Zveme: O prvním adventním víkendu se vypravte na trhy i na vánoční prohlídku Bílé věže

Muzejní trhy začínají už dnes
Muzejní trhy začínají už dnes | autor: muzeumhk.cz

Konečně je tu pátek a pomalu klepe na dveře vytoužený víkend. Tentokrát navíc první adventní. V Hradci Králové si proto určitě nenechte ujít adventní trhy a také nový prohlídkový okruh prosycený Vánocemi na Bílé věži. O víkendu se koná také Festival francouzských filmů, který právě v sobotu a v neděli nabídne divákům ty nejlepší snímky. Naším dalším dnešním tipem je veřejné bruslení na zimním stadionu, které si užijí jak děti, tak jejich rodiče. Kromě toho se už dnes večer koná benefiční večer na pomoc dobré věci a v neděli vypukne dlouho očekávaný zápas Hradce se Spartou.  

Na Bílé věži od neděle startuje nový vánoční prohlídkový program

První adventní neděli připomene zbrusu nový vánoční prohlídkový program na Bílé věži. Při výstupu na historickou dominantu městě na Velkém náměstí se mimo jiné dozvíte, jak náročné je vytvořit figurky do betléma nebo jaké vánoční zvyky se v Čechách tradují. Kromě vánočního okruhu na opravené Bílé věži nechybí fotografie a videa a na samém vrcholu samozřejmě nezapomenutelný výhled. Prohlídku můžete navštívit od neděle 27. listopadu do 6. ledna.

Tradiční trhy i muzea nabídnou desítky stánků s perníky, svíčkami i věnci

Adventní náladu můžete nasát také na sedmadvacátém Adventním muzejním trhu. Ten se koná v pátek od 15 do 20 hodin, v sobotu 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 16 hodin přímo v budově muzea. Co vás tu čeká? Zakoupit si tu budete moci třeba řadu drobných dárků z tradičních ale i netradičních materiálů i řemeslníků. „Těšit se můžete na perníky, šperky, výrobky z keramiky, dřeva, skla, kůže nebo kovu, patchwork, paličkovanou krajku a další textilní výrobky, modrotisk, svíčky ze včelího vosku, přírodní mýdla, vánoční slaměné a foukané skleněné ozdoby - perličkové i klasické tvary, adventní věnce a mnoho dalšího,“ zve na tradiční trhy muzeum.

ProstorPro zve na Benefiční večer, výtěžek pomůže dobré věci

Na v pořadí už pátý roční Benefičního večera zve tento pátek od 19 do Divadla Drak nezisková organizace Prostor Pro. Kromě příjemného zážitku v podobě kulturního dua Kieslowski se můžete těšit i na spoustu zábavy a samozřejmě na to, že můžete vykonat i dobrý skutek. Výtěžek z akce bude totiž použit na preventivní programy „neziskovky“.  Ani letos v programu nechybí aukce darovaných kulturních předmětů. Mezi těmi jsou letos například autorské šperky, fotografie či další zajímavé předměty. Vstupenky zakoupíte na pokladně Divadla Drak, v Informačním centru Hradec Králové nebo přes rezervační portál www.hkpoint.cz. Více informací a přesný program akce najdete v tomto článku.

Na zimním stadionu se bruslí celý víkend

Nemůžete se už dočkat zimních radovánek? Tak se tento víkend vypravte do malé haly na zimní stadion, kde už je připraven led na veřejné bruslení. Otevřeno je v sobotu od 16 do 17:30 hodin a také v neděli od 15 do 16:30 hodin. Děti do deseti let za vstup zaplatí 20 korun, ostatní 30 korun. Doprovod nechá na kase desetikorunu. Na zimním stadionu se bruslí každý víkend, časy vždy najdete na našem webu.

Kino láká na Festival francouzského filmu

 Festival francouzského filmu běží v kině Bio Central i tento víkend. V pořadí už 19. ročník přináší hned několik premiérových titulů, lístek na ně koupíte za rovných sto korun.  „Mezi předpremiérami zazáří také francouzsko-český koprodukční snímek Tanečnice debutující režisérky Stéphanie Di Giusto uvedený v Cannes v soutěžní sekci Un certain regard. Festival potěší rovněž milovníky animované tvorby filmem Červená želva, který si z letošního festivalu v Cannes odnesl zvláštní cenu poroty,“ zve na festival kino. Nabídka je ale mnohem pestřejší. V sobotu i v neděli kino promítne po třech francouzských snímcích, na další filmy pak budete moci zajít až do středy.

Nedělní zápas se Spartou je rizikový, počítejte s bezpečnostními prohlídkami

V neděli od 13 hodin se v Hradci můžete těšit na duel se Spartou. Očekávaný zápas je klasifikován jako rizikový. I proto bude v neděli hlediště na Malšovickém stadionu upraveno. „Příznivcům domácího celku FC Hradec Králové bude vyhrazena celá západní tribuna a část východní s koncem u novinářského a VIP sektoru. Dál se majitelé vstupenek nedostanou ani přes tribunu, ani podél budovy, jako tomu bylo při utkání se Slavií. Do těchto sektorů bude přístup vchodem od Orlice. Příznivcům nedělního soupeře, tedy Spartě Praha, bude vyhrazen jednak tzv. kotel, a jednak zbylá část východní tribuny. Do těchto prostorů bude přístup výhradně branou od „sauny“, tedy od II. silničního okruhu,“ popisuje na svých stránkách klub. Vzhledem k rizikovosti utkání budou zvýšeny bezpečnostní prohlídky na všech vchodech, proto klub žádá všechny svoje fanoušky, aby na utkání přišli s dostatečným časovým předstihem, tedy zhruba v 11.30 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více

Mobilní klub bude pomáhat dospívajícím, kteří se potulují po Hradci

První mobilní klub pro děti a dospívající by mohl v budoucnu brázdit ulice Hradce. Pomáhal by jim přímo v ulicích zvládat potíže, které jsou typické v dospívání. Právě 9. prosince startuje hradecká kampaň, během které můžete na rozjezd mobilního klubu přispět finanční částkou.…
Čtěte více

Letní kino Širák zahájí sezonu s Frediem Mercurym

Tuto sezónu zahájí letní kino Širák v Hradci Králové hudebním filmem Bohemian Rapsody. Promítat se bude ve středu 5. června ve 21:30. Diváci v letním kině u řeky Orlice uvidí během tří měsíců na pět desítek filmů. Pravidelné promítání skončí na konci srpna. Návštěvnost kina…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme