Zveme: Velikonoční pohádky, koncerty, koupání, vyrábění a výstavy

Velikonoce na Šrámkově statku v Pileticích.
Velikonoce na Šrámkově statku v Pileticích. | autor: sramkuvstatek.cz

Jaké akce nabídne prodloužený velikonoční víkend v Hradci Králové? Rozezní se zvon Augustin na Bílé věži, rozjede se poprvé dětská železnice. Šrámkův statek v Pileticích zve na velikonoční výstavu a dílničky. Aquacentrum připravilo speciální slevu, každý návštěvník dostane 20 minut zdarma. Můžete se přihlásit na řezbářský workshop nebo vzít děti na velikonoční divadelní pohádku. V klubu Lucie budou Velikonoce punkové.

PUNKOVÉ VELIKONOCE V LUCII

Country Club Lucie v Hradci Králové zve na páteční Punkové Velikonoce. Zahrají: !V.V.Ú z Pardubic, Out of Control - Hcpunk Mechov city, Prisoners of War - Streetpunk Olomouc, Flashback - Hcpunk Mechov city, Bez Šance - Punk'n'Roll Police nad Metují, P.L.H. - punkcore Náchod, The Flat Caps - Punk'n'roll Mladá Boleslav, Selhání Systému - punk rock Lázně Bělohrad. Začátek punkového festivalu je v 17 hodin, vstupné je 300 korun.

ZAZNÍ ZVON AUGUSTIN 

V neděli v 11:50 se na Bílé věži rozezní hlas zvonu Augustin. Zvoníci rozpohybují třetí největší zvon v republice po Zeleném čtvrtku i k příležitosti Slavnosti Zmrtvýchvstání Páně. Sraz účastníků nejméně 15 minut před časem zvonění, jinak z bezpečnostních důvodů nebude umožněn vstup. Počet účastníků omezen na 15. Vstupenky lze zakoupit v turistickém informačním centru na Eliščině nábřeží nebo formou eVstupenky.

VELIKONOCE NA STATKU

Šrámkův statek Piletice již tradičně zve na velikonoční výstavu: „Ben, ben, ben, blechy ven a vajíčka do košíčka sem“. Od Zeleného čtvrtka do Velikonočního pondělí si budete moci prohlédnout bohatě zdobenou sbírku kraslic, jarních zvykoslovných předmětů a stálou expozici tohoto rustikálního venkovského sídla z 19. století. Členky Spolku lidové tvorby Hradec Králové budou předvádět různé techniky zdobení kraslic a lidových řemesel. Součástí výstavy jsou i tvořivé dílničky. Budete si tak moci sami vyzkoušet šikovnost vlastních rukou. K nedílné součásti výstavy patří prezentace velikonočních prací a jarních dekorací, kterými se představí žáci: ZŠ Pouchov Hradec Králové, MŠ, ZŠ, SŠ DANETA Hradec Králové a klienti Chráněné dílny DANETA s.r.o. K zakoupení budou stylové předměty a ozdůbky. Nápoje či drobné pochutiny zajištěno v místní hospůdce. Denně od 10 do 16 hodin, vstupné je 30 Kč, děti do 3 let zdarma. 

VELIKONOCE V AQUACENTRU

Správa nemovitostí Hradec Králové připravila pro návštěvníky hradeckého aquacentra na prodloužený velikonoční víkend speciální akci. Od čtvrtka do pondělí si mohou všichni návštěvníci užít 20 minut zdarma navíc ke každému vstupu, ať už si zakoupí jednorázový vstup v pokladně nebo využijí své čipové hodinky. Vztahuje se také na návštěvníky plaveckého bazénu, kteří si zakoupí vstupenku do celého areálu a projdou v plavkách spojovací vyhřívanou chodbou do aquacentra. Stejnou výhodu získávají také majitelé modrých a červených hodinek. O tento bonus není třeba žádat, automaticky bude připočten ke každé časově omezené vstupence. Děti do výšky 120 cm zaplatí za vstup do aquacentra Městských lázní pouze 40 korun na neomezenou dobu, do jednoho roku je pro děti vstupné zdarma. 

VELIKONOČNÍ JÍZDA NA DĚTSKÉ ŽELEZNICI

Dětská železnice pořádá v neděli velikonoční jízdy, budou to zároveň první jízdy v tomto roce. Na trať vyjedou veliknoční zajíci ve 14 hodin a jezdit budou až do 17 hodin. 

ŘEZBÁŘSKÝ WORKSHOP

Víkendový řezbářský workshop se koná v čase od 9 do 16 hodin. Dvoudenní výuka v ZUŠ Habrmanova je určena pro všechny věkové kategorie, rodiny, nadšence i dobrodruhy. Pro začátečníky i pokročilé. Řezbářský kurz pro dospělé stojí 1600,- Kč a pro děti a studenty 950,- Kč.

VELIKONOČNÍ POHÁDKA ZE ZAHRÁDKY

V sobotu můžete vzít děti do Studia A v hradeckém Adalbertinu, kde v 10:00 začíná Velikonoční pohádka ze zahrádky: "Je jaro a to má paní Příroda své rozmary. Takže je chvilku zima, chvilku svítí sluníčko nebo padá sníh. Ale jaro už je opravdu cítit ve vzduchu. A s jarem přicházejí Velikonoce, nejkrásnější svátky roku." V pohádce pro děti od tří let účinkuje Divadlo Kapsa z Andělské Hory.

VOTROCI VYZVOU OLOMOUC

Ve 29. kole fotbalové ligy změří své síly FC Hradec Králové a SK Sigma Olomouc. Kdy a kde? V neděli od 17 hodin na stadionu v Mladé Boleslavi.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na divadlo, do letního kina či s Polednicí na Bílou věž

Nadcházející víkend bude v Hradci Králové nabitý kulturou. Nejen, že startuje největší mezinárodní divadelní festival Regiony, ale divadlo se bude hrát i v Lesním divadle na Chlumu. V letním kině se bude promítat závěrečný díl trilogie Jurský svět. Na Bílou věž zavítá Polednice,…
Čtěte více

Zveme: Vodáci se sejdou na Biřičce, hudební fanoušci na Rock for People, milovníci růží v rozáriu

Celý víkend bude na hradeckém letišti patřit festivalu Rock for People. Pozor, 5. ročník Hradeckého léta v letním kině Širák je zrušeno. Vodáci mají sraz na Biřičce, soutěžní rozárium v Kuklenách v Hradci Králové chystá dny otevřených dveří. Taneční studio T-BASS pořádá největší…
Čtěte více

Zveme: Otevírají se hradecké kostely i zahrada léčivých rostlin

Víkend nabídne v Hradci Králové opět pestrou paletu akcí. Noc kostelů dnes otevře dveře do svatostánků v celém městě, budou se konat prohlídky, koncerty, ochutnávky mešního vína a další zajímavý program. O víkendu si bude možné prohlédnout i Zahradu léčivých rostlin…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme