Zveme: V Hradci uvidíte během svátků živý betlém i Dětskou vánoční hru

Dětská vánoční hra ve Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové.
Dětská vánoční hra ve Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové. | autor: NO CČSH

Štědrý den i oba vánoční svátky budou v Hradci Králové nabité zajímavými akcemi. Ve Svinarech uvidíte betlém se zvířaty, otevře se dřevěný kostelík v Jiráskových sadech a také rozhledna ve Vysoké nad Labem. Rodiny mohou putovat za jesličkami od Biřičky, nadšenci poběží udělat Vánoce také opuštěným psům v hradeckém útulku. Na Štědrý večer se rozezní zvon Augustin na Bílé věži, osamělí senioři mohou strávit Vánoce společně v Park Golf Centru. Chystá se Dětská vánoční hra ve Sboru kněze Ambrože a vánoční dvojkoncert Svěceného a Uhlíře v Městské hudební síni.

Zvonění na zvon Augustin

Při významných dnech a státních svátcích můžete být doslova pár kroků od toho, když zvoníci rozpohybují třetí největší zvon v republice. Na Štědrý večer se zvon Augustin na Bílé věži rozezní ve 23:30 hodin. Sraz účastníků nejméně 15 minut před časem zvonění, počet lidí je omezen na 15. Vstupenky za 200 korun si můžete koupit v hradeckých infocentrech a v síti hkpoint.cz.

Betlém v Hradci Králové

V úterý ve 14 hodin můžete ve Svinarech pozdravit své sousedy, zazpívat koledy a užít si vánoční atmosféru. Děti omrknou betlém a živá zvířátka se také dostaví. Akci pořádá rodina Jiřího Kačera, KMS Svinary a hostinec U Pírků. Vstupné je zdarma. "Přineste vánoční cukroví a společně ho ochutnáme," vzkazují pořadatelé.

Sváteční rozhlížení ve Vysoké

Rozhledna Milíř ve Vysoké nad Labem zve k výstupu během vánočních svátků. Otevřena bude na Štědrý den a na Silvestra, a to od 11 do 16 hodin. Rozhledna je jinak otevřena pouze sezónně, tedy od dubna do října.

Vánoční dvojkoncert Svěceného a Uhlíře

Jaroslav Svěcený zahraje na housle a Václav Uhlíř na varhany v Městské hudební síni v Hradci Králové. Tradiční sváteční dvojkoncert, ve kterém nebudou chybět ani koledy, uslyšíte ve středu na Boží hod vánoční od 15 a od 17 hodin.

Vánoce pro osamělé

"Uvědomujeme si, že ne každý má to štěstí s někým trávit Vánoce, a proto jsme se rozhodli toto odpoledne udělat radost těm, kteří ho nemají. Těší se na vás Klára a Míša," vzkazují organizátorky Vánoc pro osamělé v hradeckém Park Golf Clubu. Akce začíná dnes ve 14 hodin, z důvodu omezené kapacity je potřeba rezervace předem. Akce je primárně určena pro osamělé seniory, ale pokud máte pocit, že byste se rádi zúčastnili, kontaktujte/rezervujte na 607 570 995 nebo pište na .

Dětská vánoční hra

Na druhý svátek vánoční, ve čtvrtek, pořádá Sbor kněze Ambrože v Hradci Králové od 9:30 Dětskou vánoční hru: "O tom, jak anděl přišel zvěstovat zprávu o Kristově narození do pohádkové říše...".

Vánoční rodinné putování za jesličkami

Ve čtvrtek od 15 do 16:30 hodin průběžně startuje u rybníku Biřička na Novém Hradci Vánoční rodinné putování za jesličkami.  Putovovat mohou celé rodiny, na trase čeká každého malá odměna. Účastnický poplatek je dobrovolný, akce se koná s podporou Statutárního města Hradec králové.

Útulkový výklus

Třetí ročník tazvaného Útulkového výklusu začíná ve čtvrtek v 9 hodin u Lesního hřbitova. "Opět uděláme opuštěným pejskům Vánoce! Něco za cca 1000 korun koupím dle doporučení pracovníků psího útulku," informuje na Facebooku pořadatel o daru, na který se účastníci složí. Sraz je na parkovišti před hradeckým útulkem pro opuštěná zvířata nedaleko Lesního hřbitova, kde sportovci společně předají dary útulku a akci zakončí tradičním výklusem a cvičením.

Nekomentované prohlídky kostela sv. Mikuláše

Dřevěný kostel sv. Mikuláše se po rekonstrukci otevírá veřejnosti, ve vybraných dnech i v zimní sezoně. Prohlédnout si ho můžete tento čtvrtek mezi 15. a 16. hodinou. Přijďte si prohlédnout interiér kostela, který se snad už natrvalo usadil na svém místě – v hradeckých Jiráskových sadech nedaleko soutoku Labe a Orlice. 

Vánoční výstava českých autorů

Galerie Koruna v Hradci Králové zve na Vánoční výstavu českých autorů. Uvidíte obrazy, grafiky, plastiky umělců J. Anderleho, F. Tichého, D. Benešové, V. Komárka, B. Reynka, Toyen, K. Lhotáka, J. Jíry, J. Brázdy, A. Borna, J. Dingy, T. Hřivnáče a daších výtvarných umělců. Výstava potrvá do 18. ledna 2020.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Kostel svatého Mikuláše dostane ochranný nátěr, na prohlídku je nutné se objednat

Před zahájením sezóny získá dřevěný kostel sv. Mikuláše v hradeckých Jiráskových sadech ochranný nátěr, který přispěje k prodloužení životnosti šindele. V tomto týdnu už pracovníci provedli očištění kostela, samotný nátěr za 240 tisíc korun by měl být dokončen…
Čtěte více

V Hradci ožívá kultura, otevírají se instituce a připravuje se prázdninová akce

Návštěvníky zve k prohlídce Bílá věž, galerie moderního umění nebo Muzeum východních Čech. Další královéhradecké kulturní organizace spojily své síly a na letní měsíce připravují pro své návštěvníky a diváky speciální program, Hradeckou kulturní pátračku. Ta bude zahájena 1.…
Čtěte více

Vánoční stromky se budou do hradecké kompostárny svážet od příštího týdne

Od začátku příštího týdne začnou pracovníci technických služeb svážet vánoční stromky z hradeckých domácností. I vánočně nazdobené stromy na hradeckých náměstích již během středečních Tří králů zhasly, zaměstnanci města je již odstrojují a během víkendu a příštího týdne z…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme