Devatenáct mladých učitelů dostane od města příspěvek na bydlení. Radnice uvolní téměř milion korun

Vybraní mladí učitelé dostanou příspěvek na bydlení.
Vybraní mladí učitelé dostanou příspěvek na bydlení. | autor: pixabay.com

Město Hradec Králové rozdělí mezi devatenáct mladých učitelů téměř milion korun. Příspěvek na bydlení v krajském městě má pedagogy přesvědčit, aby zůstali učit v hradeckých školách. Učitele do programu vybírali ředitelé škol. Záleželo na věku, aprobaci ale i aktivitě vybraných učitelů. Informaci přináší Český rozhlas Hradec Králové.

„Řekla bych, že teď už bych nešla jinam." Jestli měla učitelka z hradecké základní školy Sever Zuzana Brůžová v koutku duše myšlenky na to, že by změnila prostředí a třeba i město, teď má jasno - tahle částka neukládá žádnou reálnou povinnost, přesto si ji učitelé budou pamatovat. A to, že město podobným způsobem pomohlo, vítá ředitel školy Sever Milan Kučera. „Sehnat v současné době na základní školu mladého a dobrého pedagoga je obtíž. Je jich jako šafránu," řekl pro rozhlas.

Samotná myšlenka podpořit bydlení mladých učitelů přitom pochází přímo od pedagogů, popisuje bývalý náměstek primátora a teď opoziční zastupitel Martin Hanousek ze Zelených. „Na tuto myšlenku mne přivedly dvě mladé učitelky ze ZŠ Bezručova, které říkaly, proč my bychom zůstávaly v Hradci Králové, když nám jiná města, včetně Prahy, nabízejí lepší podmínky. Ten rozhovor mne tenkrát přivedl k tomu, že by to bylo dobré zavést i tady v Hradci."

A zafungovalo to, peníze odsouhlasila rada města. Učitele do programu vybírali a navrhovali ředitelé jednotlivých škol. „Museli jednak splňovat podmínku věku, to znamená do 33 let. Dva roky na škole a potom samozřejmě aprobovanost, které ve městě Hradec Králové chybí nebo je jí nedostatek," popisuje Milan Kučera.

Co se týká aprobovanosti, jde především o angličtinu, fyziku, informatiku a další předměty podobného odborného charakteru. Na základní škole Sever ale vybírali i podle dalších věcí. Vybraní učitelé se od začátku zapojili do školního dění, okamžitě dostali třídnictví, kde byli dobří. Potom se zapojili i do dalších grantů, třeba s obchodní akademií, a jsou velice akční.

Podle primátora Alexandra Hrabálka z ODS město hodlá v podobných dotacích pokračovat a na příspěvek na bydlení se mohou někteří kantoři těšit i v příštích letech.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Cyklovraky připoutané ke stromům a zábradlí už mizejí z hradeckých ulic

V polovině října město dokončilo mapování cyklovraků a kol, o která již delší dobu nejeví jejich majitelé zájem, zabírají parkovací místa a snižují atraktivitu veřejných prostranství. První vraky začínají z veřejných míst mizet už během dnešního dne, o jejich odstranění se…
Čtěte více

O zvýhodněné byty zažádalo 580 lidí. Losovat se bude dnes a 6. prosince

Příjem žádostí o pronájem startovacích bytů a zvýhodněných bytů pro rodiny s dětmi v Hradci Králové byl už ukončen. Na magistrát jich dorazilo celkem 580. Největší zájem byl o byty s dispozicí 2+KK, naopak nejméně žádostí město přijalo na pronájem bytů pro rodiny s dětmi. O…
Čtěte více

Na hradeckém magistrátu bude možné platit u automatů, vyjdou na necelý milion

Magistrát města Hradce Králové připravuje pro občany novinku. Od března bude možné k platbě správních a místních poplatků využívat dva nové platební automaty, které budou v budovách magistrátu a odboru dopravy přijímat pouze bezhotovostní platby. Rada města schválila…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme