Zveme: O víkendu vás čeká dětský festival, bitva o hradiště nebo Festival sportu

Na Festivalu sportu si můžete vyzkoušet na 50 různých sportovních disciplín.
Na Festivalu sportu si můžete vyzkoušet na 50 různých sportovních disciplín. | autor: Festival sportu

Kam se chystáte o víkendu? Pokud stále nevíte, třeba vás inspiruje naše pozvánka s tipy na akce v Hradci Králové. Dnes se například můžete podívat na Eliščino nábřeží na akci s názvem Bezpečné nábřeží. Uvidíte ukázky zásahu záchranářského vrtulníku, simulovanou dopravní nehodu s vyproštěním osob nebo policejního psa, který skočí do Labe, aby chytil pachatele. Vydat se můžete na farmářské trhy, v divadle bude vernisáž obrazů Václava Zemana a na Bílou věž můžete i v noci. O Rytířské hradiště v Malšovicích se strhne velká bitva a koná se také první ročník Dětského festivalu Pohoďáček. Sportovní nadšenci mohou navštívit Festival sportu nebo si užít akci Město na kolech.

Bezpečné nábřeží 

Program Bezpečného nábřeží začne v 9 a skončí v 19 hodin na Eliščině nábřeží. Jeho součástí budou ukázky současné i historické techniky hasičského záchranného sboru, policie, zdravotnické záchranné služby, celní správy, vodních záchranářů, horské služby či městské policie. "Doprovodný program zájemcům nejen z řad dětí ukáže, jak se správně zachovat v krizových situacích. Součástí programu bude i nábor nových dárců kostní dřeně,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. Můžete si vyzkoušet nácvik neodkladné resuscitace a první pomoci. Policejní pes skočí do Labe, aby zadržel prchajícího pachatele. Své schopnosti předvedou také členové potápěčské a lezecké skupiny hasičů, pořádková jednotka zasáhne proti skupině protestujících. Hradečtí strážníci předvedou ukázky ze služební kynologie a sebeobrany. Pro děti bude připraven sportovní koutek a napínavou podívanou se stane závod dračích lodí, ve kterém se utkají posádky jednotlivých složek IZS. 

Vernisáž v divadle

Sobotní vernisáž obrazů Václava Zemana, kterou hradecké Klicperovo divadlo otevře novou divadelní sezonu, začne v 18:15 v Galerii u Klicperů. Na kytaru zahraje Antonín Pevala a úvodního slova se ujme Stanislav Brouček.

Farmářské trhy

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost v letošním roce pořádá oblíbené farmářsko-potravinářské trhy v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium, protože Gayerova kasárna procházejí rekonstrukcí. Nakupovat můžete tuto sobotu od 8 do 12 hodin.

Noční prohlídka na Bílé věži

Na mimořádných nočních prohlídkách Bílé věže spatříte město Hradec Králové z ptačí perspektivy a v působivém nočním osvětlení. Noční prohlídka se uskuteční tuto sobotu od 20 do 24 hodin. Poslední prohlídka začíná hodinu před zavírací dobou a počet návštěvníků věže je v jednom okamžiku omezen na 30.

Dětský den s bitvou o hradiště

V sobotu od 10 hodin na Rytířském hradišti v hradeckých městských lesích začíná dobrodružství pro děti: "To pravé dobrodružství číhá venku, pojď ho s námi zažít! Zahrej si dobrodružné hry, vyzkoušej si práci s pilou, zdolej vodní lávku, upeč si hada, najdi cestu bez mobilu, zažij lanové aktivity pro malé i odvážné, pomoz dobít hradiště!" Hromadná bitva o hradiště s papírovými koulemi začíná v 11 a 16 hodin.

Dětský festival Pohoďáček

Rodinné centrum Pohoda z Malšovic zve první poprázdninovou neděli na první ročník Dětského festivalu Pohoďáček. Konat se bude v Čajkovského ulici, kde sídlí nezisková organizace PROSTOR PRO, a startuje v 10 hodin. "Akce je určena pro všechny generace. Bohatý program je připraven po celý den až do 19 hodin a zahrnuje opravdu pestrou škálu aktivit od výroby barefootových sandálů přes kouzelnické umění až po tetování do pomerančů. Vstup na akci je zdarma," zvou pořadatelé. Těšit se můžete na divadelní vystoupení, kouzelnické show, hudební vstupy, taneční vystoupení, agility s pejsky, workshopy s tvořením pro dospělé i pro ty nejmenší, přednášky na téma recyklace a domácí ekologie nebo sportovní aktivity.

Festival sportu

Festival sportu se bude konat v neděli v Jiráskových sadech od 10 do 18 hodin a je zdarma. Více než čtyři desítky královéhradeckých sportovních organizací budou prezentovat svoji činnost a návštěvníci si na vlastní kůži mohou vyzkoušet na 50 druhů známých, či méně známých sportovních odvětví, mimo jiné třeba pole dance, golf, veslování na trenažéru, softball, pétanque, squash v nafukovacím squashovém kurtu, atletické disciplíny na mobilním dětském atletickém minihřišti, jízdu na kajaku nebo kanoi, hokejbal v mobilní hokejbalové arén nebo zdolat překážkovou dráhu, která bude napodobeninou v současnosti tolik oblíbených extrémních překážkových závodů. "Pro ty nejaktivnější účastníky je v rámci projektu Festival sportu připravena hra s názvem Hradecký dvanáctiboj, ve které mohou získat při vyzkoušení minimálně 12 druhů libovolných sportů a odevzdání hrací karty ve stánku hlavního organizátora drobnou odměnu," vzkazují organizátoři. 

Město na kolech 

Již XVII. ročník akce Město na kolech se koná v neděli na hradeckém Eliščině nábřeží. Cyklistická vyjížďka městem po vyznačené a bezpečné trase je spojená s kulturním a sportovním programem. Této akce se mohou zúčastnit všichni od nejmenších dětí na odrážedlech až po seniory na cyklistických veteránech. Startuje se od 10 do 11 hodin od plaveckého bazénu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Co nabídne 27. ročník festivalu Jazz Goes to Town v Hradci Králové?

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby. V termínu od 12. do 16. října se na různých místech Hradce Králové už po sedmadvacáté uskuteční mezinárodní hudební…
Čtěte více

Návštěvnost hradeckých památek se letos nakonec vyhoupla do příjemných čísel

Letošní léto nebylo příliš laskavé k provozovatelům koupališť. Hradecká Flošna například zažila tu nejhorší sezónu za svoji existenci. Jednak za to moho počasí a pak také protikoronavirová opatření, která obzvlášť v červnu kapacitu limitovala. Oproti tomu turistická sezóna se v…
Čtěte více

Zveme: Na fotbal, hokej, muzejní noc, dožínky i cizokrajné festivaly

Z víkendových akcí si v Hradci Králové tentokrát vybere opravdu každý. Sportovní nadšenci mohou fandit hradeckým hokejistům a fotbalistům. Vyrazit můžete na do muzeí, které se otevřou i v noci, nebo na krajské dožínky do Šimkových sadů. Hned dva festivaly přiblíží cizí kultury -…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme