Zveme: Vyzkoušejte si řemesla, nahlédněte pod pokličku vědcům, pohrajte si s vláčky

Nábřeží řemeslníků na Tylově nábřeží v Hradci Králové.
Nábřeží řemeslníků na Tylově nábřeží v Hradci Králové. | autor: hradeckralove.cz

Jako každý pátek jsme pro vás vybrali nejzajímavější víkendové akce v Hradci Králové. Tento víkend můžete vyrazit na Noc vědců, do které se zapojí hradecká univerzita, knihovna i hvězdárna. Koná se tradiční Nábřeží řemeslníků, soutěžit budou v Hradci mažoretky, na Bílou věž zavítá Polednice, bude se hrát hokej.

NOC VĚDCŮ

V pátek od 17 hodin se koná tradiční Noc vědců: "Znovu vám nabídneme exkluzivní vhled do všeho vědecky zajímavého, co se na našich institucích v průběhu roku událo nebo děje. A "dění" je velmi důležité, jelikož letošním tématerm je ČAS!" Noc vědců probíhá ve všech koutech ČR, v Hradci pro vás program připravuje Univerzita Hradec Králové, Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové, Knihovna města Hradce Králové, Studijní a vědecká knihovna HK, Eurocentrum Hradec Králové a UK –⁠ Lékařská fakulta v Hradci Králové. Program najdete na www.nocvedcu.cz. 

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MAŽORETEK

V sobotu hostí hradecká Hala TJ Slavia Mistrovství České republiky mažoretek 2021 malých formací. Pořádá ho hradecký A-TEAM s mažoretkovou asociací CMA. Začátek soutěže je v 8:30, ve 12:15 pak můžete vidět slavnostní nástup a vyhlášení dopolední části. Odpolední část bude mít vyvrcholení v 19 hodin.

NÁBŘEŽÍ ŘEMESLNÍKŮ

Sobota se na Tylově nábřeží v Hradci Králové ponese v duchu poctivé řemeslné práce. Skutečným zlatým hřebem letošního nábřeží bude předvedení sklářské hutě. Své umění předvede i mnoho dalších řemeslníků a jak je již na Nábřeží řemeslníků zvykem, můžete se nejen dívat, ale zkoušet svoji dovednost v mnoha tvůrčích dílnách, do kterých se mohou zapojit všichni od 2 do 99 let. Motivací jim k tomu bude i soutěž O list tovaryše - každý, kdo projde alespoň šest z nabízených dílen, získá diplom a drobnou cenu a postupuje do slosování o hodnotné ceny, které do soutěže věnovali přítomní řemeslníci. Vstup do soutěže O list tovaryše je za 30,-Kč, držitelé rodinných pasů a senior pasů ho mají se slevou. Postaráno je i o bohatý doprovodný program. Pro malé děti jsou připravené pohádky. Celou atmosféru zpříjemní pouťová kapela. Občerstvíte se u stánku pivovaru Klenot a ochutnáte speciality z grilu. Když si vezmete deku, můžete odpočívat na trávě pod stromy. Vstup je zdarma.

POLEDNICE VE VĚŽI

Polednice svým skřehotavým hlasem povypráví tak trochu jinou historii Bílé věže, a to v sobotu od 14 hodin. "Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte ji objevit a spolu s polednicí řádně prozkoumat!" Sraz je před Bílou věží. Dítě musí jít s doprovodem dospělé osoby.

HOKEJISTÉ VYZVOU PARDUBICE

Mountfield HK se utká s pardubickým HC Dynamo v ČPP Areně. Utkání 8. kola Tipsport extraligy v ledním hokeji začíná v neděli od 17:20.

ODPOLEDNE S MAŠINKAMI

Dům dětí a Mládeže - Rautenkraucova pořádá v neděli od 14 hodin Odpoledne s mašinkami. "Přijďte se podívat na modelové kolejiště. Také si sami budete moct vyzkoušet, jak se vláčky ovládají," vzkazují pořadatelé. Až do 17 hodin si u modelového kolejiště v budově Domu dětí a mládeže můžete hrát s vláčky. Poplatek za akci je dobrovolný.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Bílou věží vás provede čert, pro děti je připravená mikulášská stezka

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Adventní koncert na Velkém náměstí nebude, zrušeny jsou i další plánované akce: Advent na Pivovarském dvorku a také Vánoční těšení na Šrámkově statku v Pileticích. Můžete se ale těšit na advent v Parku Na Větvi, kam dorazí i Mikuláš, nebo…
Čtěte více

Zveme: Začíná advent. Přes noc vláda zakázala i plánované trhy

První adventní víkend bude v důsledku koronavirové pandemie opět chudší. Hradec Králové zrušil stejně jako jiná města kulturní program plánovaný k rozsvěcení vánočních stromů. Tato víkendová pozvánka původně zvala na adventní trhy u Muzea východních Čech, dále na adventní trhy…
Čtěte více

Zveme: Naučte se tango, vyražte na adventní workshopy nebo do divadla v noci

Víkend opět nabídne rozmanité kulturní i sportovní akce v Hradci Králové. Můžete fandit hradeckým hokejistům, vyrazit v noci do divadla Drak nebo se naučit tancovat argentinské tango. Adventní workshopy jsou v plánu hned dva, v Muzeu východních Čech a v Adalbertinu, kde si…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme