Návštěvnost hradeckých památek se letos nakonec vyhoupla do příjemných čísel

Hradecké památky nedostatkem návštěvníků netrpěly.
Hradecké památky nedostatkem návštěvníků netrpěly. | autor: hradeckralove.cz

Letošní léto nebylo příliš laskavé k provozovatelům koupališť. Hradecká Flošna například zažila tu nejhorší sezónu za svoji existenci. Jednak za to moho počasí a pak také protikoronavirová opatření, která obzvlášť v červnu kapacitu limitovala. Oproti tomu turistická sezóna se v Hradci docela vydařila. Čísla návštěvnosti jednotlivých památek a atrakcí sice nebyla rekordní, ale vyšplhala se poměrně vysoko.

Například srpen byl z hlediska zájmu turistů příznivým měsícem pro hradeckou dominantu Bílou věž. Po jejích schodech vystoupalo druhý prázdninový měsíc přes šest tisíc návštěvníků. Celkem jich od začátku sezóny do konce srpna bylo 16 tisíc. "Jinak nám za celou sezónu navštíví Bílou věž kolem 40 tisíc lidí, ale přesto se dá říci, že jsme naskočili poměrně dobře do těch standardních čísel jako před covidem," hodnotil pro hradeckou televizi návštěvnost Miroslav Franc, ředitel HKVS.

Zájmu se těšil i dřevěný kostelík sv. Mikuláše v Jiráskových sadech. Prohlédnout si ho přišlo přes pět stovek lidí. Zájem nebyl jen o památky, za kulturou pod širé nebe tedy do letního kina Širák přišlo asi 4500 diváků. Rekord z roku 2019, kdy se přišlo na filmy podívat 5500 lidí překonn sice nebyl, ale na vině bylo zřejmě letošní poměrně deštivé počasí.

Včera také ukončila provoz Slunná loučka u Městských lázní. Celková návštěvnost od 10. května, kdy byla otevřena, dosáhla bezmála 2 500 lidí, a to i přesto, že počasí nebylo vždy příznivé a klienti museli dodržovat přísná proticovidová opatření.

Návštěvnost byla oproti roku 2020 nepatrně nižší, to se na loučku přišly opalovat tři tisícovky návštěvníků.

Slunná loučka je každoročně vyhledávané místo k odpočinku hlavně pro maminky s malými dětmi, nebo pro ty, kteří si chtějí užít opalování a klid v centru města buď samostatně, nebo ve spojení s návštěvou plaveckého bazénu či aquacentra.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kde se přes léto ve městě osvěžit? Mrkněte na otevírací doby

V Hradci se přes léto můžete osvěžit v několika vodních areálech. Na starosti je má Správa nemovitostí Hradec Králové. Všechny budou včetně dalších služeb během letních prázdnin otevřeny, otevírací doba se ale v létě od běžného provozu mění. Vyřádit se ve vodě je v Hradci možné,…
Čtěte více

Zveme: Na divadlo, do letního kina či s Polednicí na Bílou věž

Nadcházející víkend bude v Hradci Králové nabitý kulturou. Nejen, že startuje největší mezinárodní divadelní festival Regiony, ale divadlo se bude hrát i v Lesním divadle na Chlumu. V letním kině se bude promítat závěrečný díl trilogie Jurský svět. Na Bílou věž zavítá Polednice,…
Čtěte více

Město spustilo osvěžující mlhoviště, otevřená je Flošna i slunná loučka

Teplé dny už nastupují a i ve městě jako je Hradec Králové je možné se příjemně zchladit. Už od pátku fungují hradecká mlhoviště. Využít lze už i oteřené koupaliště na Flošně a opalovat se můžete na slunné loučce u Městských lázní. Ve městě se nachází celkem jedenáct mlhovišťa a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme