Zveme: Užijte si v Hradci Víkend otců, závody kočárků i výstavu koček

Závody kočárků v neděli odstartují na 51 místech v republice
Závody kočárků v neděli odstartují na 51 místech v republice | autor: zavodykocarku.cz

Víkendové volno opět přináší celou škálu zajímavých akcí pro děti i jejich rodiče. Tentokrát jsme pro vás z bohaté hradecké nabídky vybrali několik kulturních i sportovních tipů. Skvělou zábavu slibuje například Divadlo Drak, kvalitní divadelní zážitek filharmonie a spoustu chundelatých domácích mazlíčků dvoudenní výstava v Černigovu. Nenechte si ujít ani závody kočárků, které se ve městě konají poprvé, nebo fotbalový Víkend otců.

V Divadle Drak vám rozproudí energii romská kapela

Bavit se můžete už od dnešního večera a to třeba v Divadle Drak. Tam večer od 19 hodin probíhá k příležitosti mezinárodního dne Romů beseda o historii Romů a koncert kapely Terne Čhave. Hudebníci představují na české i evropské hudební scéně zcela jedinečný fenomén. „Jako jedna z mála romských kapel se totiž již od počátků, které sahají do 80. let, drží svých romských kořenů, nespokojí se však s nekonečnými variacemi na klasický romský folklór, ale vydává se na svébytnou cestu do různých hudebních oblastí. Jejich vývoj tak směřuje od folku přes world music až po styl, který si příznačně nazvali Rom’n’Roll. Tento přístup jim v roce 2009 přinesl ocenění Anděl za desku More, love!,“ popisují pořadatelé akce. Lístky na akci zakoupíte za 100 korun.

Ve filharmonii vás rozesmějí Prachař, Rybová i Rašilov

Za kulturou můžete vyrazit i v sobotu. A to třeba do hradecké filharmonie, kde v 19 hodin začíná představení s názvem Miláček Anna. Jde o světově proslulou komedii o tom, že není šikovné přivést si domů milence právě, když má manžel v ložnici přítelkyni. V hlavních rolích zájezdové komedie Divadla Palace uvidíte Davida Prachaře, Lindu Rybovou, Sašu Rašilova nebo Petru Špalkovou. Lístky zakoupíte v předprodeji na internetovém portálu hkpoint.cz, v královéhradeckých infocentrech a také ve večerní pokladně filharmonie.

Ušlechtilé i domácí kočky zaplní na dva dny hotel Černigov

V sobotu a v neděli se také v Hradci můžete vypravit na mezinárodní výstavu ušlechtilých i domácích koček. Akce se uskuteční v Hotelu Černigov oba dva dny od 10 do 17 hodin. Během výstavy také proběhne speciální soutěž o nejlepší mramorovanou kresbu kočky, kocoura či kotěte. Vždy ve 13 hodin pak na výstavě začíná seminář Jak se stát chovatelem. Za vstupenku zaplatíte 60 korun, děti do patnácti let 35 korun.

V Labyrintu se v neděli nedělá, jenom sní

Naše další dnešní pozvánka míří za Labyrintem Divadla Drak. Tam se v neděli od 14 hodin odehraje řada překvapení na oblíbeném Nedělání. Na dětské i dospělé návštěvníky tu čekají dílny, čtení knih, bojové hry, představení a další zážitky. Tentokrát vše na téma sen. Ve snu je totiž možné úplně všechno. Program probíhá až do 17 hodin a přijít či odejít můžete jakkoli podle libosti. V 16 hodin začíná koncert Andersen členů divadla DNO pro celou rodinu. Rezervovat místo za 80 korun si můžete přes internetový portál hkpoint.cz.

Maminky i tatínkové se postaví s kočárky na startovní čáru

V neděli od 15 hodin proběhne v Hradci Králové úplně poprvé celostátní Závod kočárků. Závod se uskuteční v Šimkových sadech na cestě za rotundou směrem ke skateparku. A co je cílem akce? Co nejrychleji ujít 100 metrů s kočárkem. Soutěží se v celkem čtyřech kategoriích. Proběhnou tak závody maminek, závody tatínků, závody celých rodin a účastnit se mohou také děti se svými dětskými kočárky a panenkami a plyšovými hračkami. Hlásit se můžete na stránkách pořádajícího Mateřského centra Domeček. Startovné činí 100 korun, polovina z něj bude věnována na dobrou věc. A to na podporu a léčení čtyř postižených chlapců.

Na otce a jejich děti čeká na fotbalovém stadionu překvapení

Pozvánku tu máme také pro všechny fotbalové fanoušky. V neděli v 17 hodin se na malšovickém stadionu ve 22. kole Fotbalové národní ligy utká FC Hradec Králové a FC Sellier & Bellot Vlašim. Lístky jako již tradičně koupíte za 80 korun. Součástí akce bude také projekt Víkend otců. „Pro otce – fanoušky, kteří přijdou na stadion se svým synem nebo dcerou, bude přichystáno drobné občerstvení v podobě klobásy a piva, nebo limonády a sušenky. Ve vchodovém terminálu bude na tyto páry čekat klubový maskot VOTROK, který jim předá voucher, na který si budou moci zmíněná občerstvení vyzvednout na východní tribuně v bývalé VIP místnosti,“ zve na utkání fotbalový klub. Páry otců a dětí se budou moci také zúčastnit soutěže o zajímavé ceny jako například víkendový pobyt v penzionu Rusalka v Malé Úpě, uzenářské výrobky partnera utkání Řeznictví a uzenářství Oldřich Čejka a o ceny z klubového fanshopu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Filmovou verzí inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem chce Divadlo Drak o Vánocích potěšit své diváky

Na období adventu připravilo Divadlo Drak pro své diváky speciální dárek. Je jím filmová verze oblíbené vánoční inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem natočená v autentickém prostředí kostela sv. Jana Křtitele na Novém Hradci a jeho bezprostředním okolí. Nejedná se přitom o pouhý…
Čtěte více

Zavěšené vstupenky dovedou do Divadla Drak i děti ze sociálně znevýhodněných rodin

V hradecké Divadle Drak budou mít možnost vidět představení i děti, které by se jinak ke vstupence nedostaly. Divadlo je součástí projektu Zavěšená vstupenka. Díky tomuto projektu mohou lidé kupovat vstupenky právě pro děti ze scoiálně slabých rodin, aby si i ony mohly užít…
Čtěte více

Divadlo Drak povede dramaturg Tomáš Jarkovský. Vystřídá Elišku Finkovou, která odchází do důchodu

Dosavadní ředitelku haredeckého Divadla Drak Elišku Finkovou, která odchází do důchodu, nahradí dramaturg a scénárista divadla Tomáš Jarkovský. Eliška Finková řídí divadlo od roku 2010. Tomáš Jarkovský se své funkce ujme 1. ledna 2020. Ředitel je jmenován na šest let.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme