Bruslařský okruh v lesích má zádrhel, chybí asfaltové napojení

Bruslařské stezce chybí napojení.
Bruslařské stezce chybí napojení. | autor: Pixabay.com

Město plánuje v příštím roce napojit bruslařskou stezku v hradeckých lesích na areál Stříbrného rybníka. Nyní je mezi nimi zhruba sedmdesátimetrová štěrková cesta, kteráje pro bruslaře těžko zdolatelná. Napojení chybí také na cyklostezku z Malšovy Lhoty.

 

Půjčit, nebo si obout brusle a pak se prodírat štěrkovou cestou. Taková je realita pro všechny milovníky inline bruslení, kteří se v současnosti chtějí vydato do hradeckých lesů od Stříbrného rybníka.Ten je přitom jako výchozí bod ideální ­- disponuje velkým parkovištěm, je napojený na MHD i cyklostezku. V areálu kempu je navíc Lanový park, možnost koupání a půjčovna sportovního vybavení včetně zmíněných kolečkových bruslí.

Město o problému ví a rádo by napojení vybudovalo v příštím roce. „Zmíněná propojka je plánovaná a bude zařazena do návrhu rozpočtu na rok 2016," uvedla pro Hradecký deník Lucie Hartmanová z odboru správy majetku města. Vše tak závisí na zastupitelích, kteří potřebné peníze musí uvolnit. Rozpočet se bude schvalovat v prosinci.
Do areálu Stříbrného rybníku mohou lidé přijet nejen autem, ale také autobusy číslo 11 a 17. Před několika lety byla také mezi loukami postavena asfaltová stezka, která vede z Malšovy Lhoty a končí u vjezdu do autokempu. Tu bruslaři díky vhodnému povrchu také hojně využívají.

Asfaltový okruh byl otevřen v září loňského roku. Do té doby se bruslaři v lesích museli spokojit pouze s jedinou cestou  Hradečnicí. Více o lesním okruhu se můžete dočíst například v tomto článku.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké cyklostezky chátrají a nevyhovují koloběžkám. Město chce opravit alespoň ty nejhorší

Hradec je rájem cyklistů. Jednak pro svůj rovinatý kraj a také díky poměrně husté síti cyklostezek. Všechny však nejsou v dobrém stavu a to by chtěla hradecká radnice změnit. Chtěla by do poškozených cyklostezek investovat dvacet milionů korun. Chce tak zároveň vyjít vstříc i…
Čtěte více

Hradec bude v televizi. Předvede se jako místo přátelské k cykloturistice

Natáčení dalšího dílu pořadu Cyklotoulky s Českou televizí proběhlo na konci července v Hradci Králové a jeho televizní premiéra v České televizi ČT 2 a ČT SPORT a Slovenské televizi RTVS STV DVOJKA a bude vysílána v dubnu 2021. Cílem pořadu je ukázat krásu a výjimečnost města…
Čtěte více

Práce na úpravách tras pro cyklisty před zimním stadionem začnou ještě o prázdninách

Prostory před zimním stadionem, kde ústí Jiráskovy sady, se dočkají výrazné změny. Město nechá celý prostor upravit tak, aby působil uceleně, bude také bezpečnější a vzniknou zde i nová cyklistická spojení. Navíc dojde k dostavbě chybějících a obnově stávajících cyklostezek.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme