Mobilní klub bude pomáhat dospívajícím, kteří se potulují po Hradci

Vedoucí NZDM KLÍDEK Gabriela Lepková (vlevo) a terénní pracovnice Kateřina Podlipná.
Vedoucí NZDM KLÍDEK Gabriela Lepková (vlevo) a terénní pracovnice Kateřina Podlipná. | autor: PROSTOR PRO

První mobilní klub pro děti a dospívající by mohl v budoucnu brázdit ulice Hradce. Pomáhal by jim přímo v ulicích zvládat potíže, které jsou typické v dospívání. Právě 9. prosince startuje hradecká kampaň, během které můžete na rozjezd mobilního klubu přispět finanční částkou. Jak to přesně udělat i jak bude mobilní klub fungovat, se dočtete v článku.

Rozvod rodičů, šikana, návykové látky nebo obtížné vztahy ve vrstevnické skupině - jen zlomek témat, která řeší pracovníci Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež KLÍDEK. Neztratit se v dospívání je v této uspěchané době někdy těžší, než by se mohlo zdát. Zvládat lépe rizika dospívání pomůže hradeckým dětem a dospívajícím již druhým rokem dárcovská kampaň #davamprostor.

Ta odstartovala na začátku prosince a stojí za ní malšovická neziskovka PROSTOR PRO. David Petr, ředitel organizace, vidí smysl kampaně především ve zviditelnění tématu rizik dospívání a nutnosti na ně správně reagovat: “S #davamprostor upozorňuje na důležitost, potřebnost a také efektivnost kvalitní sociální práce s dospívajícími, kteří jsou riziky dospívání ohroženi.”

Mobilní klub pomůže dětem, co se toulají po ulicích

V Hradci Králové přitom takových dětí není málo. V PROSTOR PRO jen letos pomohli už půl tisícovce dospívajících. Zlepšit situaci má podle Gabriely Lepkové, vedoucí KLÍDKU, plánovaný start prvního mobilního klubu pro děti a dospívající v ulicích Hradce Králové, na který je kampaň zaměřena. “Mobilní klub dokáže reagovat na potřeby mladých lidí, kteří se bezhlavě toulají po obchodních centrech nebo mrznou v parcích, protože všude je to lepší než doma nebo ve škole. Vytváří bezpečný a vhodný prostor pro trávení volného času, ve kterém lze vyřešit trápení i průšvih a zvládnout tak přechod do dospělosti bez zbytečných a velkých pádů.”

Získat Hradečáky pro to, aby rozjezd mobilního klubu sami podpořili drobným darem, je podle Marka Nagye, koordinátora, hlavní výzvou kampaně. “Už od pondělí 2. prosince může kdokoliv podpořit kampaň online darem na webu www.davamprostor.cz  a od 9. do 16. 12. také koupí vánoční ozdoby nebo placky u pokladen v kavárnách CrossCafe, které jsou hlavním partnerem kampaně, a u dalších partnerů v Bez obalu HK, Bio Central a Fox Gallery.”

S kampaní jsou spojeny také doprovodné akce: Výstava velkoformátových fotografií v pobočkách CrossCafe Hradec Králové, První hradecký kavárenský kvíz a benefiční improshow populární divadelní skupiny Paleťáci”.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradečtí senioři mají novou klubovnu v Mánesově ulici

Hradecká organizace spolku Senioři ČR sídlí od minulého týdne na nové adrese. V Mánesově ulici č.p. 780 mohou nyní využívat zázemí o rozloze bezmála 200 metrů čtverečních se zasedací místností, kanceláří či moderně vybavenou klubovnou. Prostory, které jsou v majetku…
Čtěte více

Dříve narození se mohou těšit na svůj klub. Dřevěnka se bude otevírat za pár dní

Hradec Králové je město, které se snaží přispívat k seniorům k lepšímu životu. Ať už to jsou preventivní programy, které pořádá městská policie, sportovní hry pro seniory nebo třeba kurzy, kde se senioři učí pracovat s počítačem. V loňském roce Hradec získal dokonce nejvyšší…
Čtěte více

Malšovicemi projde lampiónový průvod s pohádkovými bytostmi

Obecně prospěšná společnost PROSTOR PRO letos slaví 18. narozeniny a při té příležitosti Hradcem Králové putuje výstava fotografií z činnosti organizace. V říjnu je v nákupním centru Aupark a pak se přesune do centra města a bude například i v Bio Central.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme