Díky městským dotacím se tenisté dočkají nové antuky a další sportovci tribun či šaten

TJ Slavia se chystá na výměnu vodovodního řadu v severní části haly.
TJ Slavia se chystá na výměnu vodovodního řadu v severní části haly. | autor: hradeckralove.cz

Mezi provozovatele sportovišť rozdělí město Hradec Králové dotace ve výši více než 4,16 miliony korun. Třeba TJ Sokol Hradec Králové bude moci zastřešit tribuny a hlasatelny a tenisté se dočkají generální rekonstrukce a výměny povrchů devíti antukových kurtů. Město tak podpoří celkem 23 akcí z Fondu na podporu veřejně prospěšných projektů. 

„Takové dotace na podporu sportovních klubů a jejich zázemí jsou pravidelným vyjádřením podpory ze strany města směrem k těmto subjektům. V Hradci Králové má vedle hokeje, fotbalu a basketbalu samozřejmě místo také řada dalších sportů, které si zaslouží naši pozornost, jako jsou třeba tenis a atletika či vodní sporty,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Jedny z nejvyšších dotací získají například TJ Sokol Hradec Králové na zastřešení tribuny a hlasatelny či úpravu šaten nebo Tenis – centrum STJ HK, kteří dotaci využijí na generální rekonstrukci a výměnu povrchů devíti antukových kurtů. 

„Jednou z dalších je také dotace ve výši 750 tisíc korun pro TJ Slavia, kterou město poskytne na výměnu vodovodního řadu v severní části haly,“ doplňuje primátor.

Celkem město mezi 23 investičních i neinvestičních akcí rozdělí více než 4,16 milionů korun. Ke stavebním a dalším úpravám by mělo na sportovištích dojít během tohoto nebo příštího roku.

Vedle rozvoje a údržby sportovišť město podporuje také sportovní reprezentanty. V rámci Fondu na podporu veřejně prospěšných projektů se město chystá podpořit také například Královéhradecký volejbalový svaz dotací ve výši 80 tisíc korun, kterou má svaz využít na projekt 100 let českého volejbalu v Hradci Králové.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

Hradec Králové vyplatí v rámci dotací přes devět milionů, které rozdělí mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků. Sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, dostnou od radnice osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků…
Čtěte více

Projekty vstřícné k přírodě Hradec podpoří milionem korun

Čištění řek, výsadba nových stromů nebo podpora druhové rozmanitosti, takové projekty zaměřené na ekologii a rozvoj životního prostředí město Hradec Králové podpoří v rámci svého dotačního programu.  Rozděleno by mohlo být až jeden milion korun. Část dotací již schválila…
Čtěte více

Hradec Králové letos dokončí investiční akce za téměř 300 milionů. Které?

Které projekty hodlá v letošním roce město Hradec Králové začít či dokončit? Necelých 300 milionů korun půjde na budovu odlehčovací služby v Honkově ulici, novou sportovní halu na Pouchově, rekonstrukci ulice Hlavní nebo bytový dům na Pražské třídě v Kuklenách. Také…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme