Do chorvatského Splitu můžete po celé prázdniny jet přímo z Hradce

Autobusy hradeckého DP pojedou do Splitu.
Autobusy hradeckého DP pojedou do Splitu. | autor: hradeckralove.cz

Do Splitu, druhého největšího města Chorvatska, se letos můžete nově vypravit i autobusy Dopravního podniku města Hradce Králové. Podnik získal licenci na provozování mezinárodní letní autobusové linky Hradec Králové - Split. Do Chorvatska se tak přímo z Hradce Králové dostanou cestující už od 29. června letošního roku, jezdit se bude 1 x týdně vždy v pátek do konce prázdnin - poslední autobus pojede 31. srpna.

Linka bude vyjíždět v pátek v 18.30 hodin z Hradce Králové (Terminál hromadné dopravy F3 ) s dalšími zastávkami v Pardubicích (autobusové nádraží st. 1) a ve Svitavách (autobusové nádraží – „výstupní hrana“). Zpět do Hradce Králové vyjedou autobusy z autobusového nádraží ve Splitu v sobotu ve 20.30 hodin. Trasa povede přes Slovensko a Maďarsko.

Na lince bude jezdit jeden z nejnovějších autobusů zn. MAN, kterými DP disponuje a kdy na jeho palubě je samozřejmostí moderní servis v podobě občerstvení (studené a teplé nápoje), WC, DVD, Wi-Fi a klimatizace.

Rezervační systém s platbou jízdenky bude možný přes internet pomocí systému IDOS. „Od začátku května je linka v systému IDOS a tím se rozběhl i rezervační systém,“ uvedl Luděk Mimra, vedoucí zájezdové dopravy DP. Jednosměrnou cestu pořídíte za 69 EUR/1699 Kč. Při nákupu minimálně 4ks obousměrného jízdného poskytujeme zvýhodněné jízdné na jednu cestu za 59 EUR/1499 Kč. Platbu je také možné uskutečnit přímo na místě v hotovosti nebo kartou - bez předešlé rezervace je možné, že autobus bude již plně obsazen.

"Samotný autobusový terminál ve Splitu se nachází přibližně 0,7 km od samotného centra města. Pokud budou chtít cestující pokračovat ve své cestě, k dispozici jsou další přepravní služby v blízkosti: stanoviště taxi (45 m), centrální vlakové nádraží (53 m - Split Glavni Kolodvor) a autobusovou zastávku městské dopravy. Nedaleko je také přístav trajektů (ostrovy Brač a Hvar). V případě zájmu a úspěšného provozu předpokládáme, že bude linka v provozu i v dalších letech," uvádí hradecký dopravní podnik.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Pět nových autobusů s klimatizací a kamerovým systémem brázdí ulice Hradce

Do vozového parku hradeckého dopravního podniku bylo letos během období červen – červenec zařazeno a již běžně jezdí na linkách MHD pět zbrusu nových moderních sólo nízkopodlažních autobusů značky IVECO Urbanway 12 m – Tector 7, s dieselovým motorem.  Jde o třídveřové vozy…
Čtěte více

Dopravní podnik vydal knihu o historii městské dopravy podruhé

Pro příznivce královéhradecké městské dopravy má hradecký dopravní podnik dobrou zprávu. K dispozici je druhé vydání velice úspěšné knihy Historie městské hromadné dopravy v Hradci Králové, tentokrát v letech 1928 – 2020. Právě v roce 1928 byly založeny tehdejší Autodráhy města…
Čtěte více

Třináct řidičů, kteří jezdili bez nehod, dostalo ocenění od dopravního podniku

Ujet statisíce kilometrů bez nehody a to v rušném provozu Hradce Králové není hračka. Přesto se to 13 řidičům povedlo a dostali za to od dopravního podniku ocenění. Převzali si ho v úterý 16. června z rukou předsedy představenstva společnosti Zdeňka Abrahama při slavnostním…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme