Zveme: Oslavte Valentýna, vezměte děti na karneval či pohádku

Dětské karnevaly se v Hradci Králové o víkendu konají hned dva.
Dětské karnevaly se v Hradci Králové o víkendu konají hned dva. | autor: Element

Jaké akce tentokrát nabídne víkend v Hradci Králové? V klubu Denoche dnes pořádají Valentýnskou párty. Začíná 16. ročník FamilyFestu - týdne nabitého přednáškami a událostmi pro manžele, rodiče, děti i pro svobodné. Na zimním stadionu bude opět bruslit veřejnost, vybrat si můžete hned ze dvou dětských karnevalů - v sobotu na Pouchově a v neděli v Element Kidspointu. Děti mohou vybírat také z několika pohádek - dvě se budou hrát v Adalbertinu, další uvede divadlo Drak.

Valentýnská párty v Denoche

Páteční svátek svatého Valentýna můžete oslavit třeba v hradeckém Denoche klubu. "Chceš se seznámit, poznat svoji lásku, nebo prostě jen zapařit s přáteli? Tohle je ten správný mejdan pro tebe! Speciální Valentýnské drinky, výzdoba. Hrajeme hudbu od A až po Z v podání DJ Pegase," vzkazují pořadatelé. Valentýnská párty pro starší 15ti let začíná ve 21 hodin, vstupné stojí 80 korun.

Dětský karneval na Pouchově

Sbor dobrovolných hasičů Pouchov ve spolupráci s Komisí místní samosprávy Pouchov - Věkoše a Svazem žen Vás srdečně zve na Dětský karneval v Katolickém domě na Pouchově. Začíná v sobotu v 15 hodin, vstupné stojí 20 korun, dospělí zaplatí 40 korun.

Dětský karneval v Element Kidspointu

Element KidsPoint ve Škroupově ulici v Hradci Králové pořádá karneval v neděli od 16 hodin: "Zveme všechny děti do 6 let v maskách všeho druhu na Dětský Karneval! Budeme zpívat, tančit, soutěžit a mít spoustu legrace. Připravujeme asi 30 minutový společný program a po něm si děti budou moci obejít také různá stanoviště. Malé děti, které se do společného programu nezapojí, budou mít zázemí v KidsPointu na koberci." Vstup je volný.

Veřejné bruslení v Hradci

Bruslení pro veřejnost na zimním stadionu v Hradci Králové se tento víkend koná v sobotu od 16 do 17:30 a v neděli od 15 do 16:30. Bruslení pro veřejnost stojí 50 korun na 1,5 hodiny, děti do deseti let zaplatí 30 korun a jejich doprovod desetikorunu, šatna je v ceně vstupného.

Pohádky v Adalbertinu

V sobotu od 10 hodin se v Adalbertinu - ve Studiu A hraje pohádka Pidižvíci loupežníci: "Veselá výpravná pohádková inscenace o tom, jak skřítkové Pidižvíci vyzráli nad zlou čarodějnicí Bahnolínou, která se usídlila v jejich Pomněnkovém království." Pro děti od čtyř let zahraje hradecký činoherní soubor Studio PH Pohádka. Délka představení je 45 minut, vstupné stojí 50  korun. V neděli od 10 hodin pak tamtéž děti uvidí pohádku O šípkové Růžence: "Pohádka o veselém království, o zpěvavé královně a o bojovném králi. Také o tom, jak nás mají rodiče rádi. O Růžence, Alíkovi a o jednom móóóóc zamilovaném princi. A o spoustě šikovných dětí, které nám s pohádkou pomohou." Zahraje pražské Divadlo Kejkle pro děti od tří let. Vstupné stojí 70 korun.

O dvanácti měsíčkách v Draku

Divadlo DRAK zve v sobotu od 16 hodin na známou pohádku. "Pro jahody? V lednu? Není to divné? A není spíš divné, když to někomu nepřipadá divné? Maruška žije v malé chaloupce se svou macechou a nevlastní sestrou. Ty se k ní nechovají vůbec hezky. Vrcholem pak je, když nebohou Maruškupošlou na mráz, aby jim přinesla třeba jahody. Co si chudák Maruška teď počne? Venku zuří sněhová vánice, psa by nevyhnal a k tomu ten nesplnitelný, hloupý úkol. Každý přece ví, že jahody v lednu nerostou. Nebo už to dávno nikdo neví?" Vhodné pro děti od 3 let, délka 40 minut.

Familyfest 2020

Důležitá část FamilyFestu jsou nedělní přednášky od 10 hodin v Bio Central, jejichž letošní motto je “Manželství za každého počasí”. FamilyFest je určen nejen manželům, ale také svobodným; je nejen pro nováčky ve vztazích, ale i veterány, kteří jsou zvídaví. V letošním roce se bude odehrávat také řada dalších doprovodných akcí, jejich seznam najdete na webu ff2020.element.cx. Jde například o karneval, diskusi nad knihami o manželství Books & Wine, Rodičovské rande a další. FamilyFest je každoročně organizován církví Element, která usiluje o přibližení křesťanského poselství srozumitelnou a přátelskou formou. Nedělní setkání Elementu jsou otevřeny všem lidem bez rozdílu vyznání, věřícím i nevěřícím, hledajícím a zkoumajícím.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na krajské dožínky a na ochutnávku burčáků

Tradiční Královéhradecké krajské dožínky o víkendu zaplní Šimkovy sady v Hradci Králové, můžete ochutnávat, nakupovat nebo přihlížet závodům v ručním stříhání ovcí. Bude se hrát hokej, na Novém Hradci se bude ochutnávat burčák a tichá vína, u Biřičky se poběží Modroběh na…
Čtěte více

Vánoční trhy v Hradci zpestří novinka. Umělé kluziště

Velké venkovní umělé kluziště letos oživí Vánoční trhy na Velkém náměstí. Bude se bruslit na ploše velké 28x14 metrů. Hradečtí zastupitelé minulý týden schválili 3,5 milionu korun, za které by měly technické služby pořídit samotné kluziště a další potřebné vybavení. Možnost…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude jezdit na kolech, závodit, běhat i ochutnávat

Druhý zářijový víkend se bude v Hradci Králové především sportovat. Čeká nás akce Město na kolech, mistrovství republiky v canicrossu se psy, cyklisté se utkají o Velkou cenu Hradce a běžci se chystají na Hradeckou pětku. Děti budou mít díky skautům vyžití na rytířském hradišti,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme