Cyklostezka z Hradce Králové do Vysoké nad Labem už za měsíc otevře

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | autor: hradeckralove.cz

Pětikilometrový úsek cyklostezky z Hradce Králové do Vysoké nad Labem čeká klíčová fáze výstavby, informuje Český rozhlas Hradec Králové.Tento týden bude stavební firma usazovat padesátimetrovou lávku, která přemostí slepé rameno Labe. V polovině prosince by měla být stezka za necelých 32 milionů korun dokončená.

V příštích dnech stavbaři dokončí úsek z Vysoké nad Labem až po most přes slepé rameno Labe, kde už se nadále nebude pohybovat těžká technika. Nyní vzniká finální asfalt, který bude vyhovovat i vyznavačům in-line bruslí. V plném proudu je také příprava usazení mostní konstrukce, ale jestli bude vše hotové do konce tohoto týdne, záleží na počasí a časových možnostech jeřábu.

„Most se přivezl po dílech. Na místě se zkompletoval. Musel se samozřejmě doměřit, usazovala se napínací lana a další věci. Poté, co se most osadí, tak bude probíhat betonáž mostovky, která je v tloušťce asi 10 centimetrů," řekl pro Český rozhlas Hradec Králové ze společnosti M-Silnice Petr Mareš.

Cyklostezka bude hotová v polovině prosince

Po usazení lávky dostane svůj finální povrch také úsek od Jesíbku až do Hradce Králové, a tím bude prakticky hotovo, říká výkonný ředitel Svazku obcí Hradubická labská a nezávislý starosta Vysoké nad Labem Jiří Horák: „Pak už zbývá jen sázení stromů, dodělání krajnic, vybavení odpočinkových míst inventářem. A mohu prozradit, že 14. prosince je podle smlouvy konečný termín odevzdání díla. A to zcela určitě bez problémů stihneme."

Pětikilometrový úsek nové cyklostezky vyjde na 31,5 milionu korun, z toho 27 milionů pokryje evropská dotace. V budoucnu se cyklotrasa prodlouží až do Pardubic a spojí tak obě krajská města.
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nový projekt na stezku k lesnímu hřbitovu bude počítat s vodou i živočichy

V minulých letech město připravovalo novou stezku pro cyklisty, bruslaře i chodce podél Hradečnice od Zděné boudy směrem k lesnímu hřbitovu. Výstavbu ale zastavila podzemní voda a nález zvláště chráněných živočichů. Město se proto chystá přepracovat původní projektovou…
Čtěte více

Stezce mechu a perníku přibudou další kilometry

Další kilometry cyklostezky z Hradce do Pardubic přibývají. Stavbaři dokončují výstavbu menších úseků Dříteč - Němčice a Němčice – Kunětická hora. Stezka mechu a perníku má mít celkem 23 kilometrů, dokončení posledních úseků brání složité výkupy pozemků i povolení od policie.…
Čtěte více

Vznik cyklostezky v lese komplikuje podzemní voda a chránění živočichové. Bude město ve výstavbě pokračovat?

Zhruba před rokem zahájilo město přípravné práce pro výstavbu nové cyklostezky od Zděné boudy k lesnímu hřbitovu. Proces výstavby se bohužel neobešel bez komplikací. Ačkoliv byl v projektu požadován hydrogeologický průzkum, nebyl projektantem proveden a na jaře letošního roku se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme