Zveme: Na lampionovou slavnost či výstavu modelů železnic

Kam o víkendu vyrazit v Hradci Králové? Třeba na výstavu modelů železnic na hlavním nádraží nebo na lampionovou slavnost na hřišti Plácek. V Aldisu bude mít koncert Helena Vondráčková. Muzeum otevírá novou výstavu Vánoční variace. Hradečtí hokejisté vyzvou Olomouc, fotbalisté zase ostravský Baník.

VÁNOČNÍ VARIACE V MUZEU

Muzeum východních Čech zve od 5. listopadu až do 6. února 2022 na výstavu Vánoční variace, která představí návštěvníkům historické vánoční ozdoby ze sbírky Věry Dvořáčkové a také různorodou tvorbu současných výrobců ozdob z oblasti severovýchodních Čech.

HOKEJISTÉ SE UTKAJÍ S OLOMOUCÍ

Hokejový zápas 22. kola hokejové Tipsport extraligy mezi MOUNTFIELD HK a HC OLOMOUC se odehraje v pátek v 18 hodin v ČPP Areně v Hradci Králové.

VOTROCI VYZVOU BANÍK

V sobotu hostí Votroci v rámci 14. kola FORTUNA:LIGY FC Baník Ostrava. Na utkání v Mladé Boleslavi bude klub opět vypravovat dopravu pro fanoušky z Hradce Králové a zpět.

LAMPIONOVÁ SLAVNOST PRO POHODU

V pátek od 16 hodin pořádá Prostor PRO v ulici Čajkovského 1861 lamponovou slavnost. Po loňském odloženém ročníku se rodiče s dětmi mohou těšit na upravený formát akce. Namísto průvodu je čeká klikatá lampionová stezka s hádankami a spousta světelných aktivit přímo na hřišti PLÁCEK. Malí lampioňácci si vyzkouší rozsvěcování lucerniček, přidají své vzkazy na plot přání, uvidí okolí nasvícené barevně speciálními reflektory a užijí si hravý listopadový podvečer.

HELENA VONDRÁČKOVÁ: VZHŮRU K VÝŠKÁM TOUR

Legenda české populární hudby Helena Vondráčková vyjede na podzim na odložené česko-slovenské turné, které mělo původně začít na jaře, ale kvůli koronavirové krizi ho zpěvačka přeložila. V pátek od 19 hodin v Kongresovém centru Aldis. "Ani v této těžké době to nevzdávám a pevně věřím, že se budeme moci setkat na koncertech... Rozhodla jsem se celé turné pojmenovat Vzhůru k výškám. Netřeba asi dodávat, že jsem se nechala inspirovat názvem mého velkého hitu z filmu S tebou mě baví svět," vzkazuje Helena Vondráčková.

PODZIMNÍ VÝSTAVA MODELŮ ŽELEZNIC

Na hradeckém hlavním nádraží o víkendu začíná 36. podzimní Výstava modelů železnic. Otevřeno bude od soboty 6. listopadu do středy 17. listopadu, ve všední dny od 14 do 18 hodin (předem objednané skupiny od 10 osob možno ve všední dny už od 9 hodin; objednávky na tel. 721 779 956), soboty, neděle a svátek od 9 do 18 hodin. Uvidíte nové klubové TT kolejiště Kamenice, H0 kolejiště Vysočina, dále unikátní H0 kolejiště Southwest USA a ve vitrínách modely železničních vozidel, jak rukodělné, tak tovární vroby a také ukázku zahradní železnice PIKO. Po celou dobu výstavy budou všechna vystavená kolejiště v provozu. Přístup na výstavu je z prvního nástupiště.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na dětský den, studentský festival, závody i burgery

Jaké akce slibuje víkend v Hradci Králové? Na Bílou věž zavítá sama královna, aby děti provedla a pasovala je na prince a princezny. Bude se konat krajská výstava psů, u Futura bude celý víkend možné ochutnat všechny možné druhy burgerů a dalších dobrot. Můžete vyrazit na dětský…
Čtěte více

Zveme: Na hradecká nábřeží se sjedou řemeslníci, skláři i milovníci dobrého jídla

O víkendu bude živo především na hradeckých nábřežích a náplavkách. Na Tylově nábřeží se můžete v pátek přiučit na kurzech dovednostem od mistrů sklářů, v sobotu se tam koná tradiční Nábřeží řemeslníků. Smetanovo nábřeží zase bude žít jídlem a bude hostit Mint market. Sportovci…
Čtěte více

Zveme: Na Den rodiny, noční koloběžkování či některý ze závodů

Víkend bude v Hradci Králové nabitý především sportovními akcemi. Hradubický běh se dvěma starty z Hradce a z Pardubic má společný cíl v Čeperce. Na Biřičce startuje smíšený závod dvojic Hradecký koloběh, kdy jeden z dvojice jede na kole a druhý běží. Na Stříbrném rybníku se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme