Zveme: Víkend bude nabitý divadlem a koncerty. Vydejte se za vůní růží či na triatlon a běh

Hradecké rozárium v Kuklenách otevírá své dveře.
Hradecké rozárium v Kuklenách otevírá své dveře. | autor: rosaklub.cz

V Hradci Králové dnes začíná jedna z největších přehlídek profesionálního i neprofesionálního a nezávislého divadla ve střední Evropě: Regiony - Mezinárodní divadelní festival. Vydate se můžete i na Dny otevřených dveří do Rozária v Kuklenách nebo na Dětský den na Správčáku. Sportovat můžete na Dětském triatlonu a triatlonu pro každého na Stříbrňáku nebo na běžeckém závodě Hradecký kros na Biřičce.

 

Regiony - Mezinárodní divadelní festival

Dnes v Hradci Králové startuje osmidenní divadelní festival: divadelní sály, ulice, parky i městská zákoutí v historickém centru Hradce Králové. Denně až několik desítek divadelních, hudebních a doprovodných produkcí nejrůznějších žánrů: činohra, kabarety, improvizace, autorská představení, pohádky, loutkové divadlo, chůdařská představení, diskuze a koncerty. Nabitý program najdete na www.festivalregiony.cz.

Dětský den na Správčáku 

Dětský den na Správčáku je naplánován na sobotu. "I letos jsme pro Vás připravili Dětský den v plné parádě a to v sobotu 19.6.2021. Na dětském dnu vystoupí taneční skupina T-BASS a čeká Vás dětská diskotéka, recitační a pěvecké soutěže o volné vstupenky na nafukovací atrakce," zvou pořadatelé. Dětský den se koná od 10 do 16 hodin.

Dětský triatlon a triatlon pro každého

V pátek od 9 hodin se v areálu Stříbrný rybník bude závodit. Čeká vás plavání, kolo a běh, medaile v cíli a opravdová atmosféra velkého závodu. Dopoledne závodí děti a odpoledne dospělí. Těší se na vás instruktoři Topsports i Lev Alex, více info a registrace na www.skolnitriatlon.cz.

Běžecký závod Hradecký kros

V neděli se bude od 8:30 závodit na Biřičce. 36. ročník Hradeckého krosu, pořádaného TJ LIGA 100 Hradec Králové, se uskuteční v neděli u rybníku Biřička na Novém Hradci Králové. Běží se na 5km okruhu, celkem 2x v prostředí hradeckých lesů. Přihlášky se přijímají u restaurace od 8:30 hodin, start je v 10 hodin za stavidlem. Na startu se pravidelně scházejí výkonnostní i rekreační běžci hodnoceni podle dosaženého času v několika věkových kategoriích mužů a žen.

Rozárium Kukleny - Dny otevřených dveří

Výstava kvetoucích růží bude přístupná v sobotu od 12 do 17 hodin, v ostatní dny až do 4. července vždy od 9 do 17 hodin. Rozárium najdete na rohu ulic Růžové a Pardubické, Hradec Králové – Kukleny.

Racing Motors Day

Přijďte si vyzkoušet, jaká je jízda v luxusním rychlém autě. Jízdu si můžete zakoupit na místě. Jízdy probíhají na závodním okruhu v Hradci Králové na Polygonu. Na výběr máte z několika možností například Lamborghini Hurracan, Ferrari 458 Italia, Nissan GT-R NISMO, Audi R8 a dále. 

Sborové slavnosti 

Letošní ročník festivalu je věnovaný vokálním souborům a komorním sborům. Během tří dnů v Hradci Králové vystoupí přední česká i slovenská tělesa. Tentokrát se festival koná ve spolupráci s oblíbeným Mezinárodním divadelním festivalem REGIONY. V pátek vystoupí v 19:00 na nádvoří Radnice na Velkém náměstí v Hradci Králové EnRe, Gentlemen Singers a For You (Slovensko), vstupné je dobrovolné.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na drakiádu, do divadla, na maraton či na noc vědců

První říjnový víkend v Hradci Králové slibuje pestrou nabídku akcí. Sportovci mohou běžet maraton či půlmaraton přímo v centru města, Na soutoku poteče pivo při Octobeer festu, u Futura bude Festival netradičních chutí, děti mohou na drakiádu s vlastnoručně vyrobenými draky. V…
Čtěte více

ZVEME: Můžete jít s experty do lesa na houby nebo na náplavku za jídlem a šperky

Víkendové akce budou v Hradci Králové opět rozmanité. Závodit se bude v prostředí písníku Marokánka v hradeckých lesích, kam vyrazí i houbaři poznávat nové druhy hub spolu s odborníky, na nábřeží se koná Mint Market a Nábřeží žije jídlem. Na Bílou věž dorazí královna a bude…
Čtěte více

ZVEME: Na drakiádu, pohádkový les, dožínky, za gurmány i za herci

Nadcházející víkend v Hradci Králové nabízí pestrou paletu akcí. Na své si přijdou gurmáni, kteří se sejdou na náplavce, ale i sportovní fanoušci - fandit mohou hradeckým fotbalistům i hokejistům. Děti se mohou těšit na drakiádu či na akci Pohádkový les, bohatý program najdou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme