Zveme: Můžete si zabruslit, zažít bojovku v nočním muzeu nebo pomoci Plachtě

Čerstvé ryby můžete koupit v sobotu během výlovu Datlíka.
Čerstvé ryby můžete koupit v sobotu během výlovu Datlíka.

Víkend bude v Hradci Králové opět nabitý pestrými akcemi. Sportovní fanoušci mohou podpořit hradecké hokejisty a basketbalistky nebo vytáhnout brusle a sami si zajezdit, opět dostane možnost bruslit i veřejnost. Milovníci přírody mohou pomáhat Na Plachtě, při výlovu rybníku Datlík si můžete koupit čerstvého hradeckého kapra. S dětmi můžete vyrazit na bojovku do muzea a s baterkou ho prozkoumat po tmě.

MOUNTFIELD HK - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

V pátek úderem 18. hodiny začíná na zimním stadionu v Hradci Králové hojekový zápas 16. kola Tipsport extraligy. V ČPP Areně se utká hradecký Mountfield s Bílými tygry z Liberce.

HRADECKÉ LVICE VYZVOU BRNO

V sobotu v 16 hodin můžete fandit ve Sportovní hale Sokol na Eliščině nábřeží Hradeckým lvicím. Zápas 5. kola ženské basketbalové ligy odehrají domácí s KP Brno.

NOČNÍ RUDOLFÍNSKÁ BOJOVKA

Na větší děti a jejich rodiče čeká v pátek večer bojovka po potemnělém muzeu: "Baterku s sebou! Poznáte, jak je tajemné naše muzeum po zavírací době. Cestou budete plnit úkoly spjaté se zálibami Rudolfa II. a možná se připojí i sám císař." Program je vhodný pro děti od 8 let. Z kapacitních důvodů je počet návštěvníků omezen. Každá skupina (rodina) si musí zarezervovat čas startu. Ke jménu při rezervaci prosím uveďte počet zúčastněných dětí.

VÝLOV RYBNÍKA DATLÍK

Rybník Datlík v Hradci Králové čeká v sobotu od 8 hodin výlov. Na sádkách se budou od 9 do 12.30 hodin prodávat čerstvé ryby.

BRUSLENÍ NA STADIONU

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové bude stejně jako v předchozích letech probíhat v době zimní sezony vždy o víkendech. Dospělí a mládež nad 10 let zaplatí 50 Kč, děti do 10 let 30 Kč a jejich doprovod 10 Kč. Šatna je v ceně vstupného. Bruslení pro veřejnost v Hradci Králové provozuje v malé hale zimního stadionu královéhradecký hokejový klub. Tento víkend se bude bruslit v sobotu od 16 do 17:30 hodin a v neděli od 15 do 16:30.

BRIGÁDA NA PLACHTĚ

Dvakrát do roka probíhá v přírodní památce Na Plachtě dobrovolnická brigáda na pomoc zdejší přírodě. V sobotu bude sraz na hrázi rybníka Plachta v 9 hodin. Lze se tam dostat autobusem č. 1, 2, 27 z hlavního nádraží. Co dobrovolníky čeká? "Sekáme zde trávu, kopeme nové tůně pro obojživelníky, písečné duny pro včely, vyhrabáváme stařinu, kácíme náletové dřeviny, sbíráme odpadky... Doporučujeme si vzít rukavice, pilku, nůžky, sekeru, křovinořez, motorovou pilu, dle Vašich možností. Vybavení ale také bude na místě k zapůjčení," vzkazují pořadatelé.

VOTROCI VYZVOU TEPLICE

Fotbalový zápas mezi FC Hradec Králové a FK Teplice se uskuteční v neděli od 16 hodin v Mladé Boleslavi.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na burgery, sportovní hry, folklorní festival a dětský den

Víkend bude v Hradci Králové a okolí opět bohatý na kulturní i sportovní akce. S dětmi můžete vyrazit na dětský den na Chlum nebo na mašinky do Domu dětí a mládeže. Na Bílou věž můžete i po tmě, koná se folklorní festival, Hradecké sportovní hry a ve Furutu můžete ochutnat…
Čtěte více

ZVEME: Bude se slavit den rodiny, koná se Nábleší i festival v letním kině

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? Konají se oblíbené farmářské trhy, tentokrát s kůzlátky. Do letního kina Širák můžete vyrazit na festival Na jednom břehu, který slaví 20 let své existence. Den rodiny se bude slavit v Žižkových sadech i na Hučáku.
Čtěte více

ZVEME: Dnes večer se zdarma otevřou všechna muzea a galerie

Královéhradecká muzejní noc dnes večer otevře brány všech hradeckých muzeí a galerií. Již po šestnácté se kulturní instituce v Hradci Králové a okolí připojují do celorepublikového cyklu muzejních nocí. Vypravit se do galerií a muzeí můžete mezi 18. hodinou a půlnocí.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme