Štítky: | Kultura | Víkend | Tipy | Sport |

Zveme za evropským dědictvím, zdejšími zemědělci a na Votroky

O víkendu ožijí hradecké řeky díky Dnům evropského dědictví, u Flošny se odehrají tradiční Královéhradecké krajské dožínky a pod lízátky Votroci přivítají brněnskou Zbrojovku.

Královéhradecké krajské dožínky se v tomto roce přestěhují ze svého tradičního místa v Šimkových sadech na parkoviště před koupaliště Flošna a prostranství v jeho blízkém okolí. Hlavní sobotní program od 12 hodin představí ukázku práce s ovčáckým psem, jezdeckou dezúru, výcvik malého chladnokrevného koně, stříhání ovcí anebo pejskařské agility. Dožínková sobota ale také přivítá Den slovenské kultury. Od 11 hodin dopoledne mohou návštěvníci ochutnat pravé slovenské halušky, lokše plněné mákem, kapustnici, pagáčiky anebo ovčí sýry, na otrlejší povahy čeká ochutnávka slovenské borovičky. Obec Slováků v Hradci představí také interaktivní dílny slovenských uměleckých řemesel. K vidění bude malba na sklo, tradiční zpracování kukuřičného šustí anebo výroba i hra na fujaru, která je klenotem Slovenska zapsaným jako nehmotné světové dědictví UNESCO.

Sobota bude ale také patřit Dnům evropského dědictví. Letošní ročník prohlídek jindy nepřístupných památek je v Hradci věnován vodě, vodním dílům a řekám Labe a Orlice. Plavby po Labi a Orlici provedou historické nadšence pod mosty a seznámí je s jejich zvláštnostmi. Mezi běžně nepřístupné památky, které se Hradečanům otevřou, patří Věžový vodojem na Novém Hradci Králové anebo Labská vodní elektrárna. Podrobný program najdete v článku I letos se některé nepřístupné památky otevřou zvědavcům.

Sport: Za Královskými lvi a na Votroky

Hradecký víkend zaujme i sportovní nadšence – hokejový zápas se sice přesouvá na led soupeře, ale v Malšovicích se Votroci už těší na brněnskou Zbrojovku.

V sobotu se hokejoví fanoušci těšili na domácí mač mezi hradeckými Královskými lvi a Havlíčkovým Brodem. Došlo však ke změně a původně plánovaný hokejový zápas doma v malé hale je na poslední chvíli přesunut na ledovou plochu soupeřů. „Společnost ABD Invest změnila své požadavky na možnost uspořádání zápasu v malé hale. Klub Královští lvi Hradec Králové nemohl tyto požadavky akceptovat, proto se rozhodl změnit pořadatelství zmíněného duelu,“ uvedl to Petr Neckař z hradeckého hokejového klubu. V sobotu se tedy od 17 hodin bude vhazovat v Havlíčkově Brodě. „Fanouškům se klub opětovně omlouvá za další komplikace. Ve spolupráci s Fanclubem HCHK 2007 zajistí klub autobusovou dopravu,“ omluvil se ještě Neckař. Hokejisté svým příznivcům vzkazují, že výjezd v rámci omluvy plně uhradí klub. Podrobné informace o možnosti registrace na výjezd do Brodu poskytuje Jaroslav Smetana a Jakub Vlosinský na telefonech 607 808 588 a 775 301 233.

A nedělní sportovní pozvánka směřuje pod hradecká lízátka. Gambrinus liga totiž pokračuje soubojem mezi našimi Votroky a brněnskou Zbrojovkou. Druhého nováčka Gambrinus ligy uvítají hradečtí v 17 hodin.


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradečtí sportovci se mohou těšit na podporu města. Rozdělí si mezi sebou přes 15 milionů

Hradečtí sportovci mohou počítat s finančí podporou od města. Rada města odsouhlasila poskytnutí dotace ve výši 15,5 milionů korun na basketbal, tenis, cyklistiku, atletiku, vodní polo, stolní tenis, squash a další. Finanční podpory ve výši až 960 tisíc korun by se také měly…
Čtěte více

Město investuje miliony do oprav sportovního zázemí ZŠ Štefcova

Hradecká základní škola Štefcova se dočká opravy sportovní fotbalové plochy. V plánu je nahradit stávající umělý trávník a celkově obnovit sportovní plochu. Do konce května by měl být vybrán zhotovitel, zahájení rekonstrukcí je naplánováno od poloviny června. Začátkem prosince…
Čtěte více

Hradec ocenil sportovní talenty. Děkujeme trenérům i rodičům, řekl primátor

Sedmnáct jednotlivců a pět kolektivů dostalo v pondělí večer ocenění v hradecké filharmonii. Město Hradec Králové už od roku 2005 uděluje titul Naděje královéhradeckého sportu za mimořádné sportovní výsledky dětí a mládeže do osmnácti let.  Roli patrona patnáctého ročníku…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme