Zveme: Páteční noc otevře brány kaplí a kostelů

Noc kostelů začíná už dnes
Noc kostelů začíná už dnes

Víkend klepe na dveře a přináší hned několik zajímavých akcí v Hradci Králové a jeho blízkém okolí. Několik zajímavých tipů najdete i v naší tradiční páteční pozvánce. Zavítat můžete například na festival Romantický Hrádek do Nechanic, vypravit se (klidně i na kole) můžete také do Archeoparku pravěku ve Všestarech nebo na Farmářské trhy v Gayerových kasárnách. Kromě toho se už dnes koná Den Labe s populární disciplínou Trubačova lávka nebo Noc kostelů. 

Na zajímavý program lákají kostely v Hradci i okolí

Po celé republice se dnes otevřou stovky kostelů a kaplí. Nejinak tomu bude v Hradci Králové a okolí. Přímo v krajském městě se k akci připojilo devět kostelů. Zajímavý program si přichystal například kostel sv. Antonína na Novém Hradci, kde vás kromě prohlídky věže a chrámu čekají koncerty. Otevřeno je už od půl čtvrté odpoledne. Zavítat můžete také do pouchovského či třebešského kostela a jako již tradičně bude otevřena i katedrála. Tam program začíná v 18:30 hodin mší svatou, po níž následují koncerty, přednáška či prohlídky sakrální budovy. K Noci kostelů se také připojí kostely v Třebechovicích, Chlumci nad Cidlinou či Novém Bydžově. Přesný program najdete na webových stránkách akce. 

Hrádek u Nechanic rozezní romantická hudba starých mistrů

Mozart, Rossini, Verdi, Bizet,… To je jen malá ochutnávka jmen slavných skladatelů, jejichž hudbu si můžete poslechnout na festivalu Romantický Hrádek v Nechanicích. Osmnáctý ročník plný klasické a romantické hudby začal už ve čtvrtek a pokračuje do neděle. Díla hudebních mistrů v podání našich i zahraničních významných koncertních umělců si poslechnete v reprezentačních sálech zámku. Dnes od 19 hodin je například na programu klavírní recitál Borise Krajného, který představí skladby Beethovena i Chopina. V sobotu Zlatý sál ve stejném čase rozezní Kaiser Quartett a v neděli od 17:30 hodin se můžete těšit na Jaroslava Kubitu, který zahraje na fagot a klavíristy Daniela Wiesnera. Vstupenky lze rezervovat na pokladně zámku až do neděle, půl hodiny před zahájením koncertu je také můžete koupit bez předchozího zamluvení. Lístek za plnou cenu vás vyjde na 300 korun, senioři zaplatí o stokorunu méně a snížené vstupné činí 150 korun.

Koncerty, tanec i běh přes lávku. Den Labe oslaví Hradec už dnes

Oblíbený Den Labe začíná na Eliščině nábřeží už dnes v 10 hodin dopoledne. Pestrý program, který zahrnuje workshopy, koncerty i taneční vystoupení potrvá až do 22:30. Na svátku Labe zahraje a zazpívá kapela Sabrage, Voxel či Pískomil se vrací, vystupovat bude i taneční skupina T-Bass. I letos bude ale zřejmě největším lákadlem akce tradiční běh přes Trubačovu lávku. První odvážlivci se po ní rozeběhnou už po šestnácté hodině. Startovat může každý, komu už bylo patnáct let. Registrovat se můžete na webových stránkách akce. Více informací o tradiční hradecké akci, která se každý rok těší nebývalé divácké účasti, si můžete přečíst v tomto článku.

Farmářské trhy začínají v sobotu od osmi ráno

Máte rádi čerstvé a lokální potraviny? Pak si určitě nenechte ujít sobotní Farmářské trhy v Gayerových kasárnách. Jako už tradičně tu začínají v 8 hodin ráno a končí v poledne. U desítek různých stánků tu můžete nakoupit potraviny farmářů z hradeckého regionu. Nebude chybět sezonní čerstvá zelenina a ovoce, nadýchané pečivo, cukrovinky či voňavé uzeniny. Vybírat můžete také z bohaté nabídky mléčných výrobků. U stánků zakoupíte jogurty s různými příchutěmi, tvarohy, sýry i samotné mléko. Trhy se konají v Hradci pravidelně od jara až do podzimu vždy každých čtrnáct dní. Na další se tak můžete těšit v sobotu 25. června.

Jak žili lovci mamutů? Ukáže archeopark ve Všestarech

Lovci mamutů navštíví Archeopark pravěku ve Všestarech už tento víkend. Otevřeno je v sobotu i v neděli vždy od 9 do 17 hodin. Na místě se zábavnou formou dozvíte, zda pravěcí lidé mamuty opravdu lovili a jakým způsobem. K tématu promluví i archeologové z Francie. Kromě toho vás ve Všestarech čeká spousta dalšího. Můžete se například zúčastnit kurzu štípání pazourku, ukázky rozdělávání ohně a používání pazourku, nebo například výroby šperků z mušlí a kamínků. Bohatý program slibuje i iniciační obřad se šamanem, malování na obličej symboly lovců mamutů i házení oštěpem. Akce je určena pro děti i dospělé. 

autor: hradeckralove.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do kostelů na koncerty, na náplavku na Den vody a Restaurant Day či do letního kina

I tento víkend bude v Hradci Králové a okolí nabitý zajímavými akcemi, vybrali jsme je pro vás. V královéhradeckých kostelích se bude zpívat, až do pondělí hostí Czech Choir Festival. Můžete vyrazit třeba na výstavu kaktusů, na farmářské trhy, do letního kina Širák, na Den…
Čtěte více

Den Labe: Přes řeku poběží naháči i závodníci v retro kostýmech

Akce s tradičně obrovskou diváckou účastí nebude chybět v Hradci Králové ani letos. Den Labe i tentokrát můžete oslavit na Eliščině nábřeží. A to už tento pátek. Odvážlivci se tu pokusí přeběhnout vodu po Trubačově lávce, ti méně odvážní si mohou užít koncerty,…
Čtěte více

Zveme: Těště se na otevřené rozárium, rybářské závody i lovce mamutů

Také tento víkend si můžete v Hradci Králové a okolí užít nepřeberné množství různých kulturních a sportovních akcí. Ty, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, jsme pro vás zahrnuli do naší tradiční páteční pozvánky. Zavítat můžete například do Archeoparku pravěku do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme