Zveme: Do kostelů na koncerty, na náplavku na Den vody a Restaurant Day či do letního kina

V hradeckých kostelech budou zpívat mimo jiné i Gentleman Singers.
V hradeckých kostelech budou zpívat mimo jiné i Gentleman Singers. | autor: gentlemansingers.cz

I tento víkend bude v Hradci Králové a okolí nabitý zajímavými akcemi, vybrali jsme je pro vás. V královéhradeckých kostelích se bude zpívat, až do pondělí hostí Czech Choir Festival. Můžete vyrazit třeba na výstavu kaktusů, na farmářské trhy, do letního kina Širák, na Den vody a Den Labe nebo ochutnávat speciality na Restaurant Day. Archeopark ve Všestarech v sobotu obsadí Římané, Hrádkem u Nechanic bude znít romantická hudba, na Biřičce odstartuje běh pro Paměť národa a v centru Hradce slavnostně odhalí nový památník Jana Gayera.

Czech Choir Festival 

Festival Sborové slavnosti začal včera a potrvá až do pondělí. Díky své jedinečné koncepci se Czech Choir Festival již několik let řadí k největším a nejprestižnějším festivalům tohoto druhu v České republice. Každý rok je v hradeckých kostelech věnován jiným kategoriím sborů - chlapecké, smíšené, mládežnické sbory, vokální soubory atd. Na jubilejním patnáctém ročníku festivalu se představí vokální soubory a komorní sbory nejen z Česka, ale především ze zahraničí. Vzácným hostem letošních Slavností bude Paul Phoenix, držitel ceny Grammy a bývalý člen světoznámých King’s Singers.V sobotu od 18 hodin proběhne Galakoncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie, na kterém sbory již tradičně předvedou skladbu, kterou během tří festivalových dní v Hradci Králové secvičí. Tento rok se nácviku ujme dirigent Roman Válek. Společnou skladbou bude tentokrát dílo Čtyři písně o Marii od Bohuslava Martinů. 

Římané v archeoparku

Římané na okraji impéria je téma sobotního programu v Archeoparku pravěku ve Všestarech. Od 9 do 18 hodin můžete zjistit více o tom, že římské legie na naše území opravdu vstoupily, přestože nebylo nikdy součástí Římské říše. Komentovaná interaktivní projekce k tématu začíná v 11 a v 15 hodin. Setkání s legionáři – představení výbavy tábora legionářů s možností vyzkoušení výzbroje bude obohaceno o scénky a ukázky. Bude připravena římská herna pro malé i velké, zkoušení římských oděvů pro děti či ochutnávka římského vína. Grilovat se bude vepřová kýta. 

Výstava kaktusů

Na Náměstí 28. října pořádá Klub kaktusářů v Hradci Králové ve spolupráci se zahradníky z SŠSOG Hradec Králové výstavu kaktusů. Začala již včera a končí v sobotu. Výstava probíhá v partystanu v prostoru u obchodního domu Tesco a otevřeno je od 7 do 19 hodin, v sobotu od 7 do 16 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Den vody a Den Labe

Spojení dvou akcí Den Vody a Den Labe přinese pestrý a zábavný program na Eliščině nábřeží, náplavce i na řece Labi.  Celodenní akce zaměřená pro školní děti, mládež a rodiny s dětmi se odehrává dnes na Eliščině nábřeží, dopolední část programu je určená pro mateřské a základní školy. Děti čeká zábavně-edukativní soutěž, při které navštíví 20 stanovišť, kde budou plnit úkoly zaměřené na témata vody, ekologie, památek a turistických zajímavostí. Odpolední část pak nabídne například taneční vystoupení, žonglování, koncerty, skákací hrad, kolotoč, skluzavku, šlapací buginy, pestrý dětský program, bumperball nebo malování na obličej. Na řece Labi vás čeká půjčení i závod paddleboardů, půjčovna lodiček, Labské kolesové parníčky a běh přes oblíbenou pohyblivou Trubačovu lávku.

Romantický Hrádek

Devatenáctý ročník festivalu klasické a romantické hudby se odehraje na zámku Hrádek u Nechanic. Díla hudebních mistrů v podání našich i zahraničních významných koncertních umělců si můžete poslechnout v reprezentačních sálech zámku. Dnes od 19 hodin vystoupí klasické dechové trio Jiří a Bohumil Šléglovi s klarinety a David Urban zahraje na fagot. V sobotu zahraje Bohuslav Matoušek na housle a Miroslav Sekera na klavír.

Farmářské trhy

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost pořádá i v letos oblíbené farmářsko-potravinářské trhy. Z Gayerových kasáren, které procházejí rekonstrukcí, se přesunuly do ulice Letců, vedle obchodního centra Atrium. Nakupovat tam můžete v sobotu od 8 do 12 hodin.

Hradec běží pro paměť národa

V sobotu v 8 hodin startuje na Biřičce běh pro Paměť národa. "Běžíme, abychom nezapomněli na osudy politických vězňů, válečných veteránů, přeživší holocaustu, disidentů a vůbec všech bojovníků za svobodu. Výtěžek Běhu pro Paměť národa umožní natočit a uchovat další stovky jejich příběhů. Běžíme v městských lesích za rybníkem Biřička." Start a zázemí běhu je na pláži rybníka u restaurace Pavlína. Vyberte si trať na pět nebo deset kilometrů, kterou vám změří profesionální časomíra. Pokud běh není vaším šálkem čaje, můžete se vypravit jen na krátkou, kilometrovou rodinnou trasu, kterou můžete absolvovat s kočárkem, pejskem na vodítku. 

Hastrman v letním kině

V sobotu od 21:30 hodin uvede letní kino Širák letošní český snímek Ondřeje Havelky nazvaný Hastrman: "Nic pro neplavce. Tam, kde šumí proud, se v 19. století rodí divná láska mezi osvíceným baronem a krásnou rebelkou, která ví, co chce. Romantická pohádka pro dospělé se zapovězeným vztahem, erotickou živočišností a farářem ranařem. Dle románu Miloše Urbana." Vstupné stojí 120 korun.

Restaurant day

Prostor Smetanova nábřeží před Cafe & music clubem NãPLAVKA se v neděli od 12 do 19 hodin změní ve velkou letní párty, kde budou na návštěvníky čekat desítky „gastronadšenců“ se svými stánky a bohatý doprovodný program jak pro děti, tak dospělé. Happening jídla, který umožňuje otevřít si na jeden den svou vlastní restauraci, kavárnu, čajovnu nebo třeba bistro a nabízet doma připravená jídla netradičním způsobem. Myšlenkou celé akce je sdílet radost z jídla a vaření, pobavit se, poznat nové přátele a vychutnat si společně den plný nevšedních gastronomických zážitků.

Odhalení památníku Jana Gayera

V neděli v 16 hodin Československá obec legionářská a statutární město Hradec Králové slavnostně odhalí obnovený památník padlým legionářům 4. československého střeleckého pluku a poručíka Jana Gayera, a to na křižovatce ulic Divišova a Československé armády v Hradci Králové. V 15 hodin vyrazí slavnostní pochod z Baťkova náměstí, Čelakovského ulicí, Masarykovým náměstím, Havlíčkovo ulicí, přes Tyršův most do Divišovy ulice.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Děti mohou závodit na kolách nebo se seznámit s Římany v archeoparku

Nadcházející víkend slibuje kulturní i sportovní vyžití. V sobotu se pojede dětský cyklistický závod JUNIOR cup Vojenské pojišťovny, ve všestarském archeoparku se chystá akce Po stopách Římanů. V letním kině Širák si můžete užít festival Na jednom břehu nebo vyrazit třeba…
Čtěte více

Zveme: Na koncerty, výlet s Bardotkou nebo festival sladkostí a zmrzliny

Na jaké víkendové akce se můžete v Hradci Králové těšit tentokrát? Výletní jízdy vlakem "s Bardotkou po východních Čechách" o víkendu pořádá Východočeská dráha. Čeká nás Den regionálních produktů v Šimkových sadech, Festival sladkostí a zmrzliny u Futura a hned několik…
Čtěte více

Zveme: Do Bílé věže zavítá Polednice. Bude fotbal, koncerty i Nábleší

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Třeba mimořádný symfonický koncert ve Filharmonii, na statku zahraje folková Severka. Na Bílou věž zavítá Polednice. Ve všestarském archeoparku se dozvíte vše o dobrodružné výpravě Monoxylon a vychutnat si můžete večerní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme