Štítky: | Magistrát | dotace | ekologie |

Projekty vstřícné k přírodě Hradec podpoří milionem korun

Město podpoří ekologické projekty.
Město podpoří ekologické projekty. | autor: hradeckralove.cz

Čištění řek, výsadba nových stromů nebo podpora druhové rozmanitosti, takové projekty zaměřené na ekologii a rozvoj životního prostředí město Hradec Králové podpoří v rámci svého dotačního programu.  Rozděleno by mohlo být až jeden milion korun. Část dotací již schválila rada města, další musí ještě na svém únorovém zasedání projednat zastupitelstvo.

„Jedná se zejména o podporu projektů, které se věnují činnostem jako je péče o přírodu, ekologická výchova nebo rozvoj zelených učeben. Dále podporujeme spolky, které se soustředí na rozvoj a obnovu zeleně. Z dalších konkrétních projektů navrhujeme podpořit také vznik jedinečné publikace Ptáci města Hradec Králové. Dále chceme navázat na nový a úspěšný projekt Podpora péče (nejen) o květinové záhony a zeleň na veřejném prostranství, za kterým stojí spolek Senioři Hradec Králové. Stejně tak jsme schválili dotaci na podporu hnízdění dutinových ptáků a netopýrů na území hradeckých městských lesů,“ říká náměstek primátora pro oblast životního prostředí Martin Hanousek.

Rada města v tomto týdnu v rámci dotačního programu na péči o životní prostředí a ekologické projekty schválila devět žádostí v celkové výši téměř 200 tisíc korun. Dotaci osmi dalším projektům musí ještě projednat hradecké zastupitelstvo. Celkově by měly dotace zaměřené na ekologické projekty a životní prostředí vyjít na více než na jeden milion korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hala Slavie bude patřit městu. To do ní investuje desítky milionů

Každoročně město Hradec Králové přispívá klubu TJ Slavia na provoz a nutné opravy její haly v Orlické kotlině, největšího sportovního zařízení tohoto druhu v republice. V roce 2018 město poskytlo dotaci téměř jedenáct milionů korun na novou palubovku. Nyní je potřeba za zhruba…
Čtěte více

Přes letní prázdniny chce město opravovat dvě hradecké školky

Hradecké mateřské školy Lužická a Třebechovická čeká v červnu zahájení stavebních úprav budov. Budovy se dočkají zateplení i nových střech. Práce na obou školách město dohromady vyjdou na více než 19,4 milionu korun. Hotovo by mělo být čtyři měsíce po zahájení oprav.  
Čtěte více

Díky městským dotacím se tenisté dočkají nové antuky a další sportovci tribun či šaten

Mezi provozovatele sportovišť rozdělí město Hradec Králové dotace ve výši více než 4,16 miliony korun. Třeba TJ Sokol Hradec Králové bude moci zastřešit tribuny a hlasatelny a tenisté se dočkají generální rekonstrukce a výměny povrchů devíti antukových kurtů. Město tak…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme