Zveme: Podívejte se o víkendu za Kelty či pomozte uklízet Hradec Králové

Trash Hero uklízejí Hradec Králové.
Trash Hero uklízejí Hradec Králové. | autor: Trash Hero

Co nabídne nadcházející víkend za akce v Hradci Králové? Archeopark ve Všestarech vás seznámí se životem Keltů, navštívit můžete farmářské trhy. Pokračuje Jóga pro všechny na střeše knihovny i letní výstava na Šrámkově statku, kde v pátek zahraje královéhradecká kapela Nadoraz. Divadelní představení S Pydlou v zádech pořádá Amfiteátr na Chlumu. Nadšenci z Trash Hero se opět chystají uklízet Hradec, můžete se přidat i vy.

Zručnost Keltů v archeoparku ve Všestarech

Dny živé archeologie pokračují ve všestarském archeoparku víkendovou akcí s názvem Zručnost Keltů: "Do pravěké Evropy Keltové přinesli řadu novinek. Jakých?" Dozvíte se v sobotu od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 16 hodin. Čeká vás komentovaná interaktivní projekce k tématu, a to vždy od 10 a 14 hodin. Dále setkání s Keltským válečníkem v 11 a 15 hodin, ukázky redukce železné rudy v hutnické peci a slévání bronzu prováděné belgickými odborníky, ukázka výroby skleněných šperků, barvířství rostlinami - tvorba vlastního vzorníku + malba na obličej, dílna keltského kováře. komentář k výpalu keltské keramiky ve dvoukomorové peci či pletení vrbových košíků. Občerstvení U Člunu nabídne vepřovou kýtu, domácí limonády a pivo.

S Pydlou v zádech v Amfiteátru Chlum

"Hra odehrávající se kdesi v rozpadlém království, jejíž děj se ztrácí a tu zase vynořuje jak ponorná řeka Punkva. Hra, která přímočaře neútočí na zažitá klišé, ale ve které si každý najde to své. Hra, ve které jde jen o to si pohrát, jen tak být a nechat se unášet klauniádou ansámblu. A o čem že to tedy je? O ničem, a právě proto o všem…" lákají na páteční představení organizátoři do Amfiteátru na Chlumu. V pátek od 20 hodin tam uvidíte hrát Josefa Dvořáka, Markétu Hrubešovou, Rostislava Trtíka, Karla Gulta a Dagmar Schlehrovou.

Nadoraz v piletickém Šrámkově statku

V pátek od 19 zahraje na Šrámkově statku v Pileticích hradecká dixielandová skupina Nadoraz. Původně folková kapela, která postupně oblékla dixielandový kabát a dnes po více než dvaceti letech, s ironií sobě vlastní, hraje nejen swing, dixieland, country, ale i rap, funky a rock v nenapodobitelném provedení. Občerstvení bude zajištěno. 

Farmářské trhy v Hradci Králové

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost zve na oblíbené farmářsko-potravinářské trhy do ulice Letců vedle obchodního centra Atrium v Hradci Králové. Čerstvé regionální potraviny tam najdete v sobotu do 8 do 12 hodin.

Jóga pro všechny

Pokračování úspěšného letního kurzu jógy na střeše městské knihovny s lektorkou Milenou Šalomounovou bude letos v červenci každý čtvrtek od 17 hodin. Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé všech věkových kategorií. Karimatky a pohodlné oblečení sebou. V případě nepřízně počasí zajištěn náhradní prostor. Rezervace není nutná. Vstupné 80 korun.

Trash Hero Hradec Králové uklízí Hradec 

V neděli v 15 hodin mají sraz na zastávce MHD Březhrad dobrovolníci, kteří uklízejí město. "Jelikož se sešla skvělá parta lidí, která má opravdu zájem o další a další úklidy, my nebudeme zahálet. V neděli 14. 7. 2019 se sejdeme na zastávce MHD Březhrad, Makro a projdeme si cestu směrem do Jungmannovy ulice." Plánovaná doba úklidu je maximálně 2 hodiny, plocha k úklidu 110 500 metrů čtverečních a délka trasy 2 kilometry. "Po akci bychom si opět zašli někam sednout a odměnit se pitím, popovídat si a odpočinout," dodávají pořadatelé.

Výstava na Šrámkově statku v Pileticích

Celý červenec a srpen můžete navštívit výstavu Na novej rok o slepičí krok v roubence na Šrámkově statku v Pileticích. Lidový rok na české vsi očima tvůrkyň Spolku lidové tvorby a fotografa Libora Nedvídka - výstava, mapující české tradice, zvyky a obyčeje na pozadí života prostého venkovského lidu na počátku 20. století, je doplněna dokumentačními fotografiemi z akcí a lidových slavností, které tyto dávné tradice připomínají soudobému návštěvníkovi. Otevírací doba je vždy v pátek od 15 do 19 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme