Zveme: Vezměte děti na některý z karnevalů. Koná se veletrh či orientální festival

Festival Kouzlo orientu se koná o víkendu v Adalbertinu v Hradci Králové.
Festival Kouzlo orientu se koná o víkendu v Adalbertinu v Hradci Králové.

Pravidelná páteční pozvánka na víkendové akce v Hradci Králové vás tentokrát zavede na dětské karnevaly, vybírat můžete dokonce ze tří, z toho jeden se odehraje na ledě. Koná se každoroční Veletrh infotour a cykloturistika, festival orientálního tance Kouzlo orientu a farmářské trhy ve Futuru. Navštívit můžete třeba kurz tejpování nebo se podívat do nově otevřeného hudebního klubu Továrna.

 

Otvíračka Továrny

V sobotu úderem 18. hodiny se oficiálně otevře nový hradecký prostor. Továrna v Pospíšilově ulici 281. "Je to začátek nový éry a my chceme, abyste u toho byli s náma. Celý tyhle dlouhý tejdny rekonstrukcí a prací konečně vyústí v něco, co má podle nás smysl," vzkazují nadšenci, kteří nový hudební klub, bar, tetovací studio a chill zónu v Hradci Králové otevírají.

Kouzlo orientu

Velký sál Adalbertinum v Hradci Králové od pátku do neděle obsadí festival orientálního tance, který pořádá taneční škola SAHAR. Na festivalu se budou setkávat umělci z celého světa, aby ukázali divákům krásu nejen orientálního tance. Součástí show je i módní přehlídka luxusního orietálního oblečení od Hanan Mahmoud (Egypt) a jeden vylosovaný divák vyhraje šperk s pravým diamantem. Navštívit můžete i semináře s lektory z celého světa a velký orientální bazar.

Farmářské trhy ve Futuru

V sobotu od 9 hodin začínají v obchodním centru Futurum Farmářské trhy: "Čerstvé, lokální, bio, voňavé a s garancí původu. V nabídce najdete suroviny a produkty regionálních farmářů, pěstitelů, chovatelů, pekařů... Například mléčné výrobky (sýry, jogurty), vejce, med, pečivo, koření, hovězí, drůbeží či králičí maso, sušené maso, ovoce, zelenina, pivo, víno a mnohé další." Stánky budou umístěné uvnitř centra. Vstupné se neplatí.

Základní kurz tejpování

Škola tejpování v Hradci Králové zve na základní kurz, který je vhodný i pro nezdravotnické profese, může se ho tedy zúčastnit i laická veřejnost. "Na kurzu se nepoužívají latinské výrazy. Cílem je osvojení si teoretických znalostí, na základě kterých budete schopni aplikovat metodu v praxi pomocí rozličných technik. Naučíte se jak pomocí pružných pásek zasáhnout v léčbě některých bolestivých stavů pohybového aparátu (např. ústřely bederní či krční páteře, syndrom karpálního tunelu, tenisový loket, úrazy kloubů, artróza, nesprávné držení těla u dětí i dospělých), naučíte se vyřešit problémy v oblasti lymfatické cirkulace, jak ovlivnit proces hojení a regenerace čerstvých i starých jizev a mnoho dalšího." Více informací i recenze naleznete na stránkách www.skolatejpovani.cz, kde se můžete na kurz přihlásit. Koná se v sobotu od 9 do 17 hodin na Vyšší odborné škole zdravotnické a Střední zdravotnické škole v Komenského ulici v Hradci Králové.

Dětský karneval na Pouchově

Katolický dům Pouchov zve na sobotní odpoledne plné zábavy a her. Karneval pořádají SDH Pouchov a KMS Věkoše, začíná v sobotu v 15 hodin. Děti za vstup zaplatí dvacku, dospělí 30 korun.

Bruslení Hradec Králové

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové se bude tento víkend konat v sobotu od 16 do 17:30 hodin a v neděli od 15 do 16:30 hodin. Dospělí zaplatí 30 korun, děti do deseti let korun a jejich doprovod 10 korun. Šatna stojí pětikorunu.

Karneval na ledě i mimo led

Oblíbený hradecký karneval se letos odehraje na ledě hradeckého zimního stadionu. Zábava je připravena i pro nebruslaře. Království masek Sion 2019 aneb Karneval na ledě i mimo led začíná v neděli v 16 hodin ve velké hale.

Veletrh infotour a cykloturistika

V pátek a v sobotu hostí Kongresové centrum Aldis již 20. ročník veletrhu cestovního ruchu Infotour a cykloturistika. Návštěvníci opět najdou inspiraci na dovolenou a výlety v expozicích vystavovatelů. Tradiční součástí bude zajímavý doprovodný program.

Zimní karneval v Žirafě

V neděli od 15 hodin se koná v KS Médium Zimní karneval. Rodinné centrum ŽIRAFA HK připraví souěže pro děti i dospělé, diskotéku, společné hry, soutěž o nejlepší masky. Vstupné stojí 70 korun, doprovod zaplatí 30 korun.¨

Family Fest v Bio Central

Family Fest se koná každou březnovou neděli vždy od 10 hodin v kině Bio Central. Každý rok se festival věnuje tematicky jedné hlavní oblasti mezilidských vztahů, letošní motto Vztahové tsunami se týká různých krizových situací, které nás v životě nečekaně potkají: může to být zákeřná nemoc, úmrtí dítěte, dozvíme se o nevěře svého partnera, nebo se odcizíme se svými dětmi. Všechny tyto věci mohou manželství a rodinu zničit – ale také nemusí. "Letos si povíme o naději, proč ničivé vztahové tsunami nemusí znamenat zničené manželství. Family Fest je ovšem určen nejen manželům, ale také svobodným; je nejen pro nováčky ve vztazích, ale i veterány, kteří jsou zvídaví." Vstup je volný. Tuto neděli přednáší Lukáš Targosz na téma Když nás zasáhne vlna nemoci.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na krajské dožínky a na ochutnávku burčáků

Tradiční Královéhradecké krajské dožínky o víkendu zaplní Šimkovy sady v Hradci Králové, můžete ochutnávat, nakupovat nebo přihlížet závodům v ručním stříhání ovcí. Bude se hrát hokej, na Novém Hradci se bude ochutnávat burčák a tichá vína, u Biřičky se poběží Modroběh na…
Čtěte více

Vánoční trhy v Hradci zpestří novinka. Umělé kluziště

Velké venkovní umělé kluziště letos oživí Vánoční trhy na Velkém náměstí. Bude se bruslit na ploše velké 28x14 metrů. Hradečtí zastupitelé minulý týden schválili 3,5 milionu korun, za které by měly technické služby pořídit samotné kluziště a další potřebné vybavení. Možnost…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude jezdit na kolech, závodit, běhat i ochutnávat

Druhý zářijový víkend se bude v Hradci Králové především sportovat. Čeká nás akce Město na kolech, mistrovství republiky v canicrossu se psy, cyklisté se utkají o Velkou cenu Hradce a běžci se chystají na Hradeckou pětku. Děti budou mít díky skautům vyžití na rytířském hradišti,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme