Zveme: Víkend bude nabitý divadlem a koncerty. Vydejte se za vůní růží či na triatlon a běh

Hradecké rozárium v Kuklenách otevírá své dveře.
Hradecké rozárium v Kuklenách otevírá své dveře. | autor: rosaklub.cz

V Hradci Králové dnes začíná jedna z největších přehlídek profesionálního i neprofesionálního a nezávislého divadla ve střední Evropě: Regiony - Mezinárodní divadelní festival. Vydate se můžete i na Dny otevřených dveří do Rozária v Kuklenách nebo na Dětský den na Správčáku. Sportovat můžete na Dětském triatlonu a triatlonu pro každého na Stříbrňáku nebo na běžeckém závodě Hradecký kros na Biřičce.

 

Regiony - Mezinárodní divadelní festival

Dnes v Hradci Králové startuje osmidenní divadelní festival: divadelní sály, ulice, parky i městská zákoutí v historickém centru Hradce Králové. Denně až několik desítek divadelních, hudebních a doprovodných produkcí nejrůznějších žánrů: činohra, kabarety, improvizace, autorská představení, pohádky, loutkové divadlo, chůdařská představení, diskuze a koncerty. Nabitý program najdete na www.festivalregiony.cz.

Dětský den na Správčáku 

Dětský den na Správčáku je naplánován na sobotu. "I letos jsme pro Vás připravili Dětský den v plné parádě a to v sobotu 19.6.2021. Na dětském dnu vystoupí taneční skupina T-BASS a čeká Vás dětská diskotéka, recitační a pěvecké soutěže o volné vstupenky na nafukovací atrakce," zvou pořadatelé. Dětský den se koná od 10 do 16 hodin.

Dětský triatlon a triatlon pro každého

V pátek od 9 hodin se v areálu Stříbrný rybník bude závodit. Čeká vás plavání, kolo a běh, medaile v cíli a opravdová atmosféra velkého závodu. Dopoledne závodí děti a odpoledne dospělí. Těší se na vás instruktoři Topsports i Lev Alex, více info a registrace na www.skolnitriatlon.cz.

Běžecký závod Hradecký kros

V neděli se bude od 8:30 závodit na Biřičce. 36. ročník Hradeckého krosu, pořádaného TJ LIGA 100 Hradec Králové, se uskuteční v neděli u rybníku Biřička na Novém Hradci Králové. Běží se na 5km okruhu, celkem 2x v prostředí hradeckých lesů. Přihlášky se přijímají u restaurace od 8:30 hodin, start je v 10 hodin za stavidlem. Na startu se pravidelně scházejí výkonnostní i rekreační běžci hodnoceni podle dosaženého času v několika věkových kategoriích mužů a žen.

Rozárium Kukleny - Dny otevřených dveří

Výstava kvetoucích růží bude přístupná v sobotu od 12 do 17 hodin, v ostatní dny až do 4. července vždy od 9 do 17 hodin. Rozárium najdete na rohu ulic Růžové a Pardubické, Hradec Králové – Kukleny.

Racing Motors Day

Přijďte si vyzkoušet, jaká je jízda v luxusním rychlém autě. Jízdu si můžete zakoupit na místě. Jízdy probíhají na závodním okruhu v Hradci Králové na Polygonu. Na výběr máte z několika možností například Lamborghini Hurracan, Ferrari 458 Italia, Nissan GT-R NISMO, Audi R8 a dále. 

Sborové slavnosti 

Letošní ročník festivalu je věnovaný vokálním souborům a komorním sborům. Během tří dnů v Hradci Králové vystoupí přední česká i slovenská tělesa. Tentokrát se festival koná ve spolupráci s oblíbeným Mezinárodním divadelním festivalem REGIONY. V pátek vystoupí v 19:00 na nádvoří Radnice na Velkém náměstí v Hradci Králové EnRe, Gentlemen Singers a For You (Slovensko), vstupné je dobrovolné.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stříbrňák už je plný sinic. Hygienici koupání rozhodně nedoporučují

Od čtvrtka 29. července skončila koupací sezona na Stříbrném rybníku v hradecké Malšově Lhotě. Může za to zvýšený výskyt sinic a chlorofylu. Se zhoršenou kvalitou vody se v hojně navštěvovaném hradeckém areálu potýkají prakticky každý rok. A koupací sezona tak na Stříbrném…
Čtěte více

Zveme: Na koncerty, výlet s Bardotkou nebo festival sladkostí a zmrzliny

Na jaké víkendové akce se můžete v Hradci Králové těšit tentokrát? Výletní jízdy vlakem "s Bardotkou po východních Čechách" o víkendu pořádá Východočeská dráha. Čeká nás Den regionálních produktů v Šimkových sadech, Festival sladkostí a zmrzliny u Futura a hned několik…
Čtěte více

Zveme: Do Bílé věže zavítá Polednice. Bude fotbal, koncerty i Nábleší

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Třeba mimořádný symfonický koncert ve Filharmonii, na statku zahraje folková Severka. Na Bílou věž zavítá Polednice. Ve všestarském archeoparku se dozvíte vše o dobrodružné výpravě Monoxylon a vychutnat si můžete večerní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme