Štítky: | Fotbal | Pozvánka | Hokej | masopust | akce | lego výstava |

ZVEME: Na masopust, výstavu z lega nebo do aquaparku

Masopust na Šrámkově statku v Pileticích.
Masopust na Šrámkově statku v Pileticích.

Konec jarních prázdnin mohou děti strávit v knihovně s deskovými hrami, v technologickém centru, v městských lázních, které lákají na slevu, nebo na některé ze dvou výstav z lega. Šrámkův statek zve na tradiční masopustní veselici, další masopust a zabijačkové hody se konají v Parku Na Větvi.

JARNÍ PRÁZDNINY V TECHNOLOGICKÉM CENTRU

Technologické centrum Hradec Králové zve o jarních prázdninách na nabitý program plný technologií, zábavy a her. Vždy od 9 do 13.00 hodin si děti budou moci vyzkoušet 3D Tisk, virtuální realitu, elektrotechnickou stavebnici Boffin, grafický tablet a práci s grafikou, navštíví letiště a také se poutavou formou dozví základy tzv. digitální bezpečnosti. „Jsme rádi, že i letos můžeme děti pozvat na jarní prázdniny k nám do TC HK,“ doplňuje Ondřej Zezulák, ředitel Technologického centra. „Připravili jsme takový program, který dětem zábavnou formou přiblíží základy programování a třeba v nich i podpoří zájem o oblast vědy, techniky a technologií obecně.“ Registrační formulář je uzpůsoben tak, že si můžete vybrat den/dny které vám vyhovují. Program je vhodný pro děti od 3. třídy ZŠ a je zdarma. Počet míst pro jednotlivé dny je omezený, proto na nic nečekejte a přihlaste se včas pomocí formuláře na stránce.

JARNÍ PRÁZDNINY V MĚSTSKÝCH LÁZNÍCH

Městské lázně Hradec Králové připravili speciálnní akci na jarní prázdniny. Až do neděle mají všichni návštěvníci 20 minut navíc zdarma. Akce platí nejen pro zákazníky na jednorázové vstupné, ale i pro stálé návštěvníky s vlastními čipovými hodinkami, kteří dostanou tento bonus i když přijdou do aquacentra spojovací chodbou z plaveckého bazénu.

VÝSTAVA MODELŮ Z LEGA

Na hradecké ZŠ Štefcova je až do neděle k vidění výstava modelů z lega. "Připraveny máme historické i nové Lego® modely , pojízdné modely vlaků, pirátské lodě, stavebnice z populárních filmů, jako například Avatar, Star Wars a mnoho dalšího. Otevřeno je od pondělí  do pátku od 12 do 18 hodin a v sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin. Vstupné se platí pouze v hotovosti a stojí pro dospělé 60 Kč, děti do 15 let a držitelé ZTP průkazů zaplatí 30 Kč.

VELKÁ KOSTIČKOVÁ VÝSTAVA

Další výstavu z lega připravila SOŠ Veterinární ve spolupráci s Důmkostek.cz. "Opět jsme pro Vás připravili výstavu LEGO® stavebnic v Hradci Králové! Tentokrát se s námi uvidíte ve školní Tělocvičně SOŠ Veterinární v ulici Pražská tř. 68 v Hradci Králové. Otevřeno bude každý den po celé jarní prázdniny. O víkendu od 9 do 17 hod., ve všední dny od 12 do 17 hod. Na výstavě Vás čeká velká herna plná aktivit a uvidíte více než 1 200 LEGO stavebnic a 2 000 minifigurek a více než 800 000 dílků!" Vstupné stojí pro děti 40 Kč a pro dospělé 80 Kč.

DESKOHRANÍ V KNIHOVNĚ

Knihovna města Hradec Králové, pobočka v Kuklenách, zve na deskohraní od 13. až do 23. února.  Vždy od 12 do 17 hodin, tedy v otevírací době dětského oddělení, můžete hrát deskové hry. Vstup je volný.

MASOPUST NA STATKU

Šrámkův statek Piletice zve v neděli od 10 do 16 hodin na masopustní veselici. Vstupné stojí 50 Kč. "Masopustní čas, tedy doba od Tří králů do Popeleční středy, byla dříve spojována s bujarými radovánkami, hodováním a průvodem maskovaných lidí. Vzhledem k tomu, že Popeleční středou počínal čtyřicetidenní půst, uměli si naši předkové masopustní období náležitě užít." Dvorek statku ožije 10. hodinou venkovním trhem s nabídkou masopustních dobrot, ukázkou bourání prasátka s komentářem mistrů řezníků, prodejem zabijačkových pochutin a především obchůzkami masopustních maškar. Děti se mohou těšit na pohádky i obchůzky maškar po statku.

MASOPUST & KARNEVAL NA VĚTVI

Park Na Větvi pořádá v sobotu v Hradci Králové tradiční masopust: "Spolu s Řeznictví Jirman jsme si pro Vás připravili vepřové hody a samozřejmě i KARNEVAL. Celou sobotu bude probíhat tradiční zabijačka spolu s prodejem produktů ať už ke konzumaci na místě nebo s sebou domů. V neděli bude potom připraven prodej produktů ze sobotní zabijačky."

VOTROKY VYZVE BOLESLAV

Hradecké fotbalisty čeká v sobotu 20. kolo letošního ročníku FORTUNA:LIGY. V mladoboleslavské Lokotrans Aréně se utkají s domácími, a to od 15:00.

MOUNTFIELD SE UTKÁ S PLZNÍ

V neděli od 16:00 se hradečtí hokejisté utkají s plzeňskou Škodovkou. Utkání hokejové extraligy mužů začíná v ČPP Areně v Hradci Králové v neděli v 16 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na Hradecký majáles, do pravěkého archeoparku i za husity

Hradec čeká jízda na bruslích, velký majálesový průvod, volba nového krále a královny a tradiční Majáles Open-Air, letos v Parku 360 na letišti. Konají se farmářské trhy, Plavecký klub Hradec Králové pořádá Jarní pohár města, otevírá se Archeopark ve Všestarech a čeká…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude závodit na horských kolech, "sousedat i souběhat"

Víkend v Hradci Králové nabídne kulturní i sportovní události. Fanoušci fotbalu mohou fandit hradeckým Votrokům, cyklističtí nadšenci mohou závodit na horských kolech v Prima Cupu. Na Malém náměstí se bude konat takzvané Sousedání, v rámci kterého se poběží závod na 5 kilometrů.…
Čtěte více

ZVEME: Na farmářské trhy, noční Bílou věž nebo závody vozítek s pedály

Co se bude dít v Hradci Králové o víkendu? Malšovickou arénu zaplní vozítka s pedály, která odstartují jarním memoriálem novou sezónu. Můžete vyrazit na farmářské trhy nebo na noční prohlídku Bílé věže. V Aldisu se bude tančit, regionální kolo soutěže tam pořádá hradecká škola T…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme