Návštěvnost hradeckých památek se letos nakonec vyhoupla do příjemných čísel

Hradecké památky nedostatkem návštěvníků netrpěly.
Hradecké památky nedostatkem návštěvníků netrpěly. | autor: hradeckralove.cz

Letošní léto nebylo příliš laskavé k provozovatelům koupališť. Hradecká Flošna například zažila tu nejhorší sezónu za svoji existenci. Jednak za to moho počasí a pak také protikoronavirová opatření, která obzvlášť v červnu kapacitu limitovala. Oproti tomu turistická sezóna se v Hradci docela vydařila. Čísla návštěvnosti jednotlivých památek a atrakcí sice nebyla rekordní, ale vyšplhala se poměrně vysoko.

Například srpen byl z hlediska zájmu turistů příznivým měsícem pro hradeckou dominantu Bílou věž. Po jejích schodech vystoupalo druhý prázdninový měsíc přes šest tisíc návštěvníků. Celkem jich od začátku sezóny do konce srpna bylo 16 tisíc. "Jinak nám za celou sezónu navštíví Bílou věž kolem 40 tisíc lidí, ale přesto se dá říci, že jsme naskočili poměrně dobře do těch standardních čísel jako před covidem," hodnotil pro hradeckou televizi návštěvnost Miroslav Franc, ředitel HKVS.

Zájmu se těšil i dřevěný kostelík sv. Mikuláše v Jiráskových sadech. Prohlédnout si ho přišlo přes pět stovek lidí. Zájem nebyl jen o památky, za kulturou pod širé nebe tedy do letního kina Širák přišlo asi 4500 diváků. Rekord z roku 2019, kdy se přišlo na filmy podívat 5500 lidí překonn sice nebyl, ale na vině bylo zřejmě letošní poměrně deštivé počasí.

Včera také ukončila provoz Slunná loučka u Městských lázní. Celková návštěvnost od 10. května, kdy byla otevřena, dosáhla bezmála 2 500 lidí, a to i přesto, že počasí nebylo vždy příznivé a klienti museli dodržovat přísná proticovidová opatření.

Návštěvnost byla oproti roku 2020 nepatrně nižší, to se na loučku přišly opalovat tři tisícovky návštěvníků.

Slunná loučka je každoročně vyhledávané místo k odpočinku hlavně pro maminky s malými dětmi, nebo pro ty, kteří si chtějí užít opalování a klid v centru města buď samostatně, nebo ve spojení s návštěvou plaveckého bazénu či aquacentra.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Odstávka bazénu zařídila Slunnou loučku zdarma

Od pondělí 8. července bude pro veřejnost uzavřen padesátimetrový krytý plavecký bazén na Eliščině nábřeží. Začne totiž pravidelná letní provozně-technologická odstávka, která letos potrvá téměř šest týdnů. S opětovným zahájením provozu provozovatel počítá 14. srpna.  
Čtěte více

Na turismus v Hradci bude dohlížet nová společnost

V těchto dnech začíná fungovat nová Destinační společnost Hradecko, jejímž cílem je rozvoj a podpora cestovního ruchu v Hradci Králové a jeho okolí. Do své správy od Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti převezme například provoz turistického informačního centra, Bílé věže…
Čtěte více

ZVEME: Víkend v Hradci bude nadupaný festivaly. S jídlem, hudbou i pohádkami

Obří hudební festival Rock for People, dětský Kinderland festival, gurmánské festivaly Burger street a Wine and food. To vše nabídne víkend v Hradci Králové a ještě mnohem víc, například svítání na Bílé věži nebo krásné růže v soutěžním rozáriu.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme