Štítky: | volby 2022 | komunální volby 2022 |

Hradec má primátorku Pavlínu Springerovou. Zastupitelstvo zvolilo vedení města

Primátorkou se stala Pavlína Springerová.
Primátorkou se stala Pavlína Springerová. | autor: MMHK

Na úterním jednání zastupitelstva bylo zvoleno nové vedení města po následující čtyřleté funkční období. Do čela byla zastupitelstvem zvolena Pavlína Springerová, která se tak stala první primátorkou v historii města. Na jednání bylo zvoleno také pět náměstků primátorky a jedenáct členů rady města.

Primátorkou Hradce Králové se stala Pavlína Springerová, politoložka a prorektorka pro strategii a rozvoj Univerzity Hradec Králové. Zvolena byla za Hradeckou demokratickou stranu (HDK) a TOP 09.

Pavlína Springerová novou funkci vnímá jako obrovskou zodpovědnost. „Více než 10 let pracuji na nejvyšších manažerských postech Univerzity Hradec Králové. Mezi můj denní chléb tak logicky patří jednání s nejrůznějšími institucemi. Jsem přesvědčená, že právě tyto bohaté zkušenosti mi velmi výrazně pomohou zvládnout i funkci nejvyšší v našem městě,“ řekla pro Hradecký deník 45letá akademička.

Současně slíbila, že nebude kumulovat funkce. „Mám připravený rezignační dopis na post prorektorky Univerzity Hradec Králové,“ dodala.

Prvním náměstkem primátorky byl zvolen Miroslav Hloušek (ODS). Dalšími náměstky byli zvoleni Ilona Dvořáková (Rozvíjíme Hradec), Lukáš Řádek (HDK a TOP 09), Pavel Vrbický (Piráti) a Adam Záruba (Změna pro Hradec a Zelení).

Zvoleno bylo také jedenáct radních města. Těmi se současně stali členové vedení města, které doplní další kolegové z koalice. Členy rady města Hradec Králové jsou Aleš Dohnal (Piráti), Ilona Dvořáková (Rozvíjíme Hradec), Miroslav Hloušek (ODS), Jan Holásek (Rozvíjíme Hradec), Alexandr Hrabálek (ODS), Pavlína Springerová (HDK a TOP 09), Lukáš Řádek (HDK a TOP 09), Arnošt Urban (HDK a TOP 09), Oldřich Vlasák (ODS), Pavel Vrbický (Piráti) a Adam Záruba (Změna pro Hradec a Zelení).

Hradecké zastupitelstvo má 37 členů a po letošních komunálních volbách v něm zasedá třináct zastupitelů za hnutí ANO, sedm za Hradecký demokratický klub a TOP 09 a pět zastupitelů za Občanskou demokratickou stranu. Čtyři zastupitele má Česká pirátská strana, po třech zástupcích mají v novém zastupitelstvu Rozvíjíme Hradec a Svoboda a přímá demokracie. Dva mandáty získalo uskupení Změna pro Hradec a Zelení.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec by mohl mít vedení příští týden. Pětikoalice chce smlouvu podepsat v pondělí

Pětikoalice, která se v Hradci dala dohromady několik hodin po volbách, podepíše koaliční smlouvu v pondělí 14. listopadu. Na spolupráci se domluvily subjekty koalice Hradecký demokratický klub (HDK) a TOP 09, ODS, Piráti, Rozvíjíme Hradec a uskupení Změna pro Hradec a Zelení.…
Čtěte více

Hradecká pětikoalice hasí první spory, možná se rýsuje konečná dohoda

Královéhradecká koalice pěti stran je blíž konečné dohodě. Zvolení nového vedení města na pondělním ustavujícím zastupitelstvu oddálil požadavek ODS na rovnoměrnější přerozdělení gescí a na to, aby rozvoj a investice města spravoval jeden náměstek. Informaci přináší Hradecký…
Čtěte více

Zastupitelstvo nové vedení města nepřineslo, pokračovat se bude 15. listopadu

Během pondělního pozdního odpoledne se ve velkém sále Adalbertina konalo ustavující zasedání zastupitelstva města Hradec Králové, na kterém nově zvolení zastupitelé složili slavnostní slib. Ze 37členného zastupitelstva ale doposud nevzešlo nové vedení města včetně radních.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme