Štítky: | základní škola | zápisy | Ukrajina |

Do hradeckých škol nastoupí 19 ukrajinských prvňáčků

| autor: MorgueFile.com

Minulý pátek probíhaly na všech sedmnácti hradeckých základních školách zápisy do prvních tříd pro ukrajinské děti, celkem přišlo 19 budoucích prvňáčků. Všechny děti budou moci být přijaté k řádnému vzdělávání. Vzhledem k tomu, že některé školy nepřijmou žádného ukrajinského žáka a dvě školy zaznamenaly vyšší počet žádostí, uskuteční se v tomto týdnu dohadovací řízení, kde bude konečné umístění dětí vyřešeno.

„Předpokládali jsme, že nám k zápisům dorazí přibližně 40 – 60 ukrajinských dětí, takže výsledných 19 žádostí nás poněkud překvapilo. Je možné, že někteří Ukrajinci se se svými dětmi již vrátili domů nebo se rozhodli vydat do jiného města. Pro nás to znamená, že vzhledem k nízkému počtu žádostí budeme moci všechny děti bez problémů přijmout k řádnému vzdělávání. Je ale otázkou, jaké bude to skutečné číslo v září. Vzhledem k situaci by mohlo ještě dojít k poklesu,“ uvádí primátor města Alexandr Hrabálek. Pro ukrajinské děti nevzniknout v hradeckých základních školách žádné speciální třídy, děti budou začleněny do běžných tříd.

Nejvíce ukrajinských prvňáčků se hlásilo do Základní školy Mandysova a Základní školy Pouchov, pokaždé jsou to čtyři zájemci. „Většinou školy u zápisu registrovali jen jednoho žáka, ale v šesti školách nebyl u zápisu nikdo. To se týkalo například ZŠ Kukleny, ZŠ Úprkova nebo ZŠ Plotiště,“ dodává primátor. Zápis se uskutečnil na všech sedmnácti hradeckých základních školách zřizovaných městem. Školy musely přijímací řízení uskutečnit ze zákona, jeho průběh byl ale na ředitelích.

V hradeckých základních školách bylo od začátku vypuknutí rusko-ukrajinského konfliktu přijato více něž téměř 270 dětí, část z nich už ale v průběhu posledních týdnů školy opustila. Nyní studuje v základních školách přibližně 240 ukrajinských žáků.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradec poslal do ukrajinského Černihivu 4 tisíce euro na vodní čerpadlo

Hradec Králové se od začátku rusko-ukrajinského konfliktu snaží pomoci ukrajinským uprchlíkům i svému partnerskému městu Černihiv na Ukrajině. V březnu byla založena sbírka na pomoc obnovy partnerského města, kde se doposud podařilo vybrat více než 300 tisíc korun. Část peněz…
Čtěte více

Do hradeckých škol se hlásí více než tisíc prvňáčků. Do lavic s nimi usednou i ti z Ukrajiny

Začátkem dubna probíhaly v hradeckých základních školách zápisy do prvních tříd, do kterých se v příštím školním roce hlásí 1066 dětí. O odklad požádalo 171 z nich. Do lavic by tak první den v září mohlo usednout o něco méně prvňáčků než v předchozích letech. Letos navíc noví…
Čtěte více

Budoucí prvňáčci se zapisují tento týden. V červnu přijdou i děti z Ukrajiny

V tomto týdnu se uskuteční zápisy prvňáčků do hradeckých základních škol, a to ve dnech 8. a 9. dubna. K zápisu se rodiče hlásí elektronicky přes webové stránky spádové školy, předem vyplní veškeré potřebné informace a zarezervují si také čas, kdy s dítětem dorazí. Letos se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme