Díky městským dotacím se tenisté dočkají nové antuky a další sportovci tribun či šaten

TJ Slavia se chystá na výměnu vodovodního řadu v severní části haly.
TJ Slavia se chystá na výměnu vodovodního řadu v severní části haly. | autor: hradeckralove.cz

Mezi provozovatele sportovišť rozdělí město Hradec Králové dotace ve výši více než 4,16 miliony korun. Třeba TJ Sokol Hradec Králové bude moci zastřešit tribuny a hlasatelny a tenisté se dočkají generální rekonstrukce a výměny povrchů devíti antukových kurtů. Město tak podpoří celkem 23 akcí z Fondu na podporu veřejně prospěšných projektů. 

„Takové dotace na podporu sportovních klubů a jejich zázemí jsou pravidelným vyjádřením podpory ze strany města směrem k těmto subjektům. V Hradci Králové má vedle hokeje, fotbalu a basketbalu samozřejmě místo také řada dalších sportů, které si zaslouží naši pozornost, jako jsou třeba tenis a atletika či vodní sporty,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Jedny z nejvyšších dotací získají například TJ Sokol Hradec Králové na zastřešení tribuny a hlasatelny či úpravu šaten nebo Tenis – centrum STJ HK, kteří dotaci využijí na generální rekonstrukci a výměnu povrchů devíti antukových kurtů. 

„Jednou z dalších je také dotace ve výši 750 tisíc korun pro TJ Slavia, kterou město poskytne na výměnu vodovodního řadu v severní části haly,“ doplňuje primátor.

Celkem město mezi 23 investičních i neinvestičních akcí rozdělí více než 4,16 milionů korun. Ke stavebním a dalším úpravám by mělo na sportovištích dojít během tohoto nebo příštího roku.

Vedle rozvoje a údržby sportovišť město podporuje také sportovní reprezentanty. V rámci Fondu na podporu veřejně prospěšných projektů se město chystá podpořit také například Královéhradecký volejbalový svaz dotací ve výši 80 tisíc korun, kterou má svaz využít na projekt 100 let českého volejbalu v Hradci Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Moderní tenisový areál chce vybudovat malšovický sportovní klub

Moderní tenisový areál chce v hradeckých Malšovicích vybudovat Sportovní klub Tenis HK. Součástí areálu má být hala se třemi kurty, ale také kompletní zázemí pro sportovce. Minimálně stamilionovou investici chce klub zaplatit z dotace, úvěru a z vlastních zdrojů. Informaci…
Čtěte více

Hala na Pouchově se sportovcům otevře na přelomu února a března

V těchto dnech finišují práce na tělocvičné hale na Pouchově v Hradci Králové, budova je již kompletně dokončena zbývá jen dodělat zpevněné plochy na venkovním parkovišti. Během následujících týdnů bude město řešit kolaudaci, první sportovci tak do haly pravděpodobně vyrazí na…
Čtěte více

Devatenáct mladých učitelů dostane od města příspěvek na bydlení. Radnice uvolní téměř milion korun

Město Hradec Králové rozdělí mezi devatenáct mladých učitelů téměř milion korun. Příspěvek na bydlení v krajském městě má pedagogy přesvědčit, aby zůstali učit v hradeckých školách. Učitele do programu vybírali ředitelé škol. Záleželo na věku, aprobaci ale i aktivitě vybraných…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme