ZVEME: Na Andělské zpívání, čertovské jízdy i Mikuláše na Bílé věži

Setkání u vánočního stromu v Bistru U Dvou přátel v Hradci Králové.
Setkání u vánočního stromu v Bistru U Dvou přátel v Hradci Králové.

Jaké akce přinese do Hradce Králové druhý adventní víkend? Mikuláš v doprovodu čertů a anděla se podívá na Hučák, na dětskou železnici i na Bílou věž. Zažít advent můžete na Šrámkově statku v Pileticích nebo u vánočního stromu v Bistru U Dvou přátel.

ČERTOVSKÝ DEN NA HUČÁKU

V sobotu od 9 do 16:00 zve Infocentrum Obnovitelné zdroje Hučák na Čertovský den na Hučáku. Vyrazte s rodinou na Hučák a užijte si pekelně zábavný program v doporovodu skřítků Enerů. Nebudou chybět čertovské pokusy nebo zdobení vánočního stromku. Na programu bude klasická i historická prohlídka, zdobení vánočního stromečku, čertovské zábavné pokusy a tvořivé dílničky.

ANDĚLSKÉ ZPÍVÁNÍ U VÁNOČNÍHO STROMU

Skok o života pořádá spolu s hradeckým Bistrem U Dvou přátel na setkání u vánočního stromu. V pátek od 15 do 16:00 na Pivovarském náměstí: "Společně si zazpíváme a popřejeme si krásný Advent, děti budou moci v tvořivé dílně vyrobit drobné dárky, dospělí nakoupit mikulášské a vánoční výrobky nebo si popovídat u něčeho dobrého."

VÁNOČNÍ TĚŠENÍ ANEB MALÝ ADVENT

Šrámkův statek Piletice zve v sobotu na tradiční akci Vánoční těšení. Od 10 do 16:00 se můžete těšit v malebné roubence Šrámkova statku na: praskání dřeva v kamnech, pečení chleba a sirobových buchtiček, lidové tvoření, zdobení perníčků, Pohádky za pecí a zpívání Jezulátku u stromečku. Tichá poezie adventního času v celodenním programu pro celou rodinu. Pohádky Čert a Káča (10:15 hodin) a O Budulínkovi (11:30) přiveze Loutkové divadlo KOZLÍČEK. Vstupné do roubenky je 50 Kč (děti do tří let zdarma).

ČERTOVSKÁ JÍZDA

Dětská železnice v Hradci Králové připravila speciální čertovské jízdy. V sobotu od 15:30 do 18:30. Čeká vás Čert s Mikulášem, pro děti malá nadílka a zahřejoudrinky z Kafekáry.

ADVENTNÍ KONCERT

Velké náměstí bude letos namísto aut plné stánků. Již tuto sobotu od 17 do 19:00 se můžete těšit i na koncert. Vystoupí YELLOW SISTERS a JUMPING DRUMS.

ADVENTNÍ FARMÁŘSKÉ TRHY

Obchodní centrum Futurum v Hradci Králové pořádá v sobotu od 10 hodin adventní farmářské trhy. "Vánoce se pomalu, ale jistě blíží a všechno začíná být drobně hektické, a proto u nás můžete zvolnit. Adventní farmářské trhy nabídnou nejen to nejčerstvější na Váš stůl, ale také nabídku dárků pro nejbližší... Cítíte vůni skořice, jehličí a svařáku? Přijde k nám navnímat vánoční pohodu..."

BÍLÁ VĚŽ S ČERTEM

I na Bílou věž zavítá Mikuláš s čertem. V neděli od 10 do 11:00 je v plánu komentovaná prohlídka pro děti, při které tentokrát bude průvodcem čert. Cestou nahoru s ním děti zažijí drobné lotroviny a čertoviny, ale bát se rozhodně nemusí (ani ti zlobivější). Od 17 do 19 hodin potom bude program pro celou rodinu ČERTI, Z VĚŽE VEN, a to s Mikulášem, čerty a ohňovou show.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na karneval, masopust, bleší trh nebo výstavu Lega

Poslední lednový víkend se v Hradci Králové ponese v duchu masopustu, karnevalu a gurmánského plesu. Bude se hrát hokej, na náplavce bude tradiční nedělní bleší trh, nejen děti ocení výstavu modelů z Lega.
Čtěte více

ZVEME: Začíná plesová sezona, v Hradci zahájí Olympiádu dětí a mládeže

Co nepropásnout tento víkend v Hradci Králové? Třeba na masopustní veselici, karneval pro dospělé nebo na slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže na zimním stadionu. Plesová sezona začíná Městským plesem, vyrazit můžete také na myslivecký ples. Hradec můžete poznat při…
Čtěte více

ZVEME: Na šermíře, písničkáře, filmový kvíz nebo muzejní neděli

O víkendu si v Hradci Králové tentokrát přijdou na své například kinofilové, kteří se mohou zúčastnit filmového kvízu v kině Bio Central. Milovníci hudby mohou vybírat z koncertů, milovníci historie si jistě nenechají ujít speciální komentovanou procházku Salonem republiky po…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme