Štítky: | volby 2022 |

Hradecká pětikoalice hasí první spory, možná se rýsuje konečná dohoda

Nové vedení města vzniká dlouho.
Nové vedení města vzniká dlouho. | autor: hradeckralove.cz

Královéhradecká koalice pěti stran je blíž konečné dohodě. Zvolení nového vedení města na pondělním ustavujícím zastupitelstvu oddálil požadavek ODS na rovnoměrnější přerozdělení gescí a na to, aby rozvoj a investice města spravoval jeden náměstek. Informaci přináší Hradecký deník.

 

„Proběhlo jednání mezi HDK/TOP09 a Změnou pro Hradec a Zelení, na kterém se subjekty dohodly, že vyjdou vstříc požadavkům ODS a dojde ke spojení gescí rozvoj a investice, které připadnou HDK/TOP 09, konkrétně Lukáši Řádkovi,“ uvedla kandidátka pětikoalice na hradeckou primátorku Pavlína Springerová.

Adam Záruba (Změna pro Hradec a Zelení) tak přijde o investice a naopak by měl nově spravovat životní prostředí. Pětikoalici tvoří ještě Piráti a hnutí Rozvíjíme Hradec. Nové vedení by si měli hradečtí zastupitelé volit v úterý 15. listopadu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec má primátorku Pavlínu Springerovou. Zastupitelstvo zvolilo vedení města

Na úterním jednání zastupitelstva bylo zvoleno nové vedení města po následující čtyřleté funkční období. Do čela byla zastupitelstvem zvolena Pavlína Springerová, která se tak stala první primátorkou v historii města. Na jednání bylo zvoleno také pět náměstků primátorky a…
Čtěte více

Hradec by mohl mít vedení příští týden. Pětikoalice chce smlouvu podepsat v pondělí

Pětikoalice, která se v Hradci dala dohromady několik hodin po volbách, podepíše koaliční smlouvu v pondělí 14. listopadu. Na spolupráci se domluvily subjekty koalice Hradecký demokratický klub (HDK) a TOP 09, ODS, Piráti, Rozvíjíme Hradec a uskupení Změna pro Hradec a Zelení.…
Čtěte více

Zastupitelstvo nové vedení města nepřineslo, pokračovat se bude 15. listopadu

Během pondělního pozdního odpoledne se ve velkém sále Adalbertina konalo ustavující zasedání zastupitelstva města Hradec Králové, na kterém nově zvolení zastupitelé složili slavnostní slib. Ze 37členného zastupitelstva ale doposud nevzešlo nové vedení města včetně radních.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme