Štítky: | Kultura | Sport | dotace |

Hradec podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: hradeckralove.cz

Hradec Králové vyplatí v rámci dotací přes devět milionů, které rozdělí mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků. Sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, dostnou od radnice osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků působících v oblasti kultury půjde více než 1,2 milionu korun. 

Koncem loňského roku město spustilo příjem žádostí o dotaci na činnost kulturních a sportovních organizací působících ve městě Hradec Králové. „Všechny žádosti přezkoumala hodnoticí komise, která rozhodla o rozdělení přibližně osmi milionů korun na sportovní odvětví, dalších 1,2 milionu korun dostanou kulturní organizace,“ říká náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky, dotací a kulturu Monika Štayrová.

Dotace přes milion korun obdrží například velké tělocvičné jednoty Sokol Hradec Králové a Slavia, přes půl milionu také získá florbalový klub a Sokol Třebeš. 

„Ze sportu město podpoří také oddíly dívčího i chlapeckého volejbalu, fotbalu, atletiky, juda či sportovní přípravy. Dotace v řádu stovek tisíc korun získají také taneční skupina T-BASS, fotbalisté Slavie, plavecký klub, fotbalisté z Nového Hradce, Sokol Pražské Předměstí, aerobik, hradecké mažoretky či Sokol Malšova Lhota,“ doplňuje Štayrová. Celkově město rozdělí dotace mezi 38 sportovních organizací působících v Hradci Králové.

Z kulturních organizací či spolků dotaci ve výši více než sto tisíc korun obdrží  Taneční divadlo Honzy Pokusila a rovných sto tisíc také tradiční Dechový orchestr města Hradce Králové. Dotace ve výši padesát až sto tisíc pak směřují do taneční školy Baletu HKH, dětského folklorního souboru Kvítek, Klubu přátel hudebního oboru působící v ZUŠ Střezina, Gardy města Hradec Králové, klubu stepování či hradecké Hudební mládeže.

Celkově město podpoří  34 kulturních organizací či spolků, z toho 19 s aktivním uměleckým tělesem.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Díky městským dotacím se tenisté dočkají nové antuky a další sportovci tribun či šaten

Mezi provozovatele sportovišť rozdělí město Hradec Králové dotace ve výši více než 4,16 miliony korun. Třeba TJ Sokol Hradec Králové bude moci zastřešit tribuny a hlasatelny a tenisté se dočkají generální rekonstrukce a výměny povrchů devíti antukových kurtů. Město tak…
Čtěte více

Filharmonie vrací částky předplatného, ale také plánuje novou sezónu

Hradecká filharmonie od nového roku vrací částky za zrušené koncerty a s telefonáty přicházejí osobní příběhy jednotlivých návštěvníků. Život bez kultury je hlavně pro abonenty, kteří nevyužívají internet, náročný. Filharmonie ale i v této nejisté době plánuje a připravuje novou…
Čtěte více

Projekty vstřícné k přírodě Hradec podpoří milionem korun

Čištění řek, výsadba nových stromů nebo podpora druhové rozmanitosti, takové projekty zaměřené na ekologii a rozvoj životního prostředí město Hradec Králové podpoří v rámci svého dotačního programu.  Rozděleno by mohlo být až jeden milion korun. Část dotací již schválila…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme