Zveme: Do uměleckých ateliérů, na putování s vodníkem a na výstavu kaktusů

Umělci o víkendu otevřou své ateliéry veřejnosti.
Umělci o víkendu otevřou své ateliéry veřejnosti. | autor: impulshk.cz

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové můžete vyrazit na výstavu kaktusů, na farmářské trhy. Také můžete navštívit umělce přímo v jejich ateliérech a poznat svět umění zblízka. Děti můžete vzít do Jiráskových sadů na kostýmovanou procházku s vodníkem Čvachtalem a různými úkoly. V Orlici shopping centru vystavují Metal Monsters.

Dny otevřených ateliérů

Centrum uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové organizuje dvoudenní výtvarný festival Dny otevřených ateliérů – (DOA). Návštěvníci jsou během víkendu zváni jak do renomovaných galerií, tak i do dílen malířů, hrnčířů, sochařů, fotografů, řezbářů ale i designérů v celém Královéhradeckém kraji. Vybrat si můžete z několika desítek ateliérů na https://www.impulshk.cz/ateliery.

Výstava kaktusů

Ještě dnes a zítra najdete na hradeckém náměstí 28. října v partystanu (mezi tržnicí a Finančním úřadem) výstavu kaktusů. Na výstavu můžete jít v pátek od 7 do 19 hodin, v sobotu od 7 do 16 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Farmářské trhy

V sobotu dopoledne od 8 do 12 hodin se u obchodního centra Atrium také konají tradiční farmářsko potravinářské trhy. Najdete tam na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv.

Putování s vodníkem Čvachtalem

V neděli v 10 hodin začíná v Jiráskových sadech kostýmovaná interaktivní procházka, vhodná pro děti od 3 do 10 let. Sraz je před hlavní bránou Jiráskových sadů. "Vydejte se společně s vodníkem Čvachtalem do jeho pohádkového království v Jiráskových sadech. Vodník Čvachtal si pro Vás připravil všemožné hry a zábavné úkoly." Jednotné vstupné je 60 Kč, platí pro dospělé i dětské návštěvníky. Vstupenky lze zakoupit v turistickém infocentru nebo formou eVstupenky. Z technických důvodů nelze vstupenky zakoupit na místě před prohlídkou. 

Metal Monsters v Orlici

Máte rádi filmy jako je Vetřelec, Iron Man nebo Transformers? Zapište si datum 7. - 27. 6. do kalendáře, vstupné je zdarma. "Nenechte si ujít monstrózní výstavu v Orlici. Unikátní repliky filmových hrdinů a padouchů vyrobených z kovového šrotu míří v červnu do našeho obchodního centra," zvou pořadatelé. 

 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do kina, divadla, na folklorní festival a na nábřeží mezi umělce

Víkendová pozvánka je opět nabitá akcemi podobně jako před epidemií. Zatím je stále nutné dodržovat platná protiepidemických opatření, ale vyrazit můžete na worshopy, dílny a hudební program letošního Nábřeží umělců. Koná se tradiční Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové…
Čtěte více

Muzeum v Hradci získalo na výstavu unikátní portrét císaře Rudolfa II.

V hradeckém Muzeu východních Čech můžete až do listopadu navštívit výstavu sezony „Rudolf II. Umění pro císaře“. Mistrovské práce dvorních umělců císaře Rudolfa II. v čele s unikátním portrétem Rudolfa II. od Lucase van Valckenborch z doby před rokem 1585, který do…
Čtěte více

Zveme: Do nočních kostelů, na cyklomaraton, festival burgerů či Nábleší

Kulturní i sportovní akce se pomalu vrací do Hradce Králové, v provozu už je třeba kino Bio Central. Zatímco akce Týden otevřených kostelů byla zrušena, Noc kostelů se podle organizátorů uskuteční dnes večer a nabídne bohatý program včetně cyklojízdy mezi devíti kosteli.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme