Zveme: Vyzkoušejte si řemesla, nahlédněte pod pokličku vědcům, pohrajte si s vláčky

Nábřeží řemeslníků na Tylově nábřeží v Hradci Králové.
Nábřeží řemeslníků na Tylově nábřeží v Hradci Králové. | autor: hradeckralove.cz

Jako každý pátek jsme pro vás vybrali nejzajímavější víkendové akce v Hradci Králové. Tento víkend můžete vyrazit na Noc vědců, do které se zapojí hradecká univerzita, knihovna i hvězdárna. Koná se tradiční Nábřeží řemeslníků, soutěžit budou v Hradci mažoretky, na Bílou věž zavítá Polednice, bude se hrát hokej.

NOC VĚDCŮ

V pátek od 17 hodin se koná tradiční Noc vědců: "Znovu vám nabídneme exkluzivní vhled do všeho vědecky zajímavého, co se na našich institucích v průběhu roku událo nebo děje. A "dění" je velmi důležité, jelikož letošním tématerm je ČAS!" Noc vědců probíhá ve všech koutech ČR, v Hradci pro vás program připravuje Univerzita Hradec Králové, Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové, Knihovna města Hradce Králové, Studijní a vědecká knihovna HK, Eurocentrum Hradec Králové a UK –⁠ Lékařská fakulta v Hradci Králové. Program najdete na www.nocvedcu.cz. 

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY MAŽORETEK

V sobotu hostí hradecká Hala TJ Slavia Mistrovství České republiky mažoretek 2021 malých formací. Pořádá ho hradecký A-TEAM s mažoretkovou asociací CMA. Začátek soutěže je v 8:30, ve 12:15 pak můžete vidět slavnostní nástup a vyhlášení dopolední části. Odpolední část bude mít vyvrcholení v 19 hodin.

NÁBŘEŽÍ ŘEMESLNÍKŮ

Sobota se na Tylově nábřeží v Hradci Králové ponese v duchu poctivé řemeslné práce. Skutečným zlatým hřebem letošního nábřeží bude předvedení sklářské hutě. Své umění předvede i mnoho dalších řemeslníků a jak je již na Nábřeží řemeslníků zvykem, můžete se nejen dívat, ale zkoušet svoji dovednost v mnoha tvůrčích dílnách, do kterých se mohou zapojit všichni od 2 do 99 let. Motivací jim k tomu bude i soutěž O list tovaryše - každý, kdo projde alespoň šest z nabízených dílen, získá diplom a drobnou cenu a postupuje do slosování o hodnotné ceny, které do soutěže věnovali přítomní řemeslníci. Vstup do soutěže O list tovaryše je za 30,-Kč, držitelé rodinných pasů a senior pasů ho mají se slevou. Postaráno je i o bohatý doprovodný program. Pro malé děti jsou připravené pohádky. Celou atmosféru zpříjemní pouťová kapela. Občerstvíte se u stánku pivovaru Klenot a ochutnáte speciality z grilu. Když si vezmete deku, můžete odpočívat na trávě pod stromy. Vstup je zdarma.

POLEDNICE VE VĚŽI

Polednice svým skřehotavým hlasem povypráví tak trochu jinou historii Bílé věže, a to v sobotu od 14 hodin. "Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte ji objevit a spolu s polednicí řádně prozkoumat!" Sraz je před Bílou věží. Dítě musí jít s doprovodem dospělé osoby.

HOKEJISTÉ VYZVOU PARDUBICE

Mountfield HK se utká s pardubickým HC Dynamo v ČPP Areně. Utkání 8. kola Tipsport extraligy v ledním hokeji začíná v neděli od 17:20.

ODPOLEDNE S MAŠINKAMI

Dům dětí a Mládeže - Rautenkraucova pořádá v neděli od 14 hodin Odpoledne s mašinkami. "Přijďte se podívat na modelové kolejiště. Také si sami budete moct vyzkoušet, jak se vláčky ovládají," vzkazují pořadatelé. Až do 17 hodin si u modelového kolejiště v budově Domu dětí a mládeže můžete hrát s vláčky. Poplatek za akci je dobrovolný.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: O víkendu můžete dlabat dýně nebo strávit den s myslivci

Víkend v Hradci Králové nabídne opravdu různorodé akce. Bude se závodit na kolách, hrát hokej, budou se dlabat dýně, do finále jde jazzový festival Jazz Goes to the Town. Můžete strávit zajímavý den s myslivci nebo si vyrobit betlém z kukuřičného šustí.
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete pouštět draky nebo zajít na koncert

Nadcházející víkend v Hradci Králové nabídne pestré kulturní i sportovní akce. Fanoušci hradeckých hokejistů mohou fandit během zápasu proti brněnské Kometě. Vybírat můžete hned z několika koncertů, koncert zakončí také festival Francouzské dny. Děti můžete vzít na Festiválek…
Čtěte více

Zveme: Na saunový festival, půl/maraton či koncert Vodnářského zvonu

Nadcházející víkend v Hradci Králové přinese spoustu zajímavých akcí. Fandit můžete hradeckým hokejistům, vyzkoušet novou městskou hru Temnou tmou nebo si vychutnat tajuplné tóny Vodnářského zvonu na koncertu Společná věc. Můžete se zahřát během celovíkendového saunového…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme