Štítky: | Fotbal | Pozvánka | Festival | Hokej | muzejní noc | akce | víkendové akce |

Zveme: Na fotbal, hokej, muzejní noc, dožínky i cizokrajné festivaly

Královéhradecká muzejní noc otevře muzea až do půlnoci.
Královéhradecká muzejní noc otevře muzea až do půlnoci.

Z víkendových akcí si v Hradci Králové tentokrát vybere opravdu každý. Sportovní nadšenci mohou fandit hradeckým hokejistům a fotbalistům. Vyrazit můžete na do muzeí, které se otevřou i v noci, nebo na krajské dožínky do Šimkových sadů. Hned dva festivaly přiblíží cizí kultury - portugalskou minifestival Primavera Portuguesa a francouzskou Francouzské dny v Hradci Králové.

VOTROCI VS PARDUBICE

Fandit můžete hradeckým Votrokům. Fotbalový zápas mezi FC Hradec Králové a FK Pardubice se uskuteční v pátek od 19 hodin na stadionu v Mladé Boleslavi.

HOKEJISTÉ BUDOU HRÁT DOMA

Hokejový extraligový zápas na hradeckém zimním stadionu je v plánu v pátek od 18 hodin. Mountfield HK vyzve v domácím prostředí HC Energie Karlovy Vary.

14. KRÁLOVÉHRADECKÁ MUZEJNÍ NOC

K letošní Královéhradecké Muzejní noci se připojí celkem 7 muzeí a galerií. Kromě Muzea východních Čech a Muzea války 1866 bude do pozdních večerních hodin otevřeno také v Galerii moderního umění, Labyrintu divadla Drak, Muzeu Petrof, Muzeu parních strojů a v Informačním centru Obnovitelné zdroje a malé vodní elektrárně „Hučák“. Vstupné se neplatí, otevřeno bude v pátek od 18.00 do 24.00 hodin. V celé historické budově Muzea východních Čech na děti i dospělé čeká interaktivní program propojený s výstavou Rudolf II. Umění pro císaře. Pro děti i dospělé budou připraveny kreativní aktivity spojené s obory, které zajímaly i římského císaře a českého krále Rudolfa II. Habsburského. Chybět nebude prohlídka výstavy napěchované uměním z rudolfínských sbírek od význačných mistrů své doby. Pozveme vás také do slavné císařovy "kunstkomory", kam v jeho době smělo jen pár vyvolených. Najdete v ní staré mapy s bájnými živočichy, exotická zvířata, pravěké fosilie, schránky velkých mořských mlžů, ale třeba i zub mláděte mamuta. Dozvíte se také, co považoval císař Rudolf II. za ochranný prostředek před případnou otravou a ukážeme vám i zvíře, které před mnoha staletími patřilo do císařského zvěřince. A na své si přijdou i příznivci astronomie a alchymie.

FESTIVAL FRANCOUZSKÉ DNY V HRADCI KRÁLOVÉ

Od 17. září až do 8. října můžete navštívit festival Francouzské dny v Hradci Králové 2021. Na programu bude celkem šest kulturních setkání a sdílení po dobu tří týdnů: pétanque, francouzská gastronomie, úvod do francouzštiny, literatura, opětné seznámení s francouzskou hudbou, pohádky pro děti, koncert. Dnes od 15 do 18 hodin bude u Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové ajce „Hodujme a hrajme si!“ - francouzský piknik a úvod do koulové hry pétanque.

MINIFESTIVAL PRIMAVERA PORTUGUESA

Minivestival Primavera Portuguesa, tedy Portugalské jaro, je tradiční akce pořadaná Club Café Pessoa. Pravidelně se konala na jaře, ovšem opatření kvůli koronaviru tuto tradici změnila, letos je tedy na podzim. "Bylo nám však líto tradici porušit úplně, a tak jsme zvolili takovou variantu programu, kdy i s pomocí dostupných zdrojů dokážeme alespoň na dva dny přivolat zpátky portugalské „jaro“, přiblížit alespoň trochu krásy a kulturu této rozmanité země „na konci světa“ a prostě udělat si takové maličké „Portugalsko“ uprostřed Evropy," vysvětlují pořadatelé. Dnes je na programu od 16 hodin kulinářský workshop Vaříme caldo verde: Výklad o portugalské kuchyni, originální recept a praktická příprava populární portugalské polévky caldo verde z brambor, galicijského zelí a klobásy chorizo. Vstupné je 50 Kč. Poté je od 18 hodin v plánu beseda Jak se žije Češkám v Portugalsku a od 20 hodin taneční večer s brazilskou sambou za 100 Kč.

KRÁLOVÉHRADECKÉ KRAJSKÉ DOŽÍNKY

V sobotu budou v Šimkových sadech Královéhradecké krajské dožínky. „Je připraven bohatý hudební, kulturní i vzdělávací program. Přijďte se bavit, ochutnat regionální výrobky a nakoupit si od pěstitelů. Podívat se na ukázky práce s hospodářskými zvířaty a Mistrovství České republiky v ručním stříhání ovcí. A prostě posedět a oslavit úrodu v našem kraji! Po letech se vracíme na „místo činu“ do Šimkových sadů!“

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Bílou věží vás provede čert, pro děti je připravená mikulášská stezka

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Adventní koncert na Velkém náměstí nebude, zrušeny jsou i další plánované akce: Advent na Pivovarském dvorku a také Vánoční těšení na Šrámkově statku v Pileticích. Můžete se ale těšit na advent v Parku Na Větvi, kam dorazí i Mikuláš, nebo…
Čtěte více

Zveme: Začíná advent. Přes noc vláda zakázala i plánované trhy

První adventní víkend bude v důsledku koronavirové pandemie opět chudší. Hradec Králové zrušil stejně jako jiná města kulturní program plánovaný k rozsvěcení vánočních stromů. Tato víkendová pozvánka původně zvala na adventní trhy u Muzea východních Čech, dále na adventní trhy…
Čtěte více

Zveme: Naučte se tango, vyražte na adventní workshopy nebo do divadla v noci

Víkend opět nabídne rozmanité kulturní i sportovní akce v Hradci Králové. Můžete fandit hradeckým hokejistům, vyrazit v noci do divadla Drak nebo se naučit tancovat argentinské tango. Adventní workshopy jsou v plánu hned dva, v Muzeu východních Čech a v Adalbertinu, kde si…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme