Zveme: O víkendu můžete pouštět draky nebo zajít na koncert

Hostinec Malý růžek v Hradci Králové zve na Irský večer.
Hostinec Malý růžek v Hradci Králové zve na Irský večer.

Nadcházející víkend v Hradci Králové nabídne pestré kulturní i sportovní akce. Fanoušci hradeckých hokejistů mohou fandit během zápasu proti brněnské Kometě. Vybírat můžete hned z několika koncertů, koncert zakončí také festival Francouzské dny. Děti můžete vzít na Festiválek pro celou rodinu nebo na drakiádu.

HOKEJISTÉ VYZVOU BRNO

Ve 20. kole Tipsport extraligy se utká domácí Mountfield HK s HC Kometa Brno. Zápas začíná v pátek v 18 hodin na zimním stadionu v Hradci Králové.

IRSKÝ VEČER S KAPELOU CRANN

V pátek od 20 hodin zve hradecký Hostinec Malý růžek na Irský večer na Malém Růžku. Kapela Crann vám zahraje své oblíbené písničky z Irska, Skotska a Bretaně. 

FESTIVÁLEK PRO CELOU RODINU

Lesní klub U Tří veverek zve na sobotní festiválek od 14 hodin: "Těšit se můžete na tvořivé dílny, logopedickou pohádku, taneční divadlo Honzy Pokusila. Také na čajovnu, kavárnu, domácí občerstvení, hand made stánek a samoobslužný bazárek dětského oblečení." Festiválek pro celou rodinu se koná na zahradě lesního klubu U Tří veverek. Vstupné: dospělí 100 Kč, děti zdarma.

ZAKONČENÍ FESTIVALU FRANCOUZSKÉ DNY

"Pojďme co nejlépe zakončit festival Francouzské dny v Hradci Králové 2021 – literárně a hudebně! V první části večera proběhne literární setkání od 17 hodin s francouzsko-českou autorkou Lenkou Horňákovou-Civade. Povídání ve francouzštině bude tlumočeno do češtiny. V druhé části večera nás dostanou do uvolněné a festivalové nálady rytmy harmoniky a jávy skupiny Café Baret: zpěvačka a akordeonistka Jessica May a kytaristka a pianistka Eva Kroupová. Toto duo vám zahraje hudební předpremiéru jejich nového alba „Le carrousel“. Kde? V hradecké kavárně Artičok na Třídě Karla IV. Vstupné je 60 Kč. Kapacita kavárny je omezená, proto si rezervujte místo na

DRAKIÁDA

V neděli se panelka na Novém Hradci Králové zaplní draky. Zábavné rodinné odpoledne na louce u „panelky“ z Moravského Předměstí na Nový Hradec Králové začíná v 15 hodin. "Čeká nás pouštění draků a zajímavé úkoly s dračí tematikou. Místo je v dosahu MHD (konečná zastávka autobusů č. 20, 23, 24, 33 a trolejbusů č. 4 a 27 Pod Strání nebo zastávka trolejbusů č. 1 a 2 Nový Hradec Králové), cesta bude značena letáčky." Vstupné je dobrovolné.

HUDBA MÉHO SRDCE

Regionální ukrajinský spolek ve východních Čechách Vás srdečně zve na tradiční koncert "Hudba mého srdce", který se uskuteční v sobotu od 17 hodin v hradeckém Kongesovém centru Aldis. Akce se koná pod záštitou primátora Alexandra Hrabálka a zakončí 9. ročník Dnů ukrajinské kultury 2021 v Hradci Králové. Registrace je nutná na tel. 776 584 232.


Zobrazit všechny akce na tento víkend

 


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: O víkendu můžete dlabat dýně nebo strávit den s myslivci

Víkend v Hradci Králové nabídne opravdu různorodé akce. Bude se závodit na kolách, hrát hokej, budou se dlabat dýně, do finále jde jazzový festival Jazz Goes to the Town. Můžete strávit zajímavý den s myslivci nebo si vyrobit betlém z kukuřičného šustí.
Čtěte více

Zveme: Na saunový festival, půl/maraton či koncert Vodnářského zvonu

Nadcházející víkend v Hradci Králové přinese spoustu zajímavých akcí. Fandit můžete hradeckým hokejistům, vyzkoušet novou městskou hru Temnou tmou nebo si vychutnat tajuplné tóny Vodnářského zvonu na koncertu Společná věc. Můžete se zahřát během celovíkendového saunového…
Čtěte více

Zveme: Vyzkoušejte si řemesla, nahlédněte pod pokličku vědcům, pohrajte si s vláčky

Jako každý pátek jsme pro vás vybrali nejzajímavější víkendové akce v Hradci Králové. Tento víkend můžete vyrazit na Noc vědců, do které se zapojí hradecká univerzita, knihovna i hvězdárna. Koná se tradiční Nábřeží řemeslníků, soutěžit budou v Hradci mažoretky, na Bílou věž…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme