ZVEME: Na rozsvícení vánočních stromů, muzejní trhy i výrobu adventních věnců

| autor: hradeckralove.cz

První adventní víkend v Hradci Králové přinese tradiční Muzejní adventní trh s řemeslnými výrobky. V neděli se slavnostně rozsvítí vánoční stromy na Velkém náměstí, kde bude i koncert, na Masarykově náměstí i na Novém Hradci Králové, kde také naplánovali program. Vyrobit si adventní věnec budete moci v centru Budulínek, slavnostní čas u vánočního stromečku, vyrobit si první dekorace a poslechnout koledy můžete také v hradeckém Auparku. 

MUZEJNÍ ADVENTNÍ TRH

Muzeum východních Čech v Hradci Králové připravuje od pátku do neděle v okolí muzea na Eliščině nábřeží tradiční již 33. ročník adventního trhu: "Poslechněte si koledy, zastavte se s přáteli a zapomeňte na předvánoční shon. Potěšte se zručností poctivých a oceněných lidových řemeslníků z celé republiky nabízejících široký sortiment kvalitních výrobků z přírodních materiálů v podobě perníků, šperků, svíček z včelího vosku, mýdla či perličkových ozdob z Poniklé a mnoho dalších produktů." 
V sobotu povedou workshopy ocenění řemeslníci. Bude možné nahlédnout pod ruce formířů a vyzkoušet si například techniku modrotisku, i jak se taková forma na modrotisk vyrábí, dále objevit kouzlo zdobených perníčků nebo výroby betlémových figurek. Vstupné do vnitřních prostor jednotné 90 Kč.

ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ VÝSTAVA

Vernisáž Adventní a vánoční výstavy je naplánována na pátek od 14:00 hodin v budově Střední školy vizuální tvorby v Jiráskových sadech v Hradci Králové. Výstava pokračuje do neděle, a to od 9 do 18 hodin.

HOKEJISTI VYZVOU PLZEŇ

Utkání hokejové extraligy začíná dnes na zimním stadionu v Hradci Králové (ČPP Arena) v 18 hodin. Mountfield HK se utká s HC Škoda Plzeň.

TALK SHOW IVO ŠMOLDASE

Zábavný pořad filozofa, básníka, kulturního publicisty a scenáristy Ivo Šmoldase, s herečkou, moderátorkou a zpěvačkou Sandrou Pogodovou a hercem, muzikantem, moderátorem a skladatelem Václavem Koptou. Pořad je založený na humorném a originálním vyprávění životních příběhů jak ze soukromého, tak pracovního života Ivo Šmoldase a jeho hostů. Část výtěžku bude pořádající agenturou věnován Spolku "ŠANCE PRO TEREZKU". Sál Filharmonie HK talk show přivítá dnes v 19 hodin.

TVOŘENÍ ADVENTNÍHO VĚNCE

Dnes můžete od 15:30 do 17:30 vyrazit i s dětmi do Centra Budulínek, kde vám pomohou s tvorbou originální vánoční výzdoby. Sami si budete moci vyrobit adventní věnec. Rezervujte místa na , kapacita je omezena.

ADVENT V AUPARKU

Od pátku do neděle od 14 do 18 hodin zve na adventní víkend také obchodní centrum Aupark. Těšit se můžete na květinový workshop Zvenkukvítí, který zve na výrobu adventních věnců. Dorazí Taťána Kuchařová, která zahájí charitativní odpoledne s Nadací Krása pomoci, vrcholem první adventní neděle bude vánoční koncert místní ZUŠ Habrmannova.

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

Na hradeckém Velkém náměstí se vánoční strom slavnostně rozsvítí v neděli v 16:30 hodin. Mezi 16. a 18. hodinou tam vystoupí pěvecký sbor JITRO a Petr Kotvald se skupinou Trik s programem „Vánoce hrajou Glórijá“. Na Velkém náměstí se budou letos poprvé konat vánoční trhy, a to od 9. do 23. prosince.

ROZSVÍCENÍ STROMU NA NOVÉM HRADCI

Okrašlovací spolek Nový Hradec Králové zve na rozsvícení vánočního stromu v neděli od 15:30 na Svatováclavské náměstí. Vystoupí pěvecký soubor RUSALKY a vodník ze ZŠ Habrmanova, promluví novohradecký farář Petr Zadina a další hosté.

 Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Hradec navštíví Mikuláš i Krampusové. Koná se adventní trh

Začíná advent a Hradcem Králové se poprvé rozeznějí koledy. Těšit se můžeme na adventní trhy, Mikulášské slavnosti, čertovské jízdy na dětské železnici, Krampusáky, Andělské zpívání u vánočního stromu nebo Mikulášský vodácký půlmaraton...
Čtěte více

ZVEME: Na hokej, fotbal, divadlo, bleší trh a podzimní koncert

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové? V hotelu Černigov se budou koštovat ta nejlepší česká a moravská vína, Královéhradecký komorní orchestr zve na svůj podzimní koncert. Zápasy o víkendu odehrají hradečtí fotbalisté i hokejisté, děti mohou do divadla Drak na Šípkovou…
Čtěte více

ZVEME: Na oslavy státního svátku, noc divadel i výlov rybníka

Prodloužený víkend nabídne rozmanité akce, od oslav státního svátku, přes výlov hradeckého rybníku Výskyt až po hokejovou extraligu a noc divadel.

Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme