Zveme: Naučte se tango, vyražte na adventní workshopy nebo do divadla v noci

Noc divadel v hradeckém divadle Drak.
Noc divadel v hradeckém divadle Drak. | autor: Divadlo Drak

Víkend opět nabídne rozmanité kulturní i sportovní akce v Hradci Králové. Můžete fandit hradeckým hokejistům, vyrazit v noci do divadla Drak nebo se naučit tancovat argentinské tango. Adventní workshopy jsou v plánu hned dva, v Muzeu východních Čech a v Adalbertinu, kde si můžete vyrobit vlastní adventní věnec a další dekorace.

ADVENTNÍ WORKSHOP

Trhy Stromovka hostí v sobotu od 10 hodin workshop, na kterém si můžete vytvořit adventní věnec nebo další dekorace na stůl. Na místě zakoupíte základní korpus z chvojí a pod vedením zkušených floristek vytvoříte a dozdobíte adventní věnec dle svého přání. Součástí adventní akce budou stánky s nabídkou originálně ručně šitých kousků oblečení a vánočních dekorací. Trhy Stromovka nabízí obyvatelům Třebše a blízkého okolí několik specializovaných obchodů s kvalitními lokálními i zahraničními produkty.

HOKEJISTÉ VYZVOU PLZEŇSKOU ŠKODOVKU

Ve 29. kole Tipsport extraligy se utká Mountfield HK a HC Škoda Plzeň. Zápas začíná dnes v 18 hodin na hradeckém zimním stadionu.

NOC DIVADEL V DIVADLE DRAK

Divadlo DRAK se v sobotu od 17 hodin otevře svým věrným divákům i těm, kteří do divadla běžně nechodí. "Pro větší návštěvníky od 17.00 uvedeme na studiové scéně divadla divadelní road movie inspirovanou beatnickou generací Cesta. Menší návštěvníci se mohou zúčastnit ve stejný čas divadelně-výtvarného workshop v Labyrintu Divadla Drak." Poté se můžete již společně vydat na prohlídku stálé expozice Příběh Draku 1958-2018, která mapuje šedesátiletou historii divadla či do nově otevřené interaktivní rodinné výstavy Továrna na utopii. "Od 19:30 pak nahlédneme do historie divadla ve společnosti jednoho z nejpovolanějších, Jiřího Vyšohlída, dlouholetého člena souboru divadla, herce, režiséra a skladatele. Ten Vám v rámci projektu Biograf Drak promítne záznam starší drakovské inscenace Strakonický dudák a celým večerem Vás provede."

TANGO SOBOTA

V sobotu od 13 hodin v hradeckém Adalbertinu na Třídě ČSA můžete vyzkoušet argentinský tanec tango: "Přidejte se k nám na lekci argentinského tanga pro začátečníky, kde se seznámíte s jeho podstatou a jedinečností. A pokud se vám tanec zalíbí, můžete navštěvovat naše pravidelné kurzy patřičné úrovně. Máte-li začátky za sebou a rádi byste své zkušenosti obohatili, připravili jsme pro vás lekce pro pokročilé s navazující praktikolongou."

MUZEJNÍ NEDĚLE - PŘIPRAVME SE NA ADVENT 

"Při listopadové muzejní neděli se společně připravíme na příchod adventu. Budeme si povídat o adventních zvycích a postavách, které se v této době objevují. Některé z nich dokonce možná přijdou k nám do muzea, ukážou nám své kostýmy a předvedou svoje strašení," vzkazují pořadatelé z Muzea východních Čech. Z kapacitních důvodů je počet návštěvníků omezen, nutná je rezervace. Program je vhodný pro děti 5-8 let. Vstupné děti do 6 let 20 Kč, děti nad 6 let 70 Kč, dospělí 90 Kč. Dopoledne je program naplánován od 10 do 12 hodin, odpoledne začíná ve 14 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Víkend ve znamení letních koncertů, nočního koupání, sladkostí a zmrzliny

Víkend v Hradci Králové slibuje pravé letní radovánky. Můžete vyrazit na Festival sladkostí a zmrzliny nebo na noční koupání na hradecké koupaliště Flošna. Bude se hrát fotbal - Votroci vyzvou Teplice, bude se koncertovat i ochutnávat víno. Do historického centra můžete vyrazit…
Čtěte více

ZVEME: Do letního kina, latino tančírny, na divadlo, koncerty i fotbal

Co nabídne Hradec Králové o víkendu? Kulturu i sport, bude se hrát fotbalové utkání i promítat fotbalové mistrovství. Amfiteátr na Chlumu zve na divadelní komedii, letní kino Širák hned na dva filmy, Šrámkův statek na koncert.
Čtěte více

ZVEME: Za dobré vysvědčení zdarma do aquacentra i do muzea

Začínají letní prázdniny a školáci je mohou zahájit v hradeckém aquacentru, které láká za dobré vysvědčení na volný vstup, nebo v hradeckém Muzeu východních Čech, které oslaví konec školního roku hledačkou inspirovanou motivy z výstavy Míly Fürstové. Dnes končí mezinárodní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme