Zveme: O víkendu můžete dlabat dýně nebo strávit den s myslivci

V Hradci Králové se pojedou cyklistické závody.
V Hradci Králové se pojedou cyklistické závody.

Víkend v Hradci Králové nabídne opravdu různorodé akce. Bude se závodit na kolách, hrát hokej, budou se dlabat dýně, do finále jde jazzový festival Jazz Goes to the Town. Můžete strávit zajímavý den s myslivci nebo si vyrobit betlém z kukuřičného šustí.

HOKEJOVÝ ZÁPAS

Mountfield HK se dnes od 18 hodin utká s HC Vítkovice Ridera. Zápas 14. kola Tipsport extraligy v ledním hokeji se odehraje na hradeckém zimním stadionu ČPP Arena. Hradci se nyní daří, z posledních sedmi zápasů bral body v šesti případech a teď má teoretickou možnost jít do čela tabulky.

DÝŇOVÁ DLABAČKA

Zahradnictví Šťastný ve Věkošské ulici zve na celovíkendovou akci Dýňová dlabačka: "Dlabání dýní, podzimní atmosféra, chuťovky na občerstvení, podzimní dekorace a květiny. Těšíme se na Vás v Zahradnictví Šťastný v pátek od 8:00 do 18:00 hod, v sobotu a v neděli od 8:00 do 17:00 hod." 

MICHALBUM TOUR

"Milí moji Hradečáci, tak zas beru všechny instrumenty a vyrážím do světa zjistit, jestli ty moje písničky ještě někoho bavěj," vzkazuje před pátečním koncertem Michal Horák. Zahraje v hradeckém AC klubu od 19 hodin.

STAND UP DVA BEZ DVOU ZA DVACET

Stand up show Dva bez dvou za dvacet začíná dnes ve 20:20 hodin v královéhradecké hospodě U Pilnáčka. Dominik Heřman Lev a Jarda Krušina - duo stand up komínů, které můžete znát z pořadu Na Stojáka. Předprodej vstupenek v hospodě U Pilnáčka.

JAZZOVÝ FESTIVAL JDE DO FINÁLE

Festival Jazz Goes to the Town ještě v pátek a v sobotu nabídne poslední koncerty. Dnes od 17:00 vystoupí Susana Santos Silva & Martin Küchen ve Sboru kněze Ambrože a v 19:00 pak můžete slyšet The Shape of Jazz to Come Vol. 2, Pimpono Ensemble v kině Bio Central . Zítra v 10:00 se koná workshop George Cremaschi v kavárně Artičok a večer od 20:00 hodin hostí hradecká Filharmonie závěrečný koncert: Sofia Jernberg, Frank Gratkowski, Susana Santos Silva & FHK play Heiner Goebbels, Peter Graham & Michal Nejtek.

CYKLISTICKÝ ZÁVOD ALPA HRADEC KRÁLOVÉ

V sobotu od 9:30 se pojede čtvrtý ročník cyklistických MTB závodů. Akce je zařazena do programu významných kulturních a sportovních akcí Calendarium Regina pro rok 2021. Start na Všesportovním stadionu - v 9:45 odstartují dětské závody. Na Malém náměstí je v 9:30 hromadný start pro trasu A (70 kilometrů), v 11 hodin pro trasu B (50 kilometrů) a ve 12 hodin pro trasu C (19 kilometrů).

DEN S MYSLIVCI

V sobotu v kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové můžete strávit den s myslivci. Co vás čeká? Bohatý program od 10 hodin zaměřený na mysliveckou tématiku: moderní technologie i tradice, trubači, sokolnictví, kynologie - práce loveckých psů, soutěž ve vaření kotlíkových gulášů, odborná i zábavná vystoupení na pódiu, myslivecké soutěže, známé osobnosti - například imitátor Václav Faltus, hudba (myslivecká dechovka Atlas, skupina Klapeto, DJ Ferbas), program pro děti, laserové střelnice a mnoho dalšího.

BETLÉM ZE ŠUSTÍ A PALIČKOVÁNÍ

V sobotu od 9 do 14 hodin se v Adalbertinu můžete se Spolkem lidové tvorby Hradec Králové naučit v kurzu paličkovat a vyrábět betlém ze šustí. Potřebovat budete: kukuřičné šustí, nůžky, nit, vata, miska, ručník. Na kurz paličkování zase: herdule, paličky, špendlíky, nůžky, papír, háčkovací příze. Školné za lekci je 150 Kč pro dospělého a 80 Kč pro dítě, platí se vždy celá lekce.

 Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Bílou věží vás provede čert, pro děti je připravená mikulášská stezka

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Adventní koncert na Velkém náměstí nebude, zrušeny jsou i další plánované akce: Advent na Pivovarském dvorku a také Vánoční těšení na Šrámkově statku v Pileticích. Můžete se ale těšit na advent v Parku Na Větvi, kam dorazí i Mikuláš, nebo…
Čtěte více

Zveme: Začíná advent. Přes noc vláda zakázala i plánované trhy

První adventní víkend bude v důsledku koronavirové pandemie opět chudší. Hradec Králové zrušil stejně jako jiná města kulturní program plánovaný k rozsvěcení vánočních stromů. Tato víkendová pozvánka původně zvala na adventní trhy u Muzea východních Čech, dále na adventní trhy…
Čtěte více

Zveme: Naučte se tango, vyražte na adventní workshopy nebo do divadla v noci

Víkend opět nabídne rozmanité kulturní i sportovní akce v Hradci Králové. Můžete fandit hradeckým hokejistům, vyrazit v noci do divadla Drak nebo se naučit tancovat argentinské tango. Adventní workshopy jsou v plánu hned dva, v Muzeu východních Čech a v Adalbertinu, kde si…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme