavie prochází v současné době velkou rekonstrukcí. Práce začaly přibližně v polovině června. Sportovcům bude k dispozici nová palubovka, ta bude k dispozici už v polovině září. Těšit se mohou i na novou střechu a další zázemí. Vše má být hotové do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme