Zveme: Skauti přivezou do Hradce Betlémské světlo, v divadle zazní Swingové Vánoce

Skauti přivezou v sobotu do Hradce Králové Betlémské světlo.
Skauti přivezou v sobotu do Hradce Králové Betlémské světlo. | autor: betlemskesvetlo.cz

Jaké akce nabídne poslední adventní víkend v Hradci Králové? Veskrze vánoční, snad jen na zimní stadion můžete vyrazit fandit hradeckým hokejistům či si sami zabruslit, jinak se vánoční tematice nevyhnete téměř nikde. Na Masarykově náměstí ještě o víkendu najdete Vánoční trhy, na Baťkově náměstí pak farmářsko-potravinářské trhy. Skauti přivezou do Hradce Betlémské světlo. Bílá věž nabídne prohlídky s andělem a v neděli můžete vzít děti na oblíbené Putování za Ježíškem. Koncert Swingové Vánoce si můžete vychutnat v Klicperově divadle nebo navštívit Vánoce v Mozaice na hradecké univerzitě.

Vánoční trhy na Masarykově náměstí

Tradiční vánoční trhy se již popatnácté konají na Masarykově náměstí v Hradci Králové, prodejní stánky tam najdete až do této poslední adventní neděle.

Farmářsko-potravinářské trhy na Baťkově náměstí 

Letošní předvánoční  novinka - jednodenní farmářsko-potravinářské trhy vánoční - se konají v sobotu od 10 do 17 hodin na Baťkově náměstí v Hradci Králové. Trhy nabídnou širokou paletu uzenin, klobásy, jitrnice, tlačenku a špek, vejce z Kosiček, med ze Sedlce od Vysokého Mýta, rozinky, oříšky, těstoviny, kozí sýry a mléko, slovenské sýry včetně brynzy, speciální holandské sýry, chlazenou drůbež, ryby a také pekařské a cukrářské zboží. 

Betlémské světlo v Hradci Králové

Letošní cesta skautů pro Betlémské světlo do Vídně se uskutečnila minulou sobotu a tuto sobotu skauti Betlémské světlo rozvezou po celé republice. A to celkem 63 vlaky, na 300 místních akcí a 761 vlakových stanic. Do Hradce Králové dorazí Betlémské světlo rychlíkem Ještěd z Pardubic v 11:23. Světlo můžete získat kdykoliv v budově Českého rozhlasu Hradec Králové. Skauti v krojích budou také světlo rozdávat na Masarykově náměstí, kde bude v době trvání adventních trhů Betlémské světlo také v některých stáncích. Pokud potkáte krojované skauty, dostanete též skleničku se svíčkami, abyste mohli světlo bezpečně dopravit domů. Každoroční tradicí je také setkání dne 23.12 v 18:00, tradičně u stromku a vyřezávaného betléma před chrámem sv. Ducha na Velkém náměstí. 

Zpíváme a hrajeme Ježíškovi!

Obchodní centrum Orlice park shopping v Hradci Králové v sobotu od 15 do 18 hodin zve na akci Zpíváme a hrajeme Ježíškovi! "Přípravy na Vánoce budou vrcholit, ale my Vám je poslední adventní sobotu zpříjemníme! Těšit se můžete na divadelní představení Jak kočička s pejskem slavili Vánoce, soutěž o nejlépe zazpívanou koledu, klavírní vystoupení a pěvecké vystoupení hradeckého ženského sboru Vokální harmonie."

Bílá věž s andělem

Vánoční prohlídka Bílé věže v Hradci Králové je určena hlavně dětem. Vystoupejte na ochoz společně s andělem, který si pro vás připraví i vánočně laděné miniaktivity. Kdy? V sobotu od 14 do 15:30 a od 16 do 17:30 hodin.

Putování za Ježíškem

"Odpočiňte si od všeho shonu a vyražte na vánočně laděnou rodinnou procházku s průvodcem. Ten vás zavede k Bílé věži, kde se vstupenkou z putování budou mít dospělí 50% slevu na vstup na věž, děti zdarma." Sraz je v neděli v 10 hodin u Informačního centra na Velkém náměstí. Putování se uskuteční při minimálním počtu 5 účastníků.

Swingové Vánoce v Klicperově divadle

JH BIG BAND Hradec Králové zahraje pod vedením dirigenta Jiřího Hasala v Klicperově divadle vánoční koncert. Zpívat bude Alena Drtinová, Jana Svobodová a Mirek Peš, poslechnout si je můžete v neděli od 19:30 hodin.

Adventní dětské dílny v Bio Central

Každou adventní neděli se po skončení rodinných filmů, které začínají v 15:00, koná v kino kavárně Bia Central dětská adventní výtvarná dílna pod vedením nadšených a zkušených lektorek. Čtvrtá adventní neděle je nazvána "ruličková".

Vánoce v Mozaice na univerzitě

Vánoční slavnost plná bublinových triků bude k vidění v neděli od 16 hodin v hlavním sále Univerzity Hradec Králové. Sváteční program je určen divákům všech věkových kategorií. Pro děti bude připraven bublinový workshop a dospělí se mohou těšit na svařák. Komponovaný večer, který pořádá Křesťanské společenství Mozaika, zakončí několik vánočních písní zpěvačky Dany Pechánkové. Vstup na představení je zdarma. 

Veřejné bruslení Hradec Králové

Bruslení pro veřejnost na zimním stadionu v Hradci Králové se tento víkend koná v sobotu od 16 do 17:30 hodin a v neděli od 15 do 16:30 hodin. Bruslení pro veřejnost stojí 50 korun na 1,5 hodiny, děti do deseti let zaplatí 30 korun a jejich doprovod desetikorunu, šatna je v ceně vstupného.

Hokejisté vyzvou Škodu Plzeň

Ve 29. kole Tipsport extraligy se utká Mountfield HK a HC Škoda Plzeň. Hokejový zápas začíná v neděli v 17:20 hodin na zimním stadionu v Hradci Králové.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Vánoční stromky se budou do hradecké kompostárny svážet od příštího týdne

Od začátku příštího týdne začnou pracovníci technických služeb svážet vánoční stromky z hradeckých domácností. I vánočně nazdobené stromy na hradeckých náměstích již během středečních Tří králů zhasly, zaměstnanci města je již odstrojují a během víkendu a příštího týdne z…
Čtěte více

O vánočních svátcích a na Silvestra bude MHD jezdit v omezeném provozu

V období vánočních svátků a na přelomu roku je omezen provoz hradecké městské hromadné dopravy. Jaké změny v jízdním řádu platí od 21. prosince do 1. ledna 2021? Nepojedou školní a výpomocné spoje, pravidelný provoz bude končit v 19 hodin, poté se bude jezdit dle upraveného…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme