Flošnou prošlo téměř půl milionu lidí, jubilejního návštěvníka čeká překvapení

Koupaliště Flošna | Zdroj: SNHK
Koupaliště Flošna | Zdroj: SNHK

Zní to skoro neuvěřitelně, ale oblíbené hradecké koupaliště Flošna by mělo již zanedlouho přivítat navštěvníka číslo 500 000. Kdy k tomu dojde? Možná už o víkendu, možná za týden nebo třeba až v září. Záleží na tom, jaké počasí přinesou následující dny. Vzhledem k příznivé předpovědi se dá ale očekávat, že k velké události dojde už co nevidět. Jubilejní návštěvník se má opravdu na co těšit. Flošna pro něj chystá hned několik překvapení.

Půlmiliontý návštěvník rozhodně neodejde z koupaliště s prázdnou. Flošna, která je letos v provozu už pátou sezonu, jubilantovi slibuje hned několik dárků. Čeká ho nejen slavnostní přípitek a pamětní list, ale také čipové hodinky s kreditem 500 korun, dárkový poukaz na masáže ve Wellness studiu Flošna a řada dalších drobných dárků.

Značná část návštěvníků přijíždí z Polska

Od otevření areálu v květnu v roce 2010 na Flošnu zavítalo přes 486 tisíc osob. Do půl milionu tak zbývá už jen zhruba 13 tisíc lidí. „Zásluhu na tom má nejenom hradecká veřejnost, která navštěvuje koupaliště a wellness pravidelně, ale i návštěvníci z okolních měst, z Prahy a značná část přijíždí i z Polska,“ uvedla Jaroslava Bernhardová ze Správy nemovitostí Hradec Králové, jež areál provozuje. Nejvyšší návštěvnosti dosáhlo letní koupaliště během sezony v roce 2012, kdy jej navštívilo 98 705 osob. V letošním roce si cestu za koupáním našlo již 45 193 plavců.

Velkou oblibu si získalo i celoročně otevřené Wellness studio, které během letošních letních prázdnin čeká rekonstrukce, po níž se mohou návštěvníci těšit na novou saunu a ochlazovací bazének. Od otevření wellness navštívilo 64 tisíc příznivců relaxace, saunování a zdravého životního stylu. Nejsilnější sezona byla ta loňská, kdy do studia zavítalo přes 20 tisíc lidí.

Městské lázně lákají na zbrusu novou letní terasu

Pokud je na Flošně plno, existují v Hradci Králové i jiné alternativy koupání. Například Plavecký bazén, který právě prochází pravidelnou letní odstávkou nebo Městské lázně na Eliščině nábřeží, které si na letošní léto připravily jednu žhavou novinku. Správa nemovistostí, která tento vodní areál provozuje, tady zřídila letní terasu. Lidé se tu mohou v klidu slunit a opalovat na lehátkách nebo se posadit ke stolkům se slunečníky. "Podlaha terasy byla pokryta umělým travním kobercem a chůze naboso je velice příjemná. Občerstvit se lze přímo v bazénové hale v baru u vody nebo nad vlnami bazénu v bistru nad vodou,“ doplňuje Bernhardová.
Ti, kteří ještě nevědí, kam se jít koupat, nabízíme seznam možných míst, kde je možné se v Hradci a okolí zchladit.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Letní sezona na Flošně dnes končí, vykoupat se přišlo více než 80 tisíc lidí

Letní sezóna na Koupališti Flošna skončí ve čtvrtek 24. září 2020 v 19 hodin. Pro letní koupaliště Flošna to byla již 11. sezóna. Po dnech napětí v souvislosti s rozšířením pandemie, kdy se nevědělo, zda vůbec bude koupaliště otevřeno, nakonec začala sezóna 25. května 2020. I…
Čtěte více

AKTUALIZOVÁNO: Koupaliště Flošna se příští týden otevře. Vyšší vstupné a dodržování opatření

Hradecké koupaliště Flošna se chystá na svou jedenáctou sezonu. Správa nemovitostí, která Flošnu provozuje, zatím nestanovila přesné datum otevření, ale předpoklad je v příštím týdnu podle předpovědi počasí. V minulých letech bylo letní koupaliště pro zákazníky otevíráno…
Čtěte více

Během prázdnin si děti v aquacentru užijí 20 minut navíc i aquazorbing

Krytý plavecký areál v Hradci Králové na Eliščině nábřeží připravil speciální akci pro děti na jarní prázdniny v týdnu od 2. do 8. března. Ke vstupu dostane každý návštěvník Městských lázní v Hradci Králové 20 minut zdarma. Navíc je v bazénu připravena…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme