Štítky: | Den Labe Hradec Králové |

Den Labe: Přes řeku poběží naháči i závodníci v retro kostýmech

Přes Trubačovu lávku přeběhnou odvážlivci už v pátek
Přes Trubačovu lávku přeběhnou odvážlivci už v pátek

Akce s tradičně obrovskou diváckou účastí nebude chybět v Hradci Králové ani letos. Den Labe i tentokrát můžete oslavit na Eliščině nábřeží. A to už tento pátek. Odvážlivci se tu pokusí přeběhnout vodu po Trubačově lávce, ti méně odvážní si mohou užít koncerty, workshopy a taky pořádně fandit. Sobotní závody dračích lodí jsou zrušeny.

Běh přes Trubačovu lávku je oblíbená disciplína, která ani letos nebude chybět na Dni Labe. Účastníci se při ní pokouší přeběhnout 48 metrů dlouhou lávku a nespadnout při tom do vody. Málokomu se to podaří, ale o to větší podívanou si užívají diváci na břehu. Dvoudenní akce na Eliščině nábřeží startuje tento pátek v 10 hodin, program končí zhruba o půl jedenácté večer. Zábavný den si můžete užít i v sobotu od 8 do 16 hodin.

A co všechno vás čeká? Trubačova lávku má letos zbrusu novou kategorii. Přeběhnout se ji totiž pokusí 30 lidí startujících v kostýmu na téma retro. Nejnápaditější kostým vyhrává. Každý účastník má startovné zdarma, před akcí navíc dostane energy drink. Startovat mohou všichni od 15 let, na účastníky čeká plno cen.

Páteční den přinese i spoustu doprovodných akcí. Pro děti budou na místě připraveny skákací hrady, skluzavky, trampolíny, střelnice, strašidelný hrad či houpačky.

 

PÁTEK

10:00 - 13:00 T-BASS workshopy 13:30 - 15:00 T-BASS vystoupení

10:00 - 16:00 Den s … (Barák, Pole dance, Informační centrum)

16:30 - 17:30 Prezentace - Běh přes Trubačovu lávku

16:30 - 17:30 Koncert Pískomil se vrací

17:30 - 18:30 Starty účastníků – Běh přes Trubačovu lávku

18:30 - 18:45 Vyhlášení Trubačova lávka

19:00 - 20:00 Koncert Sabrage

21:00 - 22:00 Koncert Voxel

22:00 - 22:20 Sexshop.cz nude lávka pro odvážné 

22:30    Konec akce

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do kostelů na koncerty, na náplavku na Den vody a Restaurant Day či do letního kina

I tento víkend bude v Hradci Králové a okolí nabitý zajímavými akcemi, vybrali jsme je pro vás. V královéhradeckých kostelích se bude zpívat, až do pondělí hostí Czech Choir Festival. Můžete vyrazit třeba na výstavu kaktusů, na farmářské trhy, do letního kina Širák, na Den…
Čtěte více

Zveme: Páteční noc otevře brány kaplí a kostelů

Víkend klepe na dveře a přináší hned několik zajímavých akcí v Hradci Králové a jeho blízkém okolí. Několik zajímavých tipů najdete i v naší tradiční páteční pozvánce. Zavítat můžete například na festival Romantický Hrádek do Nechanic, vypravit se (klidně i na kole)…
Čtěte více

Zveme: Těště se na otevřené rozárium, rybářské závody i lovce mamutů

Také tento víkend si můžete v Hradci Králové a okolí užít nepřeberné množství různých kulturních a sportovních akcí. Ty, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, jsme pro vás zahrnuli do naší tradiční páteční pozvánky. Zavítat můžete například do Archeoparku pravěku do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme