ZVEME: Začínají trhy na Velkém náměstí, vybírat můžete z vánočních koncertů

Vánoční trhy letos vyženou auta z Velkého náměstí v Hradci Králové.
Vánoční trhy letos vyženou auta z Velkého náměstí v Hradci Králové.

Dneškem začínají vánoční trhy, letos v historickém centru, na Velkém náměstí. Jezdit tam bude zdarma speciální linka MHD, zazpívá i Bára Basiková. Vybírat můžete i z dalších vánočně laděných koncertů, Bílou věží tentokrát provede návštěvníky Anděl. Pozor, zrušené jsou tuto sobotu farmářsko-potravinářské trhy u obchodního centra ATRIUM.

VÁNOČNÍ TRHY V HRADCI 

Historické centrum Hradce Králové se letos stane poprvé dějištěm vánočních trhů. Prostory Velkého náměstí se ve dnech od 9. do 23. prosince zaplní prodejními stánky, atrakcemi a scénami s bohatým kulturním programem. Otevírací doba tržiště na Velkém náměstí bude od pondělí do čtvrtka od 10 do 18 hodin, v pátek a v sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli od 10 do 19 hodin. Otevírací doba jednotlivých prodejních stánků může být prodloužena dle uvážení prodejců podle zájmu návštěvníků trhů. Nejpozději však skončí do 22 hodin. Dnes na pódiu vystoupí v 16:00 MICHAL HORÁK S KAPELOU, v 17:30 MARTIN RŮŽA S DOPROVODEM a v 19:00 HEIDI  & HEIDIBAND. V sobotu vystoupí PÍSKOMIL SE VRACÍ, FUNNY FELLOWS (SR) a v 19:00 BÁRA BASIKOVÁ. V neděli uvidíte  zimní show pro děti RARÁŠCI, poté pěvecký sbor VOKÁLNÍ HARMONIE Hradec Králové sbormistra Jaromíra Schejbala a v 18:00 vystoupí MICHAEL FORET / Vánoce Ro(C)ku. Speciální Vánoční linka MHD pojede se zastávkami Velké náměstí, Adalbertinum, Muzeum, Ulrichovo náměstí, Střelnice, Centrál a Magistrát, a to každý den po dobu konání Vánočních trhů. Autobusy budou zdarma.

VÁNOČNÍ MARKET KRÁLOVSKÉ ZAHRADY

Vánoční Market v Královské Zahradě  (tř. ČSA 383/5) začíná dnes ve 14 hodin a končí v 19 hodin. V sobotu tam můžete vyrazit mezi 10 a 19. hodinou. "Přátelé, nechte se naladit kvalitní Vánoční atmosférou přetékající pohodou, vkusně a pečlivě vybranými prodejci z řad autorské a originální tvorby napříč Českou republikou. Vůně jehličí, svařeného vína, trdelníku a špetka tajné přísady ti zaručí ten pravý zážitek z pořizování Vánočních dárečků pro nejbližší."

HOKEJISTI VYZVOU BÍLÉ TYGRY 

Dnešní utkání hokejové extraligy mezi Mountfield HK a klubem Bílí Tygři Liberec začíná dnes v 18 hodin na zimním stadionu v Hradci Králové (ČPP Arena).

SVÍTÁNÍ NA BÍLÉ VĚŽI 

Výjimečná příležitost prožít svítání z ochozu Bílé věže a vychutnat neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města se naskytne zítra nad ránem. Sraz účastníků bude nejméně 15 minut před časem svítání - východu slunce před Bílou věží - který v sobotu vychází na 7:30. Počet účastníků je omezen na 30.

BÍLÁ VĚŽ S ANDĚLEM

Komentovaná, kostýmovaná a vánočně laděná prohlídka Bílé věže pro děti začíná v sobotu v 16:30. Cestou na ochoz se můžete kromě zajímavostí o královéhradecké dominantě těšit i na vánočně laděné miniaktivity s Andělem.

 

VÁNOČNÍ KONCERT LEONTÝNKY

Vánoční koncert sedmileté zpěvačky Leontýnky, její maminky, zpěvačky Heleny Hamplové a dalších hvězd TV Šlágr, mezi kterými nebudou chybět Veronika Vosáhlová, Lenka Keith, Renata a Emilio Čonkovi, Marta Vančová, Kateřina Ševidová, Martin Motýl a možná se na pódiu objeví i Karel Peterka. Kdy a kde? V sobotu od 16 do 17:30 ve Velkém sále Adalbertina.

VÁNOČNÍ KONCERT PŘI SVÍČKÁCH

Dívčí sbor Kantiléna Hradec králové vystoupí v neděli od 17:00 ve Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové: "Pojďte si spolu s námi užít vánoční atmosféru. Poslechněte si známé i méně známé, vánoční i nevánoční skladby v našem podání. Budeme se na vás těšit v kostele Sboru kněze Ambrože Církve československé husitské v Hradci Králové od 17 hod." Vstupné je 150 Kč, lístky budou k mání na místě před koncertem.


Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na burgery, sportovní hry, folklorní festival a dětský den

Víkend bude v Hradci Králové a okolí opět bohatý na kulturní i sportovní akce. S dětmi můžete vyrazit na dětský den na Chlum nebo na mašinky do Domu dětí a mládeže. Na Bílou věž můžete i po tmě, koná se folklorní festival, Hradecké sportovní hry a ve Furutu můžete ochutnat…
Čtěte více

ZVEME: Bude se slavit den rodiny, koná se Nábleší i festival v letním kině

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? Konají se oblíbené farmářské trhy, tentokrát s kůzlátky. Do letního kina Širák můžete vyrazit na festival Na jednom břehu, který slaví 20 let své existence. Den rodiny se bude slavit v Žižkových sadech i na Hučáku.
Čtěte více

ZVEME: Dnes večer se zdarma otevřou všechna muzea a galerie

Královéhradecká muzejní noc dnes večer otevře brány všech hradeckých muzeí a galerií. Již po šestnácté se kulturní instituce v Hradci Králové a okolí připojují do celorepublikového cyklu muzejních nocí. Vypravit se do galerií a muzeí můžete mezi 18. hodinou a půlnocí.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme