Zveme: Začátek prázdnin patří Rock for People. Bílá věž láká na speciální prohlídky

Z Bílé věže v sobotu uvidíte noční Hradec Králové.
Z Bílé věže v sobotu uvidíte noční Hradec Králové. | autor: hradeckralove.cz

Pokud plánujete program na víkend, můžete se inspirovat naší pravidelnou páteční pozvánkou. Hradec Králové opět zaplaví hudební fanoušci, na letišti se totiž koná oblíbený open air festival Rock for People. Na Šrámkově statku v Pileticích začíná prázdninová výstava Na novej rok o slepičí krok a k návštěvě láká také čerstvě opravený dřevěný kostelík sv. Mikuláše v Jiráskových sadech. Na Bílé věži se konají speciální prohlídky, v sobotu večer noční prohlídka a v neděli prohlídka s pohádkovou bytostí. 

Rock for People na hradeckém letišti

Festivalpark Hradec Králové od čtvrtka do soboty opět hostí jeden z nejoblíbenějších letních open-air festivalů v České republice. Rock for People letos slaví čtvrt století a jako obvykle se můžete těšit na tři dny plné muziky všech žánrů, street food zónu, chill-out zóny, sportovní exhibice, soutěže, kino a další. Na hradeckém letišti vyroste přes 10 stagí, na kterých se postupně představí přibližně 150 kapel. Letošní line-up tvoří taková jména jako Bring Me the Horizon, Rudimental live, Franz Ferdinand, Kodaline, Flogging Molly, The Subways, Idles a spoustu dalších hvězd světové i domácí hudební scény. Své síly v originální projekt spojí i třeba Vypsaná fiXa a jeden z nejrespektovanějších orchestrů PKF – Prague Philharmonia.

Kostelík sv. Mikuláše v Jiráskových sadech

Dřevěný kostel sv. Mikuláše se po rekonstrukci opět otevřel veřejnosti (více o jeho opravách najdete zde). "Přijďte si prohlédnout interiér a vyslechnout příběh kostela, který se snad už natrvalo usadil na svém místě – v Jiráskových sadech nedaleko soutoku Labe a Orlice." kostel otevřen vždy od pátku do neděle s prohlídkami od 13, 14 a 15 hodin, a to až do konce září. Komentované prohlídky budou trvat půl hodiny, ty speciální až pětačtyřicet minut. Vstupné stojí 80 koru, snížené vstupné 70 korun je pro seniory, ZTP a ZTP/P a studenty. Děti zaplatí 50 korun, přičemž ty do šesti let mají vstupné zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v systému HK point nebo na místě.

Noční prohlídka na Bílé věži

"Zpříjemněte si první soboty v měsíci pohledem na do noci se probouzející Hradec. Díky jedinečné poloze v srdci města přehlédnete v nočním osvětlení nejenom stavby, jejichž zásluhou se našemu městu říká Salon republiky," lákají organizátoři na noční prohlídku Bílé věže, která se koná v sobotu od 20 do 24 hodin. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků v jeden okamžik omezen na 30. Poslední prohlídka je možná 60 minut před koncem otevírací doby. Není potřeba rezervace, vstupné stojí 70 korun.

Prohlídka Bílé věže s pohádkovou bytostí

Pohádková bytost bude provázet Bílou věží v neděli od 14 hodin: "Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte ji objevit a spolu s pohádkovou bytostí řádně prozkoumat!" Kapacita je také omezena na 30 účastníků, vstupenky za 70 korun jsou k zakoupení v hradeckých infocentrech a na www.hkpoint.cz.

Výstava na Šrámkově statku v Pileticích

Celý červenec a srpen můžete navštívit výstavu Na novej rok o slepičí krok v roubence na Šrámkově statku v Pileticích. Lidový rok na české vsi očima tvůrkyň Spolku lidové tvorby a fotografa Libora Nedvídka - výstava, mapující české tradice, zvyky a obyčeje na pozadí života prostého venkovského lidu na počátku 20. století,
je doplněna dokumentačními fotografiemi z akcí a lidových slavností, které tyto dávné tradice připomínají soudobému návštěvníkovi. Otevírací doba je vždy v pátek od 15 do 19 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Naučte se paličkovat nebo vezměte děti na jednu z pohádek

Víkendové akce v Hradci Králové nabídnou ode všeho trochu. Sportovní fanoušci mohou fandit hradeckým hokejistům při utkání s Vítkovicemi. Kdo má rád ruční práce, může se přiučit, jak paličkovat nebo vyrábět krajku frivolitku. Budoucí novomanželé mohou online sledovat veletrh…
Čtěte více

Zveme: Naučte se chodit s holemi či vemte děti do muzea

O víkendu můžete v Hradci Králové vybírat hned z několika rozmanitých akcí. Děti mohou vyrazit na loutkové divadélko, do muzea na dětskou komentovanou prohlídku nebo na Básnění do městské knihovny. Bude se hrát hokej, bruslit může opět i veřejnost. Správnou techniku severské…
Čtěte více

Zveme: Na brusle, hokej, zimní běh nebo procházku s architektem Gočárem

O víkendu si tentokrát přijdou na své kulturní i sportovní nadšenci. Můžete vyrazit bruslit na zimní stadion v Hradci Králové nebo fandit místním hokejistům. Můžete si zaběhat, závodu Innogy Winter Run se mohou účastnit dospělí i děti. Děti se mohou těšit také na pohádku…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme