Štítky: | volby 2022 | komunální volby 2022 |

Zastupitelstvo nové vedení města nepřineslo, pokračovat se bude 15. listopadu

O novém vedení se možná rozhodne až za tři týdny.
O novém vedení se možná rozhodne až za tři týdny. | autor: hradeckralove.cz

Během pondělního pozdního odpoledne se ve velkém sále Adalbertina konalo ustavující zasedání zastupitelstva města Hradec Králové, na kterém nově zvolení zastupitelé složili slavnostní slib. Ze 37členného zastupitelstva ale doposud nevzešlo nové vedení města včetně radních. Stanoven byl pouze počet uvolněných náměstků primátora, kterých bude v nadcházejícím období pět namísto dosavadních čtyř. Schválen byl také počet radních města, kterých bude jedenáct. Pokračování zasedání ustavujícího zastupitelstva bude svoláno na 15. listopadu.

Pokračování ustavujícího zastupitelstva se uskuteční 15. listopadu, a to ještě před konáním prvního řádného zasedání. Termín bude oficiálně vyhlášen stávajícím primátorem města Alexandrem Hrabálkem nejpozději týden před jeho konáním. Informace město zveřejní na úřední desce i prostřednictvím svých komunikačních kanálů.  Řádná zasedání zastupitelstva města jsou plánovaná na úterky 15. listopadu a 13. prosince.

Ve vedení města zatím setrvávají stávající primátor a náměstci, ve stejném složení bude nadále fungovat i rada města. Funkce primátora a náměstků skončí v momentě, kdy bude zvolen nový primátor nebo alespoň jeden náměstek. Rada města bude zasedat v dosavadním složení do doby, než bude kompletně zvolena rada nová.

Nic se nemění na tom, že o vytvoření koalice dál jedná pět subjektů – HDK s TOP 09, ODS, Piráti, hnutí Rozvíjíme Hradec a uskupení Změna a Zelení.

Podle původních předpokladů měla být koaliční smlouva podepsána v pondělí dopoledne, vše se však odkládá kvůli výhradám občanských demokratů k rozdělení náměstkovských gescí.

ANO nakonec svůj návrh na vedení města nepředložilo

Ačkoli ještě v neděli zastupitelský klub ANO avizoval, že je připraven předložit svůj vlastní návrh na vedení města, nakonec od toho musel ustoupit, protože bylo zřejmé, že jeho plán nenajde podporu.

„Jsme připraveni navrhnout svůj tým pro vedení města, ale nakonec po úvahách a diskusích klubu jsme se rozhodli vzhledem k tomu, že naši potenciální partneři by tento krok nepodpořili, nikoho nenavrhnout ani na pozice náměstků a radních. Nechtěli jsme dělat politické kroky, které nebyly předjednány a bylo předem jasné, že nemají podporu. Myslíme si však, že Jana Šandová by byla výbornou primátorkou, a trváme na tom, že by měla být ve vedení města,“ řekl pro iDNES.cz místopředseda zastupitelského klubu ANO Denis Doksanský.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec má primátorku Pavlínu Springerovou. Zastupitelstvo zvolilo vedení města

Na úterním jednání zastupitelstva bylo zvoleno nové vedení města po následující čtyřleté funkční období. Do čela byla zastupitelstvem zvolena Pavlína Springerová, která se tak stala první primátorkou v historii města. Na jednání bylo zvoleno také pět náměstků primátorky a…
Čtěte více

Hradec by mohl mít vedení příští týden. Pětikoalice chce smlouvu podepsat v pondělí

Pětikoalice, která se v Hradci dala dohromady několik hodin po volbách, podepíše koaliční smlouvu v pondělí 14. listopadu. Na spolupráci se domluvily subjekty koalice Hradecký demokratický klub (HDK) a TOP 09, ODS, Piráti, Rozvíjíme Hradec a uskupení Změna pro Hradec a Zelení.…
Čtěte více

Hradecká pětikoalice hasí první spory, možná se rýsuje konečná dohoda

Královéhradecká koalice pěti stran je blíž konečné dohodě. Zvolení nového vedení města na pondělním ustavujícím zastupitelstvu oddálil požadavek ODS na rovnoměrnější přerozdělení gescí a na to, aby rozvoj a investice města spravoval jeden náměstek. Informaci přináší Hradecký…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme