Další řidiči hradecké MHD úspěšní v Jízdě bez nehod

Tři „milionáři“ přibyli v závěru letošního roku mezi řidiči MHD v královéhradeckém dopravním podniku. Jde o šoféry, kteří úspěšně brázdili ulice města 20 let bez zaviněné nehody. Dnes byli slavnostně oceněni za účasti vedení podniku i města.

Vyhodnocení tradiční soutěže Dopravního podniku Jízda bez nehod se koná závěrem roku. Ocenění řidiči převzali z rukou předsedy představenstva Dopravního podniku Zdeňka Abrahama diplom a jednorázovou finanční odměnu za dosažené kilometry bez zaviněné nehody (ve smyslu pravidel silničního provozu) z vlastní viny.
Za město Hradec Králové poblahopřál a poděkoval řidičům náměstek primátorky Miroslav Hloušek. Slavnostního ceremoniálu zúčastnili i zástupci Policie České republiky pojišťovací makléřské společnost RENOMIA a Allianz pojišťovny.

Vyhodnoceni byli:

1. p. ELIÁŠ Milan 1 000 000 km (20 r.)
2. p. KROUPA Jan 1 000 000 km (20 r.)
3. p. STRÁNSKÝ Oldřich 1 000 000 km (20 r.)

Jak uvedl tiskový mluvčí Dopravního podniku František Meduna, účast v soutěži Jízda bez nehod znamená nespočet dnů, služeb a složitých situací na komunikacích Hradce Králové. "Dosažení takto ujetých kilometrů v dnešním provozu není jen otázkou osobních kvalit řidiče či štěstí, ale nezbytnou podmínkou je i výborná znalost a dodržování pravidel silničního provozu, respektování zásad bezpečné a defenzivní jízdy, pořádný kus řidičského umění, preciznosti, sebeovládání, pozornosti, opatrnosti, obezřetnosti, předvídavosti – jak vyřešit situace, které mohou nastat. Dále samozřejmě šikovnosti, schopnosti rychle a dobře reagovat při nečekaných, krizových nebo přímo mezních a nebezpečných situacích a celkové odolnosti vůči zátěži," ocenil kvality řidičů hradecké MHD mluvčí.

Jak dodal, současný provoz na silnicích je spojen mnohdy bohužel i rostoucími agresivními projevy chování, bezohledností, nesoustředěností, přeceňováním svých schopností a neukázněností některých dalších účastníků silničního provozu a to včetně chodců. "O to více si pak vážíme takto bezproblémově ujetých kilometrů," uzavírá Meduna.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Dopravní podnik od března zdraží. Jízdenka placená kartou bude místo 14 korun stát 25

Od března letošního roku dojde k úpravě ceny za jízdné v městské hromadné dopravě v Hradci Králové. Za jízdenku, kterou si koupíte nyní za 14 korun městskou nebo bankovní kartou nově zaplatíte 25 korun. Cena jednorázové papírové jízdenky vzroste z 20 na 25 korun, naopak jízdenka…
Čtěte více

Vánoční trhy omezí dopravu a parkování. Pojede na ně speciální autobusová linka

Prostory Velkého náměstí se ve dnech od 8. do 22. prosince zaplní prodejními stánky, atrakcemi a scénami s bohatým kulturním programem. S ohledem na předpokládaný velký počet návštěvníků vánočních trhů a jejich bezpečnost, bude omezen vjezd na náměstí pro všechna vozidla mimo…
Čtěte více

Mikulášský trolejbus vyjede do hradeckých ulic v úterý odpoledne

Mikulášský trolejbus vyjede letos 5. prosince už po jednatřicáté. Městem začne projíždět po půl čtvrté odpoledne od hotelu Alessandrie na Slezském Předměstí. Dopravní podnik tak chce dětem i jejich rodičům připomenout krásnou tradici i fakt, že začal adventní čas. V trolejbuse…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme