Zveme: Můžete si vybrat z lampionových průvodů a oslavit halloween

Co přinese nadcházející víkend v Hradci Králové? Oslavu halloweenu, dlabání dýní a hned dva lampionové průvody. Jeden se strašidly a jeden na téma uspávání broučků. Bude se hrát hokej, fotbal, navštívit můžete farmářské trhy nebo si poslechnout hlas zvonu Augustinu.

FARMÁŘSKO POTRAVINÁŘSKÉ TRHY

V sobotu od 8 do 12 hodin najdete v ulici Letců u obchodního centra ATRIUM tradiční farmářské trhy. Na trzích najdete na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv.

ZVON AUGUSTIN 

V sobotu úderem 18. hodiny se rozezní na Bílé věži zvon Augustin. Při významných dnech a státních svátcích můžete být doslova pár kroků od toho, když zvoníci rozpohybují třetí největší zvon v republice. Tentokrát k Výročí posvěcení katedrály sv. Ducha v Hradci Králové. Sraz je nejméně 15 minut před časem zvonění, počet účastníků je omezen na 15.

HALLOWEENSKÝ DEN NA VĚTVI

"Sobotní den se u nás Na Větvi nudit rozhodně nebudete. Kromě krásného počasí jsme pro Vás připravili například malování na obličej (od 12:00) a soutěž o nejlepší vydlabanou dýni. Celý den k nám můžete přinášet vaše výtvory, které v 17:00 vyhodnotíme a ty nejlepší samozřejmě oceníme," vzkazují pořadatelé halloweenského dne. Po celý den pro Vás budeme mít připraveny dobroty s helloweenskou tematikou, po setmění se dýně rozsvítí. Přijít můžete v kostýmech.

LAMPIONOVÝ PRŮVOD S BROUČKY

Klub sportovní gymnastiky vás v sobotu zve na lampiónový průvod na téma uspávaní broučků. Podvečerní cestu s lampiony můžete absolvovat v kostýmech, sebou vemte broučka vyrobeného ze skořápky, papíru či kamínku, na konci cesty se uloží ke spánku.  "Těšíme se na všechny, malé i větší," říkají pořadatelé z SGP Hradec Králové. Sraz je v sobotu v 17 hodin před tělocvičnou, vstupné je dobrovolné. Na akci je nutné se prokázat očkováním nebo prodělanou nemocí popřípadě laboratorním testem. 

LAMPIONOVÝ PRŮVOD STRAŠIDEL

V neděli můžete jít do průvodu také ve Vysoké nad Labem. Od 17 hodin se sejdou strašidla na hřišti u obecního úřadu. Vemte si lampiony a masky. Akce je určena pro děti s rodiči, větší děti mohou jít samostatně, zúčastnit se mohou samozřejmě i dospělí. Průvod půjde přes vesnici a skončí ve sportovním areálu u fotbalového hřiště. Pro účastníky bude připraveno občerstvení ve Sport baru a na závěr bude ohňostroj.

VOTROCI SE UTKAJÍ S BOLESLAVÍ

13. kolo Fortuna ligy se odehraje v neděli od 15 hodin na stadionu v Mladé Boleslavi. Domácí FK Mladá Boleslav vyzve FC Hradec Králové, který tam má dočasné útočiště.

HOKEJISTÉ VYZVOU ZLÍN

Mountfield Hradec Králové se v neděli od 16 hodin utká s PSG BERANI ZLÍN. Zápas 20. kola Tipsport extraligy v ledním hokeji můžete sledovat na hradeckém zimním stadionu (ČPP Arena).

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Naučte se paličkovat nebo vezměte děti na jednu z pohádek

Víkendové akce v Hradci Králové nabídnou ode všeho trochu. Sportovní fanoušci mohou fandit hradeckým hokejistům při utkání s Vítkovicemi. Kdo má rád ruční práce, může se přiučit, jak paličkovat nebo vyrábět krajku frivolitku. Budoucí novomanželé mohou online sledovat veletrh…
Čtěte více

Zveme: Naučte se chodit s holemi či vemte děti do muzea

O víkendu můžete v Hradci Králové vybírat hned z několika rozmanitých akcí. Děti mohou vyrazit na loutkové divadélko, do muzea na dětskou komentovanou prohlídku nebo na Básnění do městské knihovny. Bude se hrát hokej, bruslit může opět i veřejnost. Správnou techniku severské…
Čtěte více

Zveme: Na brusle, hokej, zimní běh nebo procházku s architektem Gočárem

O víkendu si tentokrát přijdou na své kulturní i sportovní nadšenci. Můžete vyrazit bruslit na zimní stadion v Hradci Králové nebo fandit místním hokejistům. Můžete si zaběhat, závodu Innogy Winter Run se mohou účastnit dospělí i děti. Děti se mohou těšit také na pohádku…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme