Zveme: Víkend bude nabitý koncerty, děti mohou vyrazit za vodníkem Čvachtalem

Farmářské trhy nabídnou lokální potraviny.
Farmářské trhy nabídnou lokální potraviny. | autor: hradeckralove.cz

Z jakých akcí můžete vybírat tento víkend v Hradci Králové? Můžete vyrazit do Piletic na Šrámkův statek, kde zahraje legendární trampská skupina Hop Trop. Tata Bojs budou hrát na královéhradeckém letišti ve Festival Parku. Konají se oblíbené farmářské trhy u Atria, organizovaná večerní procházka Hradcem Králové či pohádkové putování s vodníkem Čvachtalem. Veřejnosti se opět otevře kostelík sv. Mikuláše v Jiráskových sadech, tamtéž  je v plánu další ze série promenádních koncertů.

Koncert na Šrámkově statku

Legendární trampská skupina Hop Trop slaví čtyřicátou druhou sezónu a hraje v původním složení, písničkář Jaroslav Samson Lenk, Ladislav Huberťák Kučera a Jaromír Šroub Vondra. Na pátečním koncertu na Šrámkově statku v Pileticích se můžete těšit od 19 hodin na výběr hitových písní, které zlidověly (Tři kříže, Amazonka, Jonatán, Vodácká holka a mnoho dalších, včetně nových songů.)

Farmářské trhy u Atria

V hradecké ulici Letců u obchodního centra Atrium můžete v sobotu mezi 8. a 12. hodinou ochutnávat a nakupovat kvalitní a čerstvé potravinářské výrobky nejen z hradeckého regionu. Na trzích najdete na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv.

Prohlídky kostelíku sv. Mikuláše

Nekomentovaná prohlídka dřevěného kostela v Jiráskových sadech začíná v sobotu ve 14 hodin. O hodinu později si můžete rezervovat prohlídku zrekonstruovaného interiéru s komentářem. Vstupenky lze zakoupit v turistickém informačním centru nebo formou eVstupenky. 

Večerní procházka Hradcem Králové

V sobotu ve 20:30 pořádá Hradecká kulturní a vzdělávací společnost večerní procházku městem: "Zakončete den večerní procházkou po historickém jádru města. Pod rouškou tmy se společně vydáme za zamčené brány Jižních teras a navštívíme místa, která známe většinou jen za denního světla. Procházka bude zakončena výstupem na Bílou věž. Svítilny pro jistotu s sebou. Sraz u kašny na Malém náměstí." Vstupenky lze zakoupit v turistickém informačním centru nebo formou eVstupenky. Z technických důvodů nelze vstupenky zakoupit na místě před prohlídkou. 

Léto v Parku: Tata Bojs

Festival Park pokračuje pravidelnými koncerty, tuto sobotu od 20:30 zahraje na hradeckém letišti kapela Tata Bojs.

Putování s vodníkem Čvachtalem

V neděli úderem 10. hodiny začne v Jiráskových sadech kostýmovaná interaktivní procházka vhodná pro děti od 3 do 10 let: "Vydejte se společně s vodníkem Čvachtalem do jeho pohádkového království v Jiráskových sadech. Vodník Čvachtal si pro Vás připravil všemožné hry a zábavné úkoly." Sraz je před hlavní bránou Jiráskových sadů, dítě musí být doprovázeno dospělou osobou. Jednotné vstupné 60 Kč platí pro dospělé i dětské návštěvníky. Vstupenky lze zakoupit v turistickém infocentru nebo formou eVstupenky. Z technických důvodů nelze vstupenky zakoupit na místě před prohlídkou.

Promenádní koncert

V Jiráskových sadech se v neděli odpoledne rozezní další z pravidelných promenádních koncertů. Tentokrát zahraje od 16 hodin Podzvičinka, dechový orchestr Bílá Třemešná pod taktovkou Jiřího Nevyjela.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na koncerty, výlet s Bardotkou nebo festival sladkostí a zmrzliny

Na jaké víkendové akce se můžete v Hradci Králové těšit tentokrát? Výletní jízdy vlakem "s Bardotkou po východních Čechách" o víkendu pořádá Východočeská dráha. Čeká nás Den regionálních produktů v Šimkových sadech, Festival sladkostí a zmrzliny u Futura a hned několik…
Čtěte více

Zveme: Do Bílé věže zavítá Polednice. Bude fotbal, koncerty i Nábleší

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Třeba mimořádný symfonický koncert ve Filharmonii, na statku zahraje folková Severka. Na Bílou věž zavítá Polednice. Ve všestarském archeoparku se dozvíte vše o dobrodružné výpravě Monoxylon a vychutnat si můžete večerní…
Čtěte více

Zveme: Hradec se o víkendu rozezní hudbou, od dixielandu přes folk až po jazz

Víkendový Hradec Králové bude tentokrát především hudební, nabízí se hned několik koncertů. Na piletickém Šrámkově statku zahraje v pátek večer dixielandová skupina Nadoraz, v letním kině Širák zahrají v neděli hned tři folkové kapely a v Jiráskových sadech Art Jazz Band.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme